אחרי 40 שנה במדבר: האליפות של באר שבע

אנחנו ענקים. אבל גם אתם גדולים: גיבורי האליפות הקודמת של באר שבע מברכים

השערים שנגעו להם בלב, השחקן שהזכיר להם את עצמם. כוכבי האליפויות של באר שבע בשנות ה-70 עלו על המדים האדומים העדכניים לתמונה מיוחדת, רק כדי לברך את הגיבורים החדשים שעשו היסטוריה, לענות על שאלון מיוחד ולהזכיר: אנחנו עדיין היינו יותר טובים

  • הפועל באר שבע
עריכה: מרום שפיצר

הפועל באר שבע סוף סוף השלימה זכייה באליפות שלישית בתולדותיה, וצירפה את 2016 לעונות הבלתי נשכחות של 1975 ו-1976. אז לכבוד שבירת הבצורת בת 40 השנים פנינו לגיבורי האליפות האחרונה של האדומים מבירת הנגב, וביקשנו מהם לברך את הגיבורים החדשים, לבחור את שחקן העונה שלהם ולהשוות בין האליפות שלהם לאליפות הטרייה.

עשו את זה: 1:3 מותח של באר שבע על בני סכנין נתן לה אליפות

כל התגובות, התמונות והציוצים: עדכונים חיים מהפסטיבל בבבירת הנגב

ברקת רקדה, השחקנים שתו: צפו בחגיגות הלילה המרגש של באר שבע

בוזגלו לא מתחייב להישאר, בכר רוצה בלם: תמונת מצב בבאר שבע

הדמעות של האוהדים, ההתפרצות של השחקנים: אלבום תמונות חגיגי

פרויקט מיוחד: מסע הייסורים של הפועל באר שבע בעשור האחרון

ברדה ואוגו 9, מליקסון וצדק 8.5, ובכר? גיליון הציונים של באר שבע

איך תיראה באר שבע בעונה הבאה ומה מחכה לה בליגת האלופות?

ההישג של ברדה, הרצף הטוב באירופה: מספרי העונה של באר שבע

טוב לדעת (מקודם)

בעקבות ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
(צילום: באדיבות המשפחה, באדיבות מאיר ברד)

"אליניב הוא כמו הבן שלי". אפרים צבי (צילום: ניב אהרונסון)

אפרים צבי

אני רוצה לאחל מזל טוב לשחקנים ולצוות המקצועי, זו קבוצה שהצליחה לרגש אותנו כל העונה ומגיעה לה לזכות באליפות. אני גם רוצה להגיד תודה גדולה לאלונה ברקת שהעמידה פה קבוצה מדהימה. הם עשו היסטוריה, כולם היו נפלאים.

שחקן העונה: אליניב ברדה. אליניב הוא כמו הבן שלי, והוא מרגש אותי באופן מיוחד. כשהוא היה בן שש הוא התאמן אצלי, ומבחינתי גם לי יש חלק קטן בקריירה שלו. בקבוצה שלנו אני הייתי מלך השערים והוא מלך השערים בקבוצה הזו, וכל גול שלו נגע לי ללב. אני שמח ומאושר בעיקר בשבילו.

השוואה בין האליפויות: אצלנו היה משהו הרבה יותר תמים ממה שקורה עכשיו. ברמה הטכנית, שחקנים שהיו אצלנו בקבוצה לא נופלים מאלו של היום, אבל טקטית היום הדברים נראים אחרת בכל הכדורגל, ובכלל מה שקורה עם המועדון, המתקן החדש והקהל הנפלא הזה.

"חייבים לגדל שחקני נוער שיהיו הכוח של המועדון". אליהו עופר (צילום: ניב אהרונסון)

אליהו עופר

הייתה לנו קבוצה פנטסטית העונה, ואני מקווה שהם לא יסתפקו באליפות אחת, אלא יזכו בעוד אליפויות בשנים הבאות. צריך לומר כל הכבוד לקהל הוא חלק גדול מההישג, וכמובן שלא לשכוח את אלונה ואת הצוות המקצועי והניהולי, הם כולם עשו עבודה מדהימה.

שחקן העונה: אליניב ברדה. אני לא אשכח את המשחק האחרון מול בית"ר, האווירה הייתה מאוד מתוחה, ואז הגיע השער של ברדה, שבעצם נתן את האליפות ובעצם והשלים את המהפך על מכבי תל אביב.

השוואה בין האליפויות: ממש אי אפשר להשוות. אנחנו היינו מקומיים, שחקני בית, גדלנו בבאר שבע ולפי דעתי גם היינו טובים יותר בכל הפרמטרים מהקבוצה היום. היום יש הרבה משאבים, הרבה שחקנים שהגיעו מבחוץ והקהל צעיר ודינמי שיש לו חלק מאוד גדול בהישג. אבל זה לא מספיק רק לקחת אליפות, חייבים לגדל שחקני נוער שיהיו הכוח של המועדון הזה בשנים הבאות. זה חשוב לעיר ולמועדון שרוצה להתפתח.

"אנחנו היינו הולכים לעבודה ובאים להתאמן אחר כך שלוש-ארבע פעמים בשבוע". אלון בן דור (צילום: ניב אהרונסון)

אלון בן דור

באר שבע ראויה לאליפות הזו, ולראייה היא הייתה הקבוצה שצפיתי בה העונה במקום להעביר לכדורגל האנגלי. מה שקורה היום בבאר שבע הוא תוצאה של תהליך די ארוך של אלונה. היא והקבוצה שילמו את המחיר לא מעט שנים, אבל למדו מהניסיון. העונה הכול התפרץ גם אצלה וגם אצל הקבוצה והצוות המקצועי. כל הכבוד.

שחקן העונה: ג'ון אוגו. שחקן ברמה אירופית גבוהה, שיכול להשתלב באחת הליגות הבכירות, אבל גם אסור לשכוח שהוא נהנה מזה שיש מסביבו שחקנים מצוינים שהשלימו את העבודה שלו במרכז המגרש.

השוואה בין האליפויות: זו אליפות של מקצוענים, לעומת שלנו שהייתה אליפות של חובבים. אנחנו היינו הולכים לעבודה ובאים להתאמן אחר כך שלוש-ארבע פעמים בשבוע.

"מאחל שלא כל 40 שנה נחגוג פה אליפות". עובדיה צבי (צילום: ניב אהרונסון)

עובדיה צבי

מגיע לבאר שבע, כי היא הקבוצה הכי טובה ואף אחד לא יכול לערער על כך, אפילו מכבי תל אביב. אני שולח להם את כל הברכות והאיחולים, הם הרוויחו אותם.

שחקן העונה: אליניב ברדה. למרות גילו, הוא עשה עונה מדהימה וגדולה. הוא סחב את הקבוצה הזו ברגעים קשים והרבה בזכותו זה קרה. ואני מאחל שימשיך באותה יכולת עוד הרבה מאוד שנים.

השוואה בין האליפויות: מה שייחד אותנו היה הרבה יותר שחקני בית. זה שונה כשאתה גדל בעיר, אוכל עם האנשים, מבלה איתם ואתה ממש חלק מהם. עבור שחקני חוץ ההרגשה היא קצת שונה. אבל גם מכבי תל אביב הגדולה בכדורסל היא כזו. אם באר שבע תשמור על הסגל, היא תוכל לקחת עוד אליפויות בשנים הקרובות.

"היום כל דבר שזז קונים אותו". מאיר ברד (צילום: ניב אהרונסון)

מאיר ברד

הגיע הזמן שאחרי 40 שנה תהיה לנו קצת שמחה בלב. כל הכבוד לקבוצה ולקהל הנהדר שלה.

שחקן העונה: אליניב ברדה ומאור בוזגלו. מבחינתי הם השניים שעשו את העונה. כשבוזגלו חזר מהפציעה הוא עשה את השינוי ושמר את באר שבע בצמרת. ברדה, שבכל פעם שהוא יצא מההרכב הקבוצה אכלה אותה, הוא מבחינתי המנהיג. גם אם הוא פחות מוכשר, הוא עדיין משפיע. יש לו תכונות שמזכירות לי את עצמי.

השוואה בין האליפויות: זה היה משהו אחר. לנו הייתה קבוצה לתפארת שגדלה יחד מהשכונה והציגה כדורגל תכליתי עם נשמה ובלי כסף. היום כל דבר שזז קונים אותו, זה ממש לא אותו דבר. מבחינתי הדבר הכי חשוב זה לשלב צעירים מהנוער, זה הכח של המועדון.

"אז היינו מושא להערצה בגלל הכישרון המקומי". רוני מוסקוביץ (צילום: ניב אהרונסון)

רוני מוסקוביץ

בדרך כלל ספורטאים לא אוהבים לפרגן אחד לשני, אבל זו קבוצה שצריך להסיר בפניה את הכובע. באר שבע של העונה היא קבוצת כדורגל מצוינת שתענוג לראות, ועל זה צריך הודות ולשבח אותם, ובעיקר את אלונה ברקת.

שחקן העונה: ג'ון אוגו. מה שהכי מסמל את הקבוצה הזו הוא הקבוצתיות. היא קבוצה שלא בנויה רק על שחקן כזה או אחר, אבל אוגו הוא זה שחיבר בין ההגנה להתקפה והיה ההבדל לאורך כל העונה במרכז השדה.

השוואה בין האליפויות: יש הבדל אחד גדול. אז באר שבע היה קבוצה ביתית עם כישרון מקומי, והייתה מושא להערצה בעיקר בגלל זה, והיום מעריצים את באר שבע בעיקר בגלל היכולות הספורטיביות שלה.

"דברים כאלה לא קיימים היום". שלום אביטן (צילום: ניב אהרונסון)

שלום אביטן

כל הכבוד, גאים בהם. הם הצליחו לעשות מה שעשו פעם הדרקונים.

שחקן העונה: אליניב ברדה. הביא את הערך המוסף, הוא האיש שהכריע את רוב המשחקים, והוא ללא ספק צריך לקבל את תואר שחקן העונה. נכון שאולי לערן זהבי יש מספרים יותר טובים, אבל בסוף מה שחשוב הוא התואר, והוא חתום עליו.

השוואה בין האליפויות: בלי חלילה לגרוע מהקבוצה היום, אי אפשר להשוות. אנחנו היו קבוצה של פעם בדור, באר שבע של אז הוכיחה שהיא עשויה מחומר של ענקים. תשעה שחקנים בנבחרת, דברים כאלה לא קיימים היום. אבל מגיע לשחקנים היום את הכבוד הם עשו עונה מצוינת, ואני מקווה שימשיכו ככה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully