פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    סופית: ארגנטינה הודיעה שלא תגיע לישראל

    חרף המאמצים של ישראל לבטל את רוע הגזירה, קלאודיו טאפיה יו"ר ההתאחדות הארגנטינאית הודיע: "מתנצלים אך לא נגיע לירושלים, לספורט אין קשר לפוליטיקה. הסיבה לביטול הינה ביטחונית"

    סופית: ארגנטינה הודיעה שלא תגיע לישראל
    צילום: קובי אליהו עריכה: תום זואילי

    בזמן שיו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני ערך מסיבת עיתונאים ונאחז בסיכויים שנבחרת ארגנטינה תגיע לישראל, קלאודיו טאפיה יו"ר ההתאחדות הארגנטינאית הטיל פצצה והבהיר חד משמעתית במסיבת עיתונאים משלו: נבחרת ארגנטינה לא תגיע לישראל. טאפיה התנצל בפני הישראלים ואמר שלא צריך לערב פוליטיקה בספורט, אך הודיע סופית שהארגנטינאים לא יגיעו לירושלים.

    "קיבלנו החלטנו לא לנסוע לישראל. אני מתנצל בפני הקהילה הישראלית על ההחלטה הזאת. כנשיא התאחדות יש לי אחריות כלפי אנשיי. אני קיבלתי את ההחלטה. אני מקווה שזה יעזור לשלום עולמי", אמר טאפיה והוסיף, "כדורגל אינו קשור לפוליטיקה או לסכסוכים כלשהם ואין לו שום קשר לאלימות. אין לנו שום דבר נגד הקהילה היהודית. כדורגל מוכרח להיות מובן כספורט. אין לנו שום דבר נגד ישראל ואנחנו מתנצלים בפני הישראלים על הביטול. הסיבה לביטול הינה ביטחונית".

    עוד בנושא:

    עופר עיני: "זה טרור. מנסים לפגוע במדינת ישראל דרך הכדורגל"
    דני בנעים: "אם מסי לא יגיע לישראל, יישאר לו כתם לכל החיים"
    בארגנטינה מדווחים: "מסי ומסצ'ראנו דרשו בתוקף - בטלו את המשחק"
    אחמד טיבי: "עוד ניצחון למסי ולפלסטינים משער עצמי של מירי רגב"

    קלאודיו טאפיה נשיא ההתאחדות הארגנטינאית (רויטרס)
    הודיע סופית שארגנטינה לא תגיע לישראל. טאפיה (צילום: רויטרס)

    זמן קצר לאחר מכן מירי רגב ערכה מסיבת עיתונאים שבה היא מסרה הצהרה ותקפה: "לפני שעה קלה עודכנתי בהחלטת התאחדות הכדורגל של ארגנטינה לבטל את המשחק נגד נבחרת ישראל שנקבע לשבת. הארגנטינאים בהודעתם מבקשים סליחה מהציבור בישראל משום שהם מבינים שמדובר בהחלטה מרחיקת לכת. החלטה שנובעת מאיומים על חייו של כוכב הנבחרת ליאונל מסי. איומי הטרור על חייו וחיי משפחתו הכניעו את הכוכב של הכדורגל העולמי. במהלך 24 השעות נערך משא ומתן אינטנסיבי בין גופים שונים בישראל לגופים שונים בארגנטינה וכולם פעלו על מנת למנוע זאת. החלטת ביטול המשחק נובעת מהחלטה אחת בלבד: איומים של גורמי טרור שהופנו כלפי מסי, משפחתו ושחקנים אחרים נוספים".

    רגב הציגה תמונות מהפגנות פלסטיניות ואמרה: "מדובר בטרור. באולימפיאדת מינכן היו אלה מרצחים מארגון ספטמבר השחור. היום ג'יבריל ראג'וב, תלמידו של ערפאת, ממשיך בדרכו. הסיפור הוא לא האם המשחק היה בחיפה או בירושלים. הוא גדול יותר. אנחנו צריכים לפעול בכל הערוצים הבינלאומיים ולמנוע את המצב לפיו טרור ואיומים על שחקנים יגרמו למצב כזה. היום זה ישראל - היום מדינה אחרת. טרור הוא טרור, אין לו גבולות. אל תתבלבלו, זה לא אירוע BDS".

    מירי רגב שרת התרבות והספורט (קובי אליהו)
    מסע"ת עצבנית. מירי רגב (צילום: קובי אליהו)

    "מדובר באיומים אמיתיים של גורמי טרור על חיי כוכב נבחרת ארגנטינה ובני משפחתו. מדינת ישראל מורגלת בניסיונות לטרפד ולמנוע אירועים בארץ. לחברי הכנסת מהרשימה המשותפת הצטרפו גם חברי הכנסת משמאל ולהם אני אומרת: מילא טיבי וזחאלקה נותנים גב לטרור, אבל אתם, על מה הצהלה שלכם? על מה השמחה שלכם? על זה שמאות ילדים בארץ לא יוכלו ליהנות בארץ ממסי? במקום לגבות את מדינת ישראל אתם נותנים גב לטרור, לאן הגעתי? אם הייתה אליפות עולם בשמחה לאיד הייתם זוכים בה".

    על הטענות כלפי אמרה: "אין שקר גדול מזה שהדרישה שלי לקיים את המשחק בירושלים גרמה לביטול המשחק. ירושלים היא בירתנו והיא מאחדת אותנו, היא לא בעייה פוליטית. המשחק אמור היה להתקיים בגלל רצון של מסי להגיע לירושלים ולבקר בכנסיית הקבר. לאנשים אין כבוד לאומי? לצערי האיומים על משפחתו גרמו למסי לוותר על הרצון שלו להגיע לכותל. אני מבינה את האכזבה הגדולה של עשרות אלפי אוהדים שציפו לראות את מסי משחק בירושלים, אבל יש ערכים שנמצאים מעל למסי. ראש הממשלה אמר שצריך להתקדם הלאה ואני אומרת שלא קרה אסון וצריך להרים את הראש. לא ניתן לאירועים האלה למנוע את הגאווה והשמחה במדינה שיש לנו. אני רוצה להודות לעופר עיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, על מאמציו, וגם לדני בנעים. תודה לכל מי שניסה לסייע. ארגנטינה לא מגיעה לארץ אבל אנחנו מדינה שמחה עם דברים טובים, אין לנו במה להתבייש".

    כזכור, מוקדם יותר מנכ"ל חברת ההפקה הארגנטינאית יצא לברצלונה כדי לשכנע את מסי עם מתווה חדש לפיו ארגנטינה תנחת בישראל ותגיע ישירות להתמודדות בירושלים, ללא הביקור המוקדם שתוכנן. המארגנים האמינו עד הרגע האחרון שיש עוד סיכוי קטן לקיום המשחק מאחר שמדובר בהסכם מסחרי בגובה של מילוני דולרים. לוואלה! ספורט נודע שלא פחות מ-70 מדינות ביקשו לשדר את הביקור של נבחרת ארגנטינה בישראל ועשרות תחנות שידור שילמו עשרות מיליונים כדי לשדר את ביקור מסי במקומות הקדושים ואת המשחק עצמו.

    מירי רגב שרת התרבות והספורט מדברת על ביטול המשחק בין ישראל ארגנטינה (קובי אליהו)
    הציגה את התמונות. מירי רגב (צילום: קובי אליהו)