וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גאורגיוס דוניס בריאיון בלעדי: "אם ימשיכו לשקר, אציג הודעות שקיבלתי מהשחקנים"

24.12.2020 / 23:00

"להגיד שלא הסתדרנו? השקר הכי גדול ששמעתי". "לאיביץ' היה מזל, כי ואן לוון לא היה מעורב בימיו". "הרחתי את הפיטורים מההפסד לאשדוד, אבל הופתעתי מהתזמון". "רציתי שלושה שינויים בסגל, וההנהלה לא הקשיבה לי". המאמן היווני המפוטר של מכבי תל אביב מציג את גרסתו המלאה

תקציר הניצחון הדרמטי של מכבי תל אביב על עירוני קרית שמונה 0:1/ספורט 1

גאורגיוס דוניס מציין את חג המולד הזה בצורה מעט שונה מזו שהתרגל אליה לאורך 51 שנות חייו. יממה לאחר שפוטר ממכבי תל אביב, המאמן היווני עוסק בסידורים אחרונים לפני שישוב לאתונה בתחילת השבוע הבא. "מציאות הקורונה כל כך מוזרה, שאני עוזב מועדון מבלי שפגשתי אפילו פעם אחת את הבעלים, את היו"ר או את האוהדים", הוא צוחק.

בריאיון בלעדי לוואלה! ספורט מציג דוניס את הגירסה המלאה שלו להשתלשלות האירועים: ממערכת היחסים עם השחקנים, עבור בהבדל העצום בין ההצלחה בליגה האירופית לעומת הכישלונות בליגת העל, דרך שיחת הטלפון שבה פוטר - ועד האיש שלטעמו נושא חלק גדול מהאשמה במצבם של הצהובים.

מאמן מכבי תל אביב גאורגיוס דוניס. לילך וייס רוזנברג
"יש לי הרבה ניסיון עם מצבים מהסוג הזה, ואני יכול להריח מה עומד להגיע". גאורגיוס דוניס/לילך וייס רוזנברג

"קשה לי לומר שהופתעתי מההחלטה לפטר אותי", מודה דוניס. "כמאמן, יש לי הרבה ניסיון עם מצבים מהסוג הזה, ואני יכול להריח מה עומד להגיע. היו לנו הזדמנויות בכמה משחקי ליגה לשנות את גורלנו, וזה לא קרה. אני חושב שבעיקר לאחר ההפסד למ.ס. אשדוד, לפני שבועיים וחצי, הבנתי שאם לא נתחיל להביא תוצאות, זה יהיה קשה. הדבר היחיד שהפתיע אותי הוא שקיבלתי את ההודעה בסיומו של האימון המסכם לקראת המשחק".

איך קיבלת את ההודעה?

"מיטש גולדהאר התקשר אליי. הוא הסביר שהיו לנו מטרות גדולות העונה, והגענו להישג משמעותי עם ההעפלה ל-32 האחרונות בליגה האירופית, ושהוא יודע שהתנאים מסביב אינם פשוטים עם הקורונה ובלי הקהל, אבל הוא חייב לשנות משהו ולזעזע את השחקנים".

עולים לא מעט דיווחים על כך שאיבדת את חדר ההלבשה, שלא הסתדרת עם השחקנים.

"מספרים הרבה שקרים בימים האחרונים, ואם ימשיכו לפמפם אותם, אני מתכוון להציג באינסטגרם צילומי מסך עם ההודעות שקיבלתי מהם. אני רוצה להודות למיטש, לג'ק אנגלידיס, להנהלה ולשחקנים שלי. הייתה בינינו מערכת יחסים מצוינת, ואני מעריך אותם מאוד. אני מבין שאחד האתרים בישראל יצא עם הסיפור הזה, וכולם ציטטו אותו בתקשורת היוונית, אבל זה השקר הכי גדול ששמעתי בחיי".

עוד בוואלה!

הצוות של דוניס הגיע להיפרד מהשחקנים, המאמן לא הצטרף

לכתבה המלאה
מאמן מכבי תל אביב גאורגיוס דוניס עם דן ביטון ועם דן גלזר. דוברות מכבי תל אביב, אתר רשמי
"היתה בינינו מערכת יחסים מצוינת". גאורגיוס דוניס ושחקניו/אתר רשמי, דוברות מכבי תל אביב

אז מה בעצם לא עבד?

"אני לא העברתי את ההכנה לעונה עם הקבוצה, וגם לא בניתי את הסגל. פטריק [ואן לוון] עשה את ההכנה, אבל הוא לא מאמן - אלא אחד הדירקטורים במועדון, ורמת ההכנה לא הייתה מספקת. מוזר לי איך קבוצה גדולה כמו מכבי השאירה את ההכנה לעונה בידיו. האמת היא שהפילוסופיה שלי בנוגע לכדורגל שונה לחלוטין מהפילוסופיה שלו, ולכן הוא לא עזר לי בכלל.

"העובדה ששיחקנו בלי קהל פגעה בנו מאוד. מכבי היא קבוצה שמושכת 20 אלף אוהדים למשחקי הבית, ואיבדנו יתרון משמעותי. אבל מעבר לקורונה, היו כל מיני קשיים. בתחילת העונה שיחקנו בלי זרים. כל ה-11 שהרכבתי היו ישראלים, וזה היה הימור גדול, ואני גאה מאוד בזה.

"לפני המפגש עם רד בול זלצבורג איבדנו 14 שחקנים, תשעה מהם משחקים באופן קבוע, ורבים מהשחקנים בסגל זומנו לנבחרת ישראל, כך שאפילו לא היה לי זמן לתקן דברים ולעבוד איתם באימונים. אלה לא תירוצים, זו המציאות. עשינו עבודה מצוינת באירופה, אבל היו לנו תוצאות עגומות בליגה, וזו הסיבה שבהנהלה החליטו לזעזע את הקבוצה".

איך אתה מסביר את הפער העצום בין ההישג שהגעתם אליו באירופה לבין מצבכם בליגה?

"בשנתיים האחרונות, מכבי לא העפילה לשלב הבתים באירופה. עבורנו, להגיע לפלייאוף באלופות, לשחק בצורה מעוררת כבוד נגד זלצבורג, להשיג 11 נקודות בשלב הבתים ולשחק ברמה הזאת - זה הישג עצום. אבל אחריו, ואחרי הטיסות והנסיעות, להגיע בכל פעם מחדש כעבור שלושה ימים למשחקי הליגה בארץ, ועוד בלי עזרת הקהל, זה היה קשה. הגענו בלי כוח ולא היינו מספיק מרוכזים, וגם סבלנו מחוסר מזל".

פטריק ואן לוון מאמן זמני של מכבי תל אביב עם דניאל טננבאום. ברני ארדוב
"לאיביץ' היה מזל שהוא לא היה מעורב בשנים האחרונות". פטריק ואן לוון/ברני ארדוב

כשהבטחתם את מקומכם בשלב 32 האחרונות בליגה האירופית, שיערת לעצמך שמאמן אחר יעמוד על הקווים ביום שזה יקרה?

"שוב, אני כבר לא יכול להיות מופתע משום דבר בכדורגל, אבל זה מאוד מאכזב. נתתי הכול בארבעת החודשים שלי במכבי, ובעיניי, הצלחה באירופה הייתה יעד חשוב. עשינו משהו פנטסטי, והבאנו הרבה כסף וכבוד למועדון".

לא ניסית להסביר לגולדהאר את כל הדברים שאמרת לי כאן?

"ניסיתי להסביר לו כמה פעמים, לא בשיחת הפיטורים, אלא בשיחות קודמות, אבל הוא קיבל מידע שונה מפטריק. לא הגענו להסכמות לגבי דברים רבים. לקראת חלון ההעברות בינואר, רציתי לבצע שינויים בסגל. אני לא אנקוב בעמדות, כדי לא לפגוע באף אחד, אבל רציתי להביא שלושה שחקנים חדשים. ההנהלה לא הסכימה. זה מוזר שלא שומעים את קולו של המאמן".

מאמן מכבי תל אביב גאורגיוס דוניס. דני מרון
"מה שעושים עכשיו זה ניסיון להרוג את המוניטין שלי". גאורגיוס דוניס/דני מרון

אולי זו הייתה טעות לבוא למועדון חדש אחרי ההצלחה של קודמך בתפקיד, ולאדן איביץ'?

"אני תמיד אופטימי, ואני לא חושב בדרך הזו. אני בא לקבוצה, בונה מערכת יחסים עם השחקנים ועובד בדרך שלי. רציתי לשנות את שיטת המשחק, ולעשות משהו אחר באירופה, שמכבי לא השיגה בשנים האחרונות. לאיביץ' היה מזל שפטריק לא היה מעורב בשנים האחרונות".

- אז הכול היה בסדר בחדר ההלבשה?

"שמע, בקבוצת כדורגל יש 25 שחקנים, וברור שאי אפשר שכולם יהיו מרוצים. בדרך כלל יש 15 מרוצים, ויש כאלה שמתלוננים. זה נורמלי לחלוטין. אני יכול להגיד לך שהשחקנים שלי עבדו יחד, כקבוצה אחת, ונלחמו. היו לנו שיחות, דיברתי איתם, הסברתי להם, והכול בצורה מכובדת. היינו קרובים מאוד. מה שעושים עכשיו זה ניסיון להרוג את המוניטין שלי. זה בולשיט אחד גדול. בכל הקבוצות שאימנתי בהן, תמיד הייתי ביחסים מצוינים עם השחקנים שלי".

ספורטאי השנה של 2020

רוברט לבנדובסקי
ארלינג הולאנד
סאדיו מאנה
סרחיו ראמוס
לברון ג'יימס
לואיס המילטון
רפאל נדאל
פטריק מהומס
ג'ושוע צ'פטגאי
ארמנד דופלנטיס
25577 משתתפים

ספורטאית השנה של 2020

סופיה קנין
איגה שביונטק
אדה הגרברג
ויויאן מידמה
בריאנה סטיוארט
אג'ה ווילסון
לטסנבט גידיי
סיפאן חסן
12616 משתתפים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    5
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully