חוזרים לשגרה? הקורונה בעולם הספורט

מבחן נאמנות: סוגיות הקיצוץ הניצבות בפני נאמן הפועל באר שבע

הכוכבים שסיכמו על גובה הקיצוץ רק ליוני, המושאלים שהיו אמורים לשוב לקבוצותיהם, הזר שאין לו קבוצה לחזור אליה והכישרונות שכלל לא יקצצו. תמונת מצב של בעיות השכר בבירת הנגב עם החזרה לשגרה, וגם: אילי מדמון בן ה-17 יקבל דקות במשחק האימון באשדוד (17:30)

11/05/2020
דוברות בית"ר ירושלים

בווידאו: בית"ר ירושלים, יריבתה הקרובה של באר שבע, באימון מלא ראשון

בד בבד עם החזרה לאימונים מלאים אתמול (ראשון), בהפועל באר שבע ינסו לפתור את סוגיות השכר המורכבות של השחקנים, כאשר למעשה יש למועדון חמש תת קבוצות של שחקנים אשר כל אחת מהן דורשת התייחסות משלה. הקבוצה הראשונה היא קבוצת השחקנים המסיימים את חוזיהם ב-30 ביוני. מדובר בשבעה שחקנים מתוך הסגל להם יש חוזים המסתיימים בעוד כחודש וחצי ואיתם כבר הושג סיכום מול הנאמן עורך הדין יצחק יונגר.

כזכור, זו היתה קבוצת השחקנים ביניהם בן שהר, רמזי ספורי ודויד קלטינס שכמעט והביאה לפיצוץ גדול ושליחת הקבוצה לחל"ת על ידי הנאמן שטען כי ההסכם לקיצוץ 50 אחוז הושג מולם עד סוף חודש יוני, בעוד שהם טענו כי הוא נסגר רק עד סוף חודש מאי. בשורה התחתונה אותם שבעה שחקנים כבר סיכמו על מתווה של קיצוץ בגובה של 40 אחוז לחודש יוני ועל עשרת הימים הראשונים של חודש יולי הם כנראה ימשיכו לקצץ את אותו הסכום.

עוד בוואלה!

איסוף משדה התעופה, וישר לבידוד: ההנחיות שניתנו לשחקנים הזרים

לכתבה המלאה
ימשיכו לקצץ את אותו הסכום ביוני. בן שהר ורמזי ספורי(צילום: דני מרון)

לצד הקבוצה הזו שהפכה להיות הקבוצה עימה כבר נסגר הסכם, קיימים שישה שחקנים אשר יתחילו ב-1 ביוני חוזה חדש. ביניהם נמצאים לואי טהא, שיר צדק ואוהד לויטה שכבר נקראו לפגישות עם יונגר. הקבוצה הזו של השחקנים תתחיל חוזה חדש במקביל לפתיחת הליגה ויונגר ביקש מהם קיצוץ שנע סביב 45 אחוז, תלוי מה גובה השכר של כל שחקן. מדובר בקבוצה של שחקנים שאם לא יימצא מולה הסדר לקיצוץ לעונה הבאה, לא מן הנמנע שתימצא נוסחת פשרה לפיה הם יקצצו בשלב הראשוני רק בגין חודש יוני ותחילת יולי ובהמשך ידונו איתם על המשך הקיצוץ לעונה הבאה.

בקבוצה השלישית נמצאים שני שחקנים אלטון אקולטסה ודויד סימאו. שניהם יסיימו חוזים ב-31 במאי והפועל באר שבע כבר הודיעה לסוכנים שלהם שהיא מבקשת להמשיך ולשאול אותם מהקבוצות שלהם עד סוף העונה בליגת העל. אקולטסה אמור לשוב אוטומטית לסט. טרוידן וסימאו לא.א.ק אתונה. על פי חוזר פיפ"א שהוצא לקבוצות, ניתנת עדיפות להמשך הישארות השחקנים בקבוצות הנוכחיות שלהם עד תום העונה ולכן לא נראה שצפויה בעיה שאקולטסה וסימאו ימשיכו.

כאן נכנס העניין הכספי כאשר ברור שגם מולם צריך להגיע לסיכום כספי חדש שכן מתווה הקיצוץ שלהם מסתיים ב-31 במאי. יונגר חשב בתחילה כי הם ישחקו ביוני וביולי ללא תמורה, אבל השניים הבהירו כי לא יעשו זאת אם לא יקבלו שכר. יתרה מכך, לא מן הנמנע שהפועל באר שבע והקבוצות שלהם ישתתפו בשכר מכיוון שאם הם יחזרו לבלגיה וליוון, הקבוצות המחזיקות בחוזים מולם לעונה הבאה יצטרכו לשאת במלוא שכרם בחודש יוני ואת זה הן לא היו רוצות.

עוד בוואלה!

הפועל באר שבע עשויה להיות המרוויחה הגדולה מהצעד של הפועל תל אביב

לכתבה המלאה
לא הסכים לשחק ביוני ויולי ללא תמורה. אלטון אקולטסה(צילום: דני מרון)

בקבוצה הרביעית נמצא שחקן אחד, ז'וזואה הפורטוגלי לו אין חוזה לעונה הבאה אבל גם אין קבוצה אליה הוא צריך לחזור. להפועל באר שבע יש אופציה להאריך איתו את ההתקשרות בשכר שהיא לא יכולה לשלם לו כעת ולכן בימים הקרובים יצטרכו יונגר ובעיקר המנכ"ל אסי רחמים שמצוי עם ז'וזואה בקשרים מצויינים לשבת כדי להגיע לקיצוץ מוסכם על מנת שהפורטוגלי יסייע להפועל באר שבע לזכות בגביע המדינה ולסיים כמה שיותר גבוה בליגה.

בקבוצה החמישית יש את אור דדיה, נאור סבג ותומר יוספי. לכולם חוזים לעונה הבאה ונראה כי בניגוד לקיצוץ אותו דורשים מהשחקנים שמרווחים הרבה, השכר של השלושה אינו גבוה וספק אם בהפועל באר שבע יבקשו מהם לקצץ.

שלושת המשחקים הראשונים שלו יהיו מחוץ לטרנר. יוסי אבוקסיס(צילום: אדריאן הרבשטיין)

אם כך ליונגר ולרחמים עבודה רבה לעשרים הימים הקרובים עד שהליגה תיפתח ובינתיים יוסי אבוקסיס יצטרך להכין את הפועל באר שבע לפתיחה אינטנסיבית שמצפה לה כאשר מייד אחרי שני משחקי חוץ שיפתחו את הפלייאוף העליון תשחק הפועל באר שבע בחצי גמר גביע המדינה ב-10 ביוני. מדובר בשלושה משחקים מחוץ לטרנר כבר בהתחלה והפועל באר שבע רוצה להגיע אליהם בשיא המוכנות.

הערב ב-17:30 תוכל הפועל באר שבע לבחון את עצמה לראשונה במשחק אימון באשדוד ממנו צפוי להיעדר רמזי ספורי הפצוע. מי שאמור לקבל דקות במדי הקבוצה הוא הקשר האחורי אילי מדמון בן ה-17 בלבד אשר מציג יכולת טובה באימוני הקבוצה. בבאר שבע מחכים זמן רב לתוצרת מחלקת הנוער ויש כרגע בקבוצה הבוגרת כמה שחקנים מקבוצת הנוער ביניהם מדמון, קפטן נבחרת ישראל עד גיל 17, שיצא להתרשמות במדריד במסגרת הקשר עם אתלטיקו ואף הוצע לו להישאר שם על ידי הספרדים, אך הוא העדיף בשלב הזה להמשיך ולצמוח בהפועל באר שבע ובמועדון מצפים ממנו להשתלב בקבוצה הראשונה של המועדון בשנים הקרובות.

  • הפועל באר שבע

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully