חוזרים לשגרה? הקורונה בעולם הספורט

קבוצות הכדורגל קיבלו אישור לחזור לאימונים קבוצתיים ללא מגע

במשרד הבריאות אפשרו לקבוצות השונות לחזור לאימונים במתכונת חדשה. ארז כלפון: "השלב הראשון בחזרת הקבוצות לפעילות. רוצים לחדש את האימונים ללא מגבלה בתחילת מאי, לקראת חידוש משחקי הליגה"

צילום מסך

בווידאו: דבריו של פרופסור איתמר גרוטו שהובילו לסערה

בהתאם להנחיות משרד הבריאות שהתקבלו היום (רביעי), קבוצות הכדורגל המקצועניות יוכלו לחזור לאימונים. ההגבלות החדשות מחייבות אימונים קבוצתיים ללא מגע, כאשר המגרש יחולק לשני חצאים ובכל אחד מהחצאים יוכלו הקבוצות לקיים אימון בהשתתפות של 10 שחקנים, לרבות שימוש בכדור, אך ללא מגע בין המתאמנים. ההוראות החדשות מגיעות דווקא על רקע דבריו של פרופסור איתמר גרוטו לפני מספר ימים, לפיהם הוא לא צופה שניתן יהיה לקיים ספורט מקצועני בישראל בחצי השנה הקרובה.

"אני מברך על החלטת משרד הבריאות לחזרה לאימונים קבוצתיים, ראשית במתכונת חלקית, שמהווה את השלב הראשון בחזרת קבוצת הכדורגל המקצועניות לפעילות", אמר כלפון. "אני מעודד מההחלטה אשר התקבלה כבר במועד זה, כשכעת לנגד עינינו עומדת המטרה לחדש את האימונים ללא כל מגבלה בתחילת חודש מאי, מה שיהווה הכנה לקבוצות לקראת חידוש משחקי הליגות המקצועניות. אמרתי לאורך כל הדרך ואני עדיין מצהיר כי נעשה הכל בכדי לחדש את המשחקים ולסיים את עונת הכדורגל על המגרש, באופן ספורטיבי ולא בשום דרך אחרת, ככל שיתאפשר בכפוף להנחיות משרד הבריאות".

עוד בוואלה!

"הלחצים שלנו להחזרת הכדורגל מושכלים, בתקווה שמשהו ישתנה גם באירופה"

לכתבה המלאה

כלפון הוסיף ואמר: "מעבר לחשיבות הספורטיבית העצומה של סיום העונה על כר הדשא והחוב המוסרי שלנו לקהל האוהדים הרב ויצירת אלטרנטיבה תרבותית עבורו בצפיה במשחקים, חשוב להפנים ולהבין כי ענף הכדורגל הינו מנוע צמיחה לתעסוקה ולעבודה עבור אלפי משפחות במדינת ישראל אשר הכנסתם נעצרה ושנזקקים היום לקבלת כספי אבטלה ומענקים שונים ממדינת ישראל".

"בנוסף למאות השחקנים והצוותים המקצועיים בקבוצות, ישנן מאות משפחות נוספות המתפרנסות מתעשיית הכדורגל, החל מצלמים, אנשי הפקה, טכנאים, מאפרות, עובדי מנהלה בקבוצות, עובדי האצטדיונים, גננים, אנשי משק, ספקי מזון, ספקי ביגוד, חברות אבטחה ועוד ועוד", הוסיף כלפון. "אני קורא לשחקנים ולצוותים המקצועיים שיקחו חלק באימונים, אנא הקפידו ושמרו על הוראות הבטיחות של משרד הבריאות במגרש ועוד יותר מחוץ למגרש והמנעו ממגע עם אנשים נוספים מעבר לחברי הקבוצה ולמשפחה הגרעינית על מנת להמנע מהידבקות אפשרית. האחריות המוטלת על כתפכם בכל הקשור לחידוש המשחקים גדולה ועל כולם לגלות בגרות ואחריות".

בדרך לחזרה למגרשים. אימון הפועל תל אביב לפני ההשבתה (צילום: אתר רשמי, אתר רשמי)

בשבוע שעבר אמר כלפון לוואלה! ספורט: "לוח הזמנים מאוד ברור מבחינתי ומבחינת הקבוצות עצמן. אנחנו צריכים להתחיל להתאמן בשבוע הראשון של מאי - לא בצמדים, לא בקבוצות קטנות, לא בהגבלות של מרחק של 2 מטר משחקן לשחקן, אלא להתאמן כפי שצריך להתאמן בקבוצת כדורגל מקצוענית".

ח"כ יואל רזבוזוב אמר בתגובה להחלטה: "אני מברך את משרד הבריאות ואת פרופ' איתמר גרוטו על הצעד האמיץ לאפשר אימוני כדורגל ללא מגע. עלינו להמשיך את המגמה המבורכת הזאת ולאפשר לקיים פעילות ספורט ללא מגע של 10 אנשים בכל ענפי הספורט, לרבות חוגים ואימוני ילדים ונוער".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully