חוזרים לשגרה? הקורונה בעולם הספורט

שחקני הפועל באר שבע זועמים על ההוצאה לחל"ת: "יוביל לפירוק המועדון". ניסיון נוסף לפשרה

הדרמה בבירת הנגב: הנאמן יצחק יונגר טען כי השחקנים חזרו בהם מהסיכום שהושג וסירבו להחיל את ההפחתה במשכורות על חודש יוני. אחד השחקנים אמר: "המהלך הזה הוליד את פירוק הפועל באר שבע"

01/04/2020
טובי הכדורגלנים מעבירים את הזמן בפגרה בעזרת אתגר נייר הטואלט

בווידאו: אתגר נייר הטואלט

הדרמות בהפועל באר שבע לא פוסקות. לאחר שהפגישה הלילית עם אלונה ברקת לא הולידה את חזרתה של הבעלים למועדון, הודיע היום (רביעי) הנאמן יצחק יונגר לשחקנים כי החליט להוציא אותם לחל"ת באופן מיידי.

בקרב השחקנים נרשם הלם וכעס גדול על ההחלטה. "המהלך הזה הוליד את פירוק הפועל באר שבע", אמר אחד מהם. "סיכמנו במשרד של יונגר עד קיצוץ על סוף מאי והוא בא הבוקר עם דרישה לקיצוץ חדשה עד סוף יוני וגם יולי וגם ביטול הסכמי שכירות של הדירות. שום שחקן לא יסכים מרצונו לחל"ת ואנחנו נתבע כולנו את החוזים שלנו במה שיוביל לפירוק המועדון בבית המשפט".

"החל מה-17 לא מתקיימים אימונים ומשחקי כדורגל, וזאת בהתאם להוראות הממשלה והתקנות לשעת חירום, אשר עומדות נכון למועד זה בתוקפן", כתב הנאמן לשחקני הקבוצה. "כך נמסר לי, כי האימונים הופסקו גם לבקשת השחקנים ונוכח חששם לבריאותם. מאמצים אשר נעשו למנוע את הצורך בהוצאת העובדים לחופשה ללא תשלום, כנגד הפחתה בשכרם, לא צלחו גם הם".

יונגר הוסיף וכתב כי "על אף שבפגישה ביני לבין השחקנים הוסכם כי בשלב זה "לא דנים בעונה הבאה"", והצדדים אף סיכמו על מתווה לפיו שכרם יופחת ב-50 אחוז עד סיום העונה, "חזרו בהם השחקנים מהסיכום וסירבו להחיל את ההפחתה על שכר יוני 2020, אשר נכלל לגבי חלק מהם בעונת 2019/20".

"במצב דברים זה", חתם יונגר, "כל השחקנים מצויים בחופשה ללא תשלום החל מה-18 במרץ".

הצדדים ממשיכים בניסיונתינם להגיע לפשרה, ויונגר מוכן לוותר על החל"ת אם השחקנים יקצצו 50 אחוז גם מהשכר של חודש יוני. אם הם יסכימו להוסיף את יוני לחודשים מארס, אפריל ומאי במתווה הקיצוץ, הוא יוותר על החל"ת. עם זאת, בשלב הזה יש אחידות אצל השחקנים לא להסכים גם ליוני.

עוד בוואלה!

מליקסון וברדה גויסו להחזרת אלונה ברקת, כולם מקבלים את התכנית

לכתבה המלאה
הדרמה נמשכת. שחקני הפועל באר שבע(צילום: קובי אליהו)

ביום שני הגיעו בן שהר, בן ביטון, מרואן קבהא, לואי טהא והקפטן מיגל ויטור למשרדו של יונגר, מלווים בעו"ד רועי רוזן, ולאחר פגישה עם הנאמן הסכימו לקצץ 50 אחוז משכרם מה-15 במרץ ועד תום העונה. ברקת, כזכור, דרשה מהשחקנים לקצץ 30 אחוז משכרם עד תום העונה הנוכחית ו-30 אחוז משכרם גם בעונה הבאה, ולאחר שסירבו, הודיעה על עזיבתה את המועדון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully