פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    כתבת "וושינגטון פוסט" הזכירה את סיפור האונס של קובי - והושעתה מתפקידה

    שעות אחרי היוודע דבר מותו, הכתבת פליסיה סונמז הדהדה מחדש את פרשיית האונס בה בריאנט היה מעורב בעבר - ונענשה בחומרה. לאחר מכן טענה: קיבלתי אלפי איומים ברצח

    כתבת "וושינגטון פוסט" הזכירה את סיפור האונס של קובי - והושעתה מתפקידה
    צילום: רויטרס, עריכת וידאו: ניר חן

    כתבת "וושינגטון פוסט" הושעתה הבוקר (שני) מתפקידה בעקבות ציוץ בו פרסמה לינק לפרשיית האונס בה קובי בריאנט היה מעורב בעבר - שעות אחרי ההודעה על מותו הטרגי.

    הכתבת פליסיה סונמז שמסקרת פוליטיקה אמריקאית עבור העיתון הנחשב, צייצה קישור לכתבה שכותרתה: "תיק האונס המטריד של קובי בריאנט: ראיות ה-DNA, סיפורה של הקורבן, והחצי-ווידוי", וזכתה לאלפי תגובות - חלקן תומכות וחלקן זועמות, בשל העיתוי הבעייתי.

    כתבת "וושינגטון פוסט" פליסיה סונמז, שפוטרה בעקבות ציוץ נגד קובי בריאנט (צילום מסך , מתוך "דיילי מייל")
    הכתבת פליסיה סונמז (צילום מסך מתוך טוויטר)
    כתבת "וושינגטון פוסט" פליסיה סונמז בציוץ נגד קובי בריאנט (צילום מסך , מתוך "דיילי מייל")
    הציוץ המדובר (צילום מסך מתוך טוויטר)
    כתבת "וושינגטון פוסט" פליסיה סונמז בציוץ נגד קובי בריאנט (צילום מסך , מתוך "דיילי מייל")
    (צילום מסך מתוך טוויטר)

    שעה קלה אחרי הציוץ הראשון פרסמה סונמז ציוץ נוסף בו טענה כי זכתה ל"עשרות אלפי איומים על חיי" וביקשה מהקוראים: "קחו רגע ותקראו את הסיפור הזה, שנכתב לפני יותר משלוש שנים ולא על ידי. כל דמות ציבורית ראויה להיזכר בזכות כל מה שהייתה, גם אם הדמות הזו אהובה ויש לה חלקים פחות נעימים. האנשים שמגיבים בזעם ומפנים אותו כלפיי, ממחישים היטב את הלחץ שמופעל כדי להשתיק מקרים כאלה".

    לאחר מכן איימה הכתבת להגיש תלונה במשטרה נגד חלק מהמגיבים, אולם גם ב"וושינגטון פוסט" לא אהבו את דבריה, בטח לא בעיתוי הזה, ולא רק שלא גיבו אותו, אלא השעו אותה לאלתר.

    קובי בריאנט מובא לבית המשפט במסגרת פרשת האונס, 2003 (GettyImages)
    ביום כזה, האם ראוי לזכור גם את הצד האפל שלו? קובי מובא לבית המשפט בקולורדו, 2003 (צילום: GettyImages)

    טרייסי גרנט, אחת מעורכות "וושינגטון פוסט", אמרה ל"דיילי מייל" שהכתבת הושעתה משום ש"שיקול הדעת שלה היה עלוב, והיא זלזלה בעבודה של הקולגות שלה".

    מאז התפוצצות הפרשה, בה נטען שבריאנט אנס בכוח פקידת קבלה במלון בקולורדו, הושקעו מאמצים רבים בהשתקת הסיפור. התיק לא הגיע לידי כתב אישום בסופו של דבר, משום שהמתלוננת משכה את התלונה באופן שנוי במחלוקת, והגיעה להסדר כספי עם בריאנט.