המשטרה לרמה"ש: לא תארחו את מכבי ת"א בגרונדמן

לפי המשטרה כ-14 אלף צופים צפויים להגיע מתל אביב. קודם לכן מסרה רמת השרון: "נוציא 800 כרטיסים למכבי תל אביב"

איציק יצחקי, אופיר סער ורענן ברנובסקי
one

משטרת ישראל הודיעה הערב (ראשון) לראשי עירוני רמת השרון כי משחק ליגה נגד מכבי תל אביב ביום שני לא ייערך באצטדיון גרונדמן לאור צפי גדול של צופים שצפויים להגיע מצד מוליכת הטבלה. על פי הערכות המשטרה כ-14 אלף אוהדי מכבי תל אביב יגיעו להתמודדות, והאצטדיון הקטן בשכונת מורשה לא מתאים לאירוח ההתמודדות. נראה כי האצטדיון שעומד כעת על הפרק הוא אצטדיון רמת גן. כידוע המשחק עשוי להיות משחק האליפות של מכבי תל אביב, במידה והקבוצה תנצח ובמקביל מכבי חיפה תפסיד.

עוד קודם לכן פנתה הקבוצה וכן מכבי תל אביב להתאחדות לכדורגל בעניין אירוח המשחק. מדובר בתחלופת מכתבים בין שתי הקבוצות, משטרת ישראל ונציג ההתאחדות. ברמת השרון טוענים כי תחלופת המכתבים החלה לאור מכתב של משטרת ישראל להתאחדות לכדורגל, בו היא הודיעה כי עליה לבדוק את נושא אירוח משחקי הפלייאוף העליון ברמת השרון.

בצהריים הגיב להתפתחויות יו"ר רמת השרון טל עזגד ואמר: "אכן הייתה תחלופת מכתבים בינינו לבין ההתאחדות לכדורגל. אנגלידיס כתב את ההערכה שלו במכתב ואני אומר: למשטרה יש הערכות משלה. אם היא תחליט שצריך להפוך את האצטדיון אעשה זאת. אנחנו רוצים לקיים את המשחק בגרונדמן, אין לנו בעיה עם זה. אני מקווה שישקלו את הדברים בצורה נכונה. אם אוהדי מכבי תל אביב מתכוונים להציף את העיר, אין לי אמירה רשמית בעניין. אני רק קורא לכולם לעשות סדר ומקווה שלא יהיה בלגן בעיר".

טיפול ללא כאב

הטכנלוגיה בנעליים שתציל אתכם מכאבי הגב והברכיים

לכתבה המלאה
לא יגיעו לגרונדמן. אוהדי מכבי תל אביב (צילום: ברני ארדוב)

בימים האחרונים העבירה רמת השרון העבירה מכתב רשמי להתאחדות לכדורגל, בו היא מבקשת לקיים את המשחק מול מכבי תל אביב באצטדיון הביתי שלה. העתק של המכתב נשלח גם למשטרת ישראל. ברמת השרון הסבירו כי אירוח המשחק מחוץ למגרש הביתי שלהם "עשוי לפגוע בקבוצה בעתיד, משום שהחלטה כזאת עשויה להוביל לכך שהקבוצה לא תארח את משחקיה הביתיים מול שאר הקבוצות הגדולות בעונה הבאה". במכתב נגדי שהעביר ג'ק אנגלידיס ממכבי תל אביב, ניתנה הערכה כי יש צפי לעשרת אלפים צופים במשחק. ההתאחדות ביקשה חוות דעת גם ממשרד הכרטיסים, שטען כי הצפי שלו הוא ש-15 אלף אוהדים צהובים יגיעו למגרש.

לאחר מכן הוציאה הנהלת רמת השרון הודעה רשמית בנושא: "על פי הערכות וצפי לקהל רב במחזור הקרוב (כ-30 אלף ואף יותר), הנהלת המועדון מודיעה כי אצטדיון גרונדמן לא מסוגל להכיל כמות אוהדים כמצופה ועל מנת לשמור על הסדר הציבורי ברמת השרון, החליטה ההנהלה להקצות כ-800 כרטיסים לאוהדי מכבי תל אביב. היה והמשחק לא ישוחק בגרונדמן אלא באצטדיון רמת גן, כמות הכרטיסים שתוצקה למכבי תל אביב תגדל בהתאם".

בתגובה לדברים מסרה ההתאחדות לכדורגל: "בשם הספורטיביות, וכמובן שכך גם לפי התקנון, כל קבוצה צריכה לשחק משחקים ביתיים באצטדיונה הביתי. אצטדיון גרונדמן ברמת השרון, אושר בפתיחת עונת המשחקים לקיום משחקים בליגת העל על פי בקשת הקבוצה ועל ידי כלל הגורמים (התאחדות, משטרה, תמ"ת וכו'). מכיוון שמדובר במשחק ביתי של רמת השרון, במסגרת ליגת העל, הרי שאין שום כוונה לשנות את מיקום המשחק".

* גורמים במכבי חיפה מסרו בתגובה: "לא ענייננו היכן תארח רמת השרון את המשחק. אנחנו מתרכזים בעצמנו".

* מכבי תל אביב (זריקת מצית), מכבי חיפה (זריקת זיקוק) והפועל רמת גן (פתיחת רימון עשן) יועמדו לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים.

יפספסו הכנסה? טבק (צילום: ברני ארדוב)

נציגים של אוהדי מכבי תל אביב פרסמו היום הודעה: "אנחנו הולכים להביא מעל לעשרת אלפים אוהדים לכל מגרש... בשבת לפני המשחק ברמת השרון אנחנו מארגנים צעדה גדולה ושיירה של מכוניות וברגלית, אף אחד לא ימנע מאיתנו לעודד את הקבוצה שלנו ולהיות איתה במשחק האליפות... נגיע לרמת השרון ונצבע אותה בצהוב כחול... גם אם יהיו רק אלפיים כרטיסים, נעשה חוויה שלא ישכחו... התהלוכה ברגל מהכניסה לרמת השרון, דרך כיכר המשטרה בשבטי ישראל ואז ימינה שני ק"מ למגרש במורשה. תהיה שמחה נטו, ללא אלימות או שטויות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully