נושאים חמים

פטר שמייכל

ליגות בהן השתתף פטר שמייכל

תמונות של פטר שמייכל

ביוגרפיה

הענק הדני על כל 200 הסנטימטרים שלו, היה חיית כדורגל ומנהיג בנפשו עד יומו האחרון על המגרש. אמנם לא עבר זמן רב מאז הכריז גדול השוערים בשנות ה 90 על פרישה, אבל קשה לראות שוער בעל שיעור קומה ודומיננטיות כשלו, תופס את מקומו. פרגוסון עדיין מחפש.

את עיקר התהילה צבר פיטר באדום שחור של היונייטד אליה הגיע ב-91 אחרי 4 אליפויות רצופות עם ברונדבי, קבוצתו בדנמרק, אך הצליח להגיע להישגים לא מבוטלים גם עם נבחרתו שלקחה את כל הקופה באליפות אירופה של 92 בסיפור הסינדרלה המפורסם, שהיתה בסה"כ האליפות השנייה בה נטלה דנמרק חלק.

דומה כי כל קבוצה אליה הגיע שמייכל, הגיעה לשיאה לאחר הצטרפותו, עובדה המעידה על אופיו ומקצוענותו. בין 1991 ו-2001 זכה שמייכל בשורות היונייטד ב-5 אליפויות, 5 גביעים ובצ'מפיונס ליג באותו משחק מפורסם וסלטה עוד יותר מפורסמת על קו ה 16 בקאמפ נואו נגד באיירן.

אחת ההצלות הגדולות שלו הוזכרה בנשימה אחת עם הצלה מפורסמת של שוער גדול אחר, גורדון בנקס. אז ב-1970 עצר בנקס כדור בלתי אפשרי של פלה ממרחק קצר במשחק בין אנגליה וברזיל – הצלה זו נחשבת בעיניי פיטר למדהימה בכל הזמנים.

ב-1996 שיחקה מנצ'סטר יונייטד בליגת האלופות נגד ראפיד וינה. באותו משחק עצר שמייכל כדור דומה מרגליו של ווגנר האוסטרי והצליח להדוף אותו אף מעל המשקוף.

בפגישה בין בנקס ושמייכל שנערכה זמן מה לאחר המשחק, טען בנקס שהעצירה של פיטר מרשימה הרבה יותר. " ברור לי שהוא מנסה להיות ' פוליטיקלי קורקט ' אמר שמייכל מאוחר יותר בתגובה ההולמת את אופיו של השוער, שלמרות הצלחותיו, תמיד העדיף לחזור הביתה, לנגן באך ולהתרחק מאור הזרקורים.

כתבות בנושא פטר שמייכל

עוד כתבות בנושא פטר שמייכל
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully