וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכל כבר נאמר ונכתב על הנהג שבמשך שלוש השנים האחרונות, פשוט לא מפסיק לנצח. הוא אולי אחד מהספורטאים המוכרים ביותר בעולם ובכל שנה נמנה באופן קבוע על שלושת המרוויחים הגדולים ביותר בעולם הספורט. יש לו חיוך כובש אבל גם מעצבן ומתנשא. הוא אוהב לזרוק לאויר הערות יהירות ולא מתבייש להפריע למתנגדיו על המסלול ומחוצה לו. הוא תופעה במולדתו גרמניה, אך עוד יותר באיטליה, המדינה עבורה הוא נוהג. קוראים לו מיכאל שומאכר והוא ממש, אבל ממש אוהב לנצח. במשך שלושת שנות שלטונו האבסולוטיות, הצליח מיכאל יקירינו להגדיל את הפער ממתחריו ממירוץ למירוץ ומשנה לשנה. בשנה שעברה הוא שבר שני שיאים: כשלקח את תואר הנהג בפעם החמישית בקריירה, הוא הישווה למעשה את שיאו של חואן מנואל פאנג'יו הארגנטיני האגדי, שזכה בשנות ה-50 בחמישה תארים (מהן 4 ברציפות). שומאכר גם עשה זאת בדרך המהירה ביותר עד היום, כשהבטיח את זכייתו אחרי 11 מירוצים בלבד, שישה לפני סיום העונה (מנסל הבריטי עשה זאת ב-12 לפניו). אם יזכה גם השנה בתואר, הרי שהוא בודאי יוכתר סופית לנהג הטוב ביותר בכל הזמנים, ללא יותר מדי התנגדויות מצד שונאיו. עונת 2003 תנסה למנוע ממנו את ההישג ובמיוחד את השליטה האבסולוטית של העונה שעברה. הקבוצות, הנהגים ואפילו איגוד הפורמולה 1 (FIA) ינסו להפריע לו עד כמה שניתן, נראה עד כמה המשימה הזו אפשרית.

הכל כבר נאמר ונכתב על הנהג שבמשך שלוש השנים האחרונות, פשוט לא מפסיק לנצח. הוא אולי אחד מהספורטאים המוכרים ביותר בעולם ובכל שנה נמנה באופן קבוע על שלושת המרוויחים הגדולים ביותר בעולם הספורט. יש לו חיוך כובש אבל גם מעצבן ומתנשא. הוא אוהב לזרוק לאויר הערות יהירות ולא מתבייש להפריע למתנגדיו על המסלול ומחוצה לו. הוא תופעה במולדתו גרמניה, אך עוד יותר באיטליה, המדינה עבורה הוא נוהג. קוראים לו מיכאל שומאכר והוא ממש, אבל ממש אוהב לנצח.

במשך שלושת שנות שלטונו האבסולוטיות, הצליח מיכאל יקירינו להגדיל את הפער ממתחריו ממירוץ למירוץ ומשנה לשנה. בשנה שעברה הוא שבר שני שיאים: כשלקח את תואר הנהג בפעם החמישית בקריירה, הוא הישווה למעשה את שיאו של חואן מנואל פאנג'יו הארגנטיני האגדי, שזכה בשנות ה-50 בחמישה תארים (מהן 4 ברציפות). שומאכר גם עשה זאת בדרך המהירה ביותר עד היום, כשהבטיח את זכייתו אחרי 11 מירוצים בלבד, שישה לפני סיום העונה (מנסל הבריטי עשה זאת ב-12 לפניו). אם יזכה גם השנה בתואר, הרי שהוא בודאי יוכתר סופית לנהג הטוב ביותר בכל הזמנים, ללא יותר מדי התנגדויות מצד שונאיו.

עונת 2003 תנסה למנוע ממנו את ההישג ובמיוחד את השליטה האבסולוטית של העונה שעברה. הקבוצות, הנהגים ואפילו איגוד הפורמולה 1 (FIA) ינסו להפריע לו עד כמה שניתן, נראה עד כמה המשימה הזו אפשרית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully