"בילינו בזכותך, נזכור לעד": נפרדים ממודי בר-און, אצטדיוני ישראל הוארו

המגיש האהוב נפטר בגיל 59, אנשי התקשורת, הספורט וגם נשיא המדינה יצחק הרצוג ספדו: "דמותו מלאת העומק שתמיד חיפשה לדעת עוד ועוד, ולצד זה חוש ההומור והחדות שאיפיינו אותו כל כך, יחסרו לנו מאוד". הפועל חיפה תקיים טקס לזכרו

30/05/2022
המחווה המרגשת של ערוץ הספורט למודי בר און לפני גמר ליגת האלופות (באדיבות ערוץ הספורט)

מודי בר-און, המגיש האהוב ומי שעבור חובבי הספורט בישראל היה הפנים של שידורי ליגת האלופות, הלך לעולמו בגיל 59 לאחר מאבק במחלה קשה. בר-און הגיש ויצר תכניות וסדרות טלוויזיה, ביים מחזות, שימש כמרצה ולימד קולנוע, אבל גם היה האיש המזוהה ביותר עם ערוץ הספורט בעיקר בזכות משדרי ליגת האלופות שהיו פורצי דרך, צבעוניים ומרתקים.

נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד: "נפרדים בלב כואב מאיש התקשורת מודי בר און שהלך מאיתנו בטרם עת. דמותו מלאת העומק שתמיד חיפשה לדעת עוד ועוד, ולצד זה חוש ההומור והחדות שאיפיינו אותו כל כך, יחסרו לנו מאוד. בין עולמות הספורט, ההיסטוריה והתרבות, הוא היה לפני הכל ישראלי אוהב עמו וארצו. הוא חרש את ההיסטוריה ואת הארץ לאורכן ולרוחבן, שיקף לנו כל העת את קווי המתאר שלנו כעם, כחברה וכמדינה, והזכיר לנו שבסוף - הכל אנשים. יהי זכרו ברוך".

ח"כ אופיר כץ מהליכוד אמר במליאת הכנסת: "היום התבשרנו על פטירתו בטרם עת של מודי בר און, שליגת האלופות בלעדיו כבר לא תהיה אותה חגיגה. שלשום היה קשה לשמוע אותו בשידור הקצר עם קול עייף וחלש, אותו מודי שהתרגלנו לשמוע תמיד שמח ואנרגטי, זה לא היה פשוט לשמוע אותו ככה. לנו הצופים, לראות את ליגת האלופות בלעדיך, זה כמו קבוצה שעולה בלי מאמן. אתה תחסר לנו מודי, יהי זכרו ברוך".

ח"כ אופיר כץ סופד למודי בר און (ערוץ הכנסת)

הערב אצטדיוני הכדורגל הגדולים בישראל (טדי, חיפה, בלומפילד, טרנר) הוארו מיוחד לזכרו של מודי, כאות הערכה על פועלו ותרומתו הרבה לכדורגל הישראלי.

אצטדיון בלומפילד מואר לזכרו של מודי-בר און(צילום: היכלי הספורט)
אצטדיון טדי מואר לזכרו של מודי בר-און ז"ל(צילום: חברת אריאל)
אצטדיון טרנר בבאר שבע מואר לזכרו של מודי בר-און ז"ל(צילום: אצטדיון טרנר)
האצטדיון העירוני בחיפה מואר לזכרו של מודי בר-און ז"ל(צילום: הר שלג צילום)

שר התרבות והספורט חילי טרופר ספד: "עצב גדול על לכתו של איש הטלויזיה, התרבות והספורט מודי בר-און. במהלך עשרות השנים האחרונות תפקידיו של מודי בכל ערוצי התקשורת והבמות כמגיש, ככותב וכבמאי הגיעו לכל בית בישראל וייזכרו למשך שנים רבות בזכות הצבע הייחודי שלהם. ההגשה האינטלגנטית, המעמיקה והרחבה של מודי בשידורי ערוץ הספורט יחסרו לכולנו ובעיקר לעשרות אלפי הצופים שחיכו לשמוע אותו בכל פעם מחדש. תנחומים למשפחתו היקרה. יהי זכרו ברוך".

הפועל חיפה, הקבוצה אותה אהד בר-און ז"ל, הודיעה כי תערוך טקס לזכרו: "קיבלנו בכאב גדול את הבשורה המרה על מותו של מודי בר-און ז"ל, איש הטלוויזיה, היוצר ואוהד מושבע של הקבוצה. משפחת הפועל חיפה, הבעלים יואב כץ, השחקנים, והצוות שולחים תנחומים למשפחה. המועדון מתכוון לקיים טקס לזכרו של מודי לפני המשחק הביתי הראשון בעונת המשחקים הבאה. מודי, תמיד תישאר בליבנו!".

קבוצת הכדורסל של הפועל חיפה: "הלב שבור! משפחת הפועל חיפה נפרדת היום מאיש יקר ואחד האנשים המזוהים ביותר עם הפועל חיפה. קיבלנו לפני דקות אחדות בצער עמוק את ההודעה על פטירתו של איש התקשורת וגיבור תרבות ישראלי, ובעיקר אוהד הפועל חיפה, מודי בר-און. מודי היה חבר עמותת הפועל חיפה כדורסל - לב אדום, וליווה את המועדון מיום הקמתו עוד בליגה ב' והיה שותף אמיתי לדרך. נתגעגע אליך מודי".

היכל עיריית חיפה יואר השבוע באדום לזכרו של בר-און: "מודי גדל בשכונת אחוזה בחיפה, הוא בוגר בית הספר עירוני ה' ואוהד שרוף של הפועל חיפה. לזכרו, החליטו בהנהלת העירייה להאיר את המבנה בצבע קבוצתו האהובה".

יונתן כהן, שדר ערוץ הספורט שעבד שנים רבות לצד בר-און ז"ל: "האיש שברוחו, הגשתו ואופיו הניח וניסח את היסודות למיסוד ושדרוג תרבות הספורט בישראל. לא היה ולא יהיה כמוהו. לא רק שידור, אולפן או הגשה: אלא מהות ותרבות. כמה שבילינו בזכותך. מודי אני אוהב אותך, נזכור לעד".

מאור בוזגלו, שחקן העבר שהצטרף לצוות ערוץ הספורט בשנה האחרונה: "בדיוק הייתי תוך כדי כתיבת סיכום העונה הראשונה שלי בערוץ הספורט וקיבלתי את הבשורה הקשה והכואבת. כשעליתי בפעם הראשונה לפרשן, חששתי, אפילו פחדתי. ממש כמו שחקן נוער שעולה לבוגרים ומודי היה שם בשבילי. הרגיע, חייך, הסביר ונתן לי את זריקת הביטחון המדויקת שלה הייתי זקוק. מטורף לדבר עליך בזמן עבר מודי היקר, זה פשוט לא מתחבר. אבידה קשה לתרבות ולספורט בישראל, יהיה זכרך ברוך". \

השדר משה פרימו סיפר כי בר-און הוא האדם הראשון שלצדו שידר בערוץ הספורט לפני 12 שנה, בתוכנית 'שער השבת': "העובדה שההספדים הגיעו תוך דקות מאנשים רמי דרג מעידה כמה האיש אהוב. אין עוד אדם כל כך נעים הליכות ומסביר פנים. מכל אנשי תקשורת הספורט שאנו רואים בטלוויזיה יש דומים יותר ופחות. מודי היה מיוחד במינו. הוא הפך את ליגת האלופות לתוכנית שהיא לא תוכנית ספורט. באותה מידה זו יכלה להיות תוכנית על היסטוריה או תרבות. לפני מספר שנים מודי ניהל את מחלקת הנוער של הפועל חיפה. כשעזב סיפר לי והתחנן שלא תצא מילה כי 'אני לא רוצה שחלילה מישהו ייפגע'. זה היה האיש. אתגעגע אליך מאוד, מודי".

בעלי הפועל באר שבע אלונה ברקת: "איש מיוחד כל כך. הלב נשבר. יהי זכרו ברוך". בנוסף, הפועל באר שבע פרסמה ברשתות החברתיות: "קיבלנו בצער רב את הבשורה על מותו של מודי בר-און ז"ל. קולו של מודי היה חלק בלתי נפרד מן הספורט הישראלי. אנו משתתפים בצערה של משפחת בר-און ושולחים את תנחומינו. יהי זכרו ברוך".

יאיר לפיד, ראש ממשלת ישראל החלופי ושר החוץ: "מודי, חבר ותיק, חכם, נדיר ומצחיק. קולך הפך להיות חלק בלתי נפרד מקולו של הספורט הישראלי, מקולה של מדינת ישראל. שולח חיבוקים חמים לכל המשפחה והחברים. תשאר בלבי תמיד. כבר מתגעגע".

ההתאחדות לכדורגל: "מודי, עיתונאי נדיר, כותב מחונן ומספר סיפורים בדרכו הייחודית, המקורית ומעוררת ההשראה, היה מאוהב עד כלות בכדורגל הישראלי והתעקש תמיד להאיר את הצדדים החיוביים ולהעצים אותם מתוך אמונה מלאה כי יגרשו את החושך. הקול הייחודי של מודי, הזווית המקורית, אהבת החינם שלו לבני האדם יחסרו לכולנו, חבריו וחברותיו בערוץ הספורט, שחקנים ופעילים, צופים וצופות. יהי זכרו ברוך".

מנהלת הליגה בכדורסל הודיעה כי לפני המשחק היום בחולון תיערך דקת מחיאות כפיים לזכרו: "מנהלת הליגה וכל קבוצות ואנשי הליגה מרכינים ראש בעקבות פטירתו בטרם עת של איש הטלוויזיה המבריק מודי בר-און. עם חוש הומור נדיר, עם כשרון ויצירתיות ועם אהבה גדולה לספורט, מודי בר-און היה החבר הכי טוב שלנו על המסך ויצר בשבילנו אין ספור רגעים מרגשים ומשעשעים".

מאמן הנבחרת אלון חזן: "הבשורה על מודי קשה מאוד. התעוררנו משנת הצהריים ושמעתי את הבשורה. אי אפשר להשתחרר מהעצבות, הוא איש תקשורת מהמובחרים שהיו במדינה שלנו, הוא ידע לחייך וידע לגרום לאחרים לחייך. הוא היה מגדלור של שפיות בספורט שלנו, הוא לקח צעד אחד קדימה את תקשורת הספורט למקום הכי קרוב לתקשורת הספורט האמריקאית. הוא איש ממש מיוחד ואהוב על כולם וראו את זה בחייו ורואים לאחר מותו. אצל הרבה מאוד אנשים בספורט הישראלי יש נגיעות של מודי בחייהם".

מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים: "ביחד עם כל עולם הכדורגל והספורט בישראל אבלים לאחר היוודע דבר פטירתו של מודי בר-און. בר-און היה מאוהביו ותומכיו הגדולים של הכדורגל הישראלי וניסה בכל דרך לעשות אותו לטוב יותר. אנו משתתפים בצער המשפחה ומי ייתן ולא יידעו עוד צער".

  • מודי בר-און

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully