ריצת ה-3,000 מטר האיכותית ביותר שנראתה בישראל אי פעם נרשמה באליפות הפועל

לא פחות מארבעה רצים ניפצו את השיא הישראלי הבינלאומי, דוד טאיאצ'ו סיים ראשון עם 8.02.43 דקות. צ'מטאי סלפטר ניצחה בקלות, קפיטולניק ואפריפה הצעירים אותתו

  • לונה צ'מטאי
צילום מסך

בווידאו: שחקן פורטלנד טריילבלייזרס דמיאן לילארד מוחה נגד הריגתו של ג'ורג' פלויד

מלכתחילה ידוע היה כי אליפות הפועל באתלטיקה על שם יריב אורן תהווה השנה את יריית הפתיחה לעונה מתאחרת בשל מגיפת הקורונה, אבל מה שהחל כירייה אחר הצהריים בהדר יוסף הסתיים בפיצוץ אמיתי עם המקצוע הנועל של הערב, ריצת 3,000 מטר גברים.

לא פחות מארבעה רצים ניפצו את השיא הישראלי הבינלאומי, קרי, התוצאה הטובה אי פעם על אדמת ישראל, אותה קבע דב קרמר לפני 28 שנים, 8.05.2 דקות.

כאלוף הפועל הוכתר דוד טאיאצ'ו (מכבי תל אביב), והוא כעת גם המחזיק הטרי בשיא עם 8.02.43 דקות. אחריו הגיעו, גירמה אמרה (הפועל השרון) 8.02.73, בוקאיו מלאדה (הפועל חפר) 8.04.03, גטו אדמסו (השרון) 8.04.85, וכולם מהירים מקרמר.

זו היתה ריצת ה-3,000 מטר האיכותית ביותר שנראתה בישראל בכל הזמנים, כשכמעט כל העשירייה הראשונה מסיימת עם שיאים אישיים ומוכיחה כי ישראל ממשיכה להתקדם ולבסס עומק מרשים של רצים למרחקים ארוכים - בינוניים.

עוד בוואלה!

לונה צ'מטאי סלפטר, דניאל פרנקל ואתלטים ישראלים נוספים פותחים עונה

לכתבה המלאה
לא התקשתה. צ'מטאי סלפטר (צילום: GettyImages)

לונה צ'מטאי סלפטר (מכבי תא), אימפריית ריצה בפני עצמה, לא התקשתה לנצח בנשים אם כי אלופת אירופה ב-10,000 מטר הסתפקה, בהיעדר מתחרות ומכיוון שמדובר רק בפתיחת עונה, בתוצאה פושרת של 9.15.75 דקות.

יונתן קפיטולניק (מכבי תא), שרק עלה מקטגוריית עד גיל 18 לקטגוריה עד 20, רשם את התוצאה העשירית בכל הזמנים לבוגרים בקפיצה לגובה כשהוסיף 1 סמ לשיאו וניצח עם 2.17 מטר כדי להשתוות אל גדעון הרמט בטבלת כל הזמנים.

תוצאה מצוינת עבור צעיר נוסף, בלסינג אפריפה (מכבי תא), 21.45 שניות ב-200 מטר, לא תוכר בשל רוח גבית מעל המותר (2.2 מש).

מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין: "אמנם הספורטאים עדיין חלודים משהו אבל בכל אופן משקיעים מאמצים רבים כדי לחזור לשגרה. העובדה שהשמיים עדיין סגורים והספורטאים הבכירים בארץ, גרמה לכך שהתחרות היתה איכותית ומעניינת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully