מהבעלים, דרך המאמנים ועד השחקנים: חוסר ודאות במכבי נתניה

אף גורם לא התעניין עד כה ברכישת הקבוצה מידיו של סגל, ואי העפלה לפלייאוף העליון לא תרמה לכך. אם לא יימצא רוכש התקציב יצטמצם משמעותית, עתידם של דראפיץ' וברדה לוט בערפל, שחקנים יתבקשו לקצץ וכאב הראש סביב אלמוג כהן רק יתחזק

23/02/2020
עריכת וידאו: ירדנה פוקס עבודי, אפטר: אביחי ברוך

בווידאו: אורן יוסיפוביץ על העונה המסויטת של ניסו אביטן

כישלון אי ההעפלה לפלייאוף העליון, לא ייצר חור תקציבי במכבי נתניה. חמישה משחקי בית בפלייאוף העליון מול קבוצות עם קהל רב אמנם היו מייצרים הכנסות מכרטיסים ומענקי מיקום גבוה יותר בטבלה, אבל אלה היו מתקזזים עם 1.5 מיליון שקל שהיתה צריכה הקבוצה להעביר לכל אנשי המועדון, ובתוכם המאמנים והשחקנים על השגת הפלייאוף העליון, כך שמההיבט הזה מכבי נתניה יצאה מאוזנת, ואולי אפילו חסכה כסף.

אבל הפלייאוף העליון היה חשוב גם לקראת העתיד הקרוב, בפרט הניסיון להעביר את מכבי נתניה לידיים אחרות. הבעלים אייל סגל רוצה לעזוב ובשלב הזה אין קופץ על העגלה. חברי הדירקטוריון שיצטרכו לשאת ולתת עם רוכש פוטנציאלי קיוו שהקבוצה תסיים בין 6 הראשונות ואולי אפילו תיאבק על מקום באירופה כדי שתהיה יותר אטרקטיבית, אבל ההפסד אתמול (שבת) לעירוני קרית שמונה שסתם את הגולל על סיפור הפלייאוף העליון, לא ייתן כרגע למועדון נקודות זכות בדרכו למצוא בעלים אחר.

מאחר שסגל זז הצידה, הניהול השוטף נמצא כעת בידיים של מנכ"ל המועדון ניב גולדשטיין שהחל מהבוקר כבר בונה את התקציב לעונה הבאה. עד כה לא התעניין שום גורם רציני ברכישת הקבוצה מידיו של סגל, כך שאם הדברים יישארו כך, יצטרך גולדשטיין לבנות תקציב שינוע סביב 18 עד 20 מיליון שקל, שמגלמים את ההכנסות הבטוחות של מכבי נתניה לעונה. התקציב למעשה בנוי על קרוב ל-10 מיליון שקל שמועברים מהמנהלת, 5 מיליון שקל ממכירת מנויים וכרטיסים, 3 מיליון שקל מעיריית נתניה ו-2 מיליון שקל מספונסרים. מדובר בסכומים מקסימליים, כך שהתקציב עלול להיות גם 18 מיליון שקל, ובכל אופן לא יעבור את רף 20 מיליון השקלים. לשם השוואה, התקציב הנוכחי עמד על 35 מיליון שקל, מה שמלמד שאם נתניה רוצה להמשיך להחזיק במרבית שחקני הסגל שלה ובמאמנים סלובודן דראפיץ' ושי ברדה, היא תצטרך למכור שחקן כפי שעשתה בשנתיים האחרונות עם דיא סבע ועלי מוחמד, להשתחרר מחלק מחוזי השחקנים ואולי אף לבקש קיצוץ רוחבי של 10 אחוז לפחות במשכורות.

עוד בוואלה!

בין אלמוג לג׳וש כהן: שוקל מילים על שבת אחת, שם אחד ושני הפכים

לכתבה המלאה
הבעיות רק מתחילות. דולב אזולאי(צילום: ברני ארדוב)

סוגיית אלמוג כהן תהיה חייבת התייחסות מיוחדת שכן לשחקן יש חוזה לעוד שלוש שנים בקבוצה בעלות שכר של 2 מיליון שקל בעונה. מדובר בסכום חסר תקדים בתקופת אייל סגל ובעול כבד מאוד, כך שמול הקשר יצטרכו לנקוט פעולות מסוימות כדי להקטין את העלות, אחרת יהיה קשה מאוד להתמודד גם עם קיצוץ ניכר בשכר השחקנים, וגם עם החוזה של הקפטן במקביל. ללא קשר להיבט הכספי, קיימת אכזבה גדולה מכהן שאמנם מתנהג כמקצוען אמיתי ונראה כי הוא לגמרי מחויב למועדון, אבל התרומה השולית שלו לצד ארבעת הכרטיסים האדומים ששיאם אתמול בקרית שמונה, מלמדים כי לפחות עד כה זו היתה טעות להחזיר אותו לקבוצה, בטח בתנאים שאיתם הוא הגיע.

לצמד המאמנים חוזה ל-2020/21 ובמועדון רוצים אותם למרות עונה פחות טובה, אבל אם תתקבל כאמור החלטה לפנות לכולם בבקשה לקצץ, היא כמובן לא תפסח על דראפיץ' וברדה. צוות האימון במכבי נתניה הוא מהיקרים והבכירים בליגת העל מאחר שמדובר בשני מאמנים שמשתכרים חוזים נכבדים יחד. סגל מאוד מחזיק מהשניים ויודע שאת המכירה של סבע ומוחמד הוא עשה הרבה בזכות יכולת האימון שלהם, ולכן החליט שיש מקום להעמיד צוות אימון משודרג - גם אם זה עולה לו יותר ממה שמכבי נתניה היתה רגילה לשלם בעבר למאמנים יחידים. "בכל מקום בעולם יכולה להיות ירידה בעונה מסוימת", אמרו הבוקר במכבי נתניה, "אבל את היכולת של סלובו ושל שי להחזיק קבוצה ראינו כאן במשך שלוש שנים. מה שקרה העונה לא מעיד על מה שהם נתנו למכבי נתניה ועל מה שהם עוד ייתנו למועדון".

עדיין זוכים לגב. דראפיץ' וברדה(צילום: ברני ארדוב)

בבוקר שאחרי ההפסד לעירוני קרית שמונה, דומה שסימני השאלה סביב הקבוצה רק התגברו. בשבועות האחרונים עוד חלמו במועדון על פיניש חזק שייתן דחיפה לעונה הבאה, אבל כרגע הכל נמצא תחת ערפל גדול. "אפילו השם של אלי טביב כבר עולה ויהיו עוד שבטח יצוצו", אומרים במועדון. "זו טיבה של תקופה כזו. רחוקה מאוד מכל האופוריה שהיתה כאן רק לפני חצי שנה. מי חלם באוגוסט שבחודש פברואר העונה של מכבי נתניה תיגמר עם הרבה סימני שאלה לעתיד?"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully