וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות בקשת המשטרה: קנס כספי בלבד ו-36 חודשי פסילה נוספים לגבריאל תמאש

8.1.2020 / 11:26

השופט לא נעתר לבקשת המשטרה והטיל קנס כספי בלבד על השחקן בסך 2,000 שקלים כשבנוסף רשיונו נשלל לשבע שנים במצטבר. הפועל חיפה לא צפויה לקלוט את השחקן

אתר רשמי

בווידאו: עו"ד משה ברונשטיין המייצג את גבריאל תמאש

דיון נוסף נערך היום (רביעי) בעניינו של גבריאל תמאש לאחר שאתמול הורשע שחקנה לשעבר של הפועל חיפה על ידי בית המשפט השלום לענייני תעבורה בנהיגה בשיכרות. על אף שהמשטרה והתביעה דרשו עונש מאסר בפועל, השופט אור קלנר פסק לתמאש קנס כספי בגובה 2,000 שקל כשבנוסף רשיונו נשלל לשלוש שנים (שמצטברות לשבע שנים לצד השלילה לארבע שנים שכבר ספג). הבלם בן ה-36 לא נמצא בארץ ולא הגיע לדיון.

כאמור, בתביעה דרשו עונש מאסר בפועל בנוסף לשלילה וקנס כספי. במהלך הדיון טענה התובעת כי התנהלותו של תמאש "מזלזלת ברשויות האכיפה" וכי "מדובר בעבריין במלוא מובן המילה שמפר את הוראות החוק ומבצע עבירות חמורות חוזרות ומתחמק מלתת את הדין בארץ. לכן עמדת המדינה היא למאסר בפועל. נבקש מאסר בפועל שלא יפחת מ-6 חודשים פסילה 3 שנים עונשים על תנאי וקנס כספי".

שחקן הפועל חיפה גבריאל תמאש בבית המשפט. דניאל דולב, מערכת וואלה!
שוב לא הגיע לדיון. גבריאל תמאש/מערכת וואלה!, דניאל דולב

עורך דינו של תמאש משה ברונשטיין טען כי המשטרה מחמירה עם השחקן בגין תיק אחר שקשור לעבירה אחרת, כשגם במקרה זה לטענתו החמירו עם השחקן שלא לצורך. "המשטרה דורשת מאסר בפועל כי מדובר בשחקן ידוע ויש עניין תקשורתי", טען ברונשטיין במהלך הדיון. לטענת ברונשטיין בתיק יש כשלים ראייתיים רבים, כשהשחקן נחקר בשטח על אף שאינו דובר עברית. לגבי אי הגעתו של השחקן לדיון אמר עורך דינו: "יש משא ומתן איתו. הבנתי שיש כוונה שיחזור".

השופט אור לרנר ציין בגזר הדין את אי התייצבותו של תמאש לדיון על אף שניתנו לו מספר הזדמנויות להגיע, והוסיף שהשחקן ביצע עבירות חמורות נוספות. עם זאת, טען השופט כי השחקן כבר לא נמצא בארץ וכי הוא אינו רואה הצדקה לדחייה נוספת בהליך והעדיף להחמיר ברכיבי ענישה נוספים לרבות פסילת רשיונו של תמאש.

עו"ד משה ברונשטיין, מייצג את שחקן הכדורגל גבריאל תמאש, בית הדין לתעבורה 7 בינואר 2020. שלומי גבאי
יערערו על גזר הדין? עו"ד משה ברונשטיין/שלומי גבאי

ברונשטיין מסר בתום מתן גזר הדין: "אני חושב שבית המשפט החמיר מעבר למה שנהוג בתיקים כאלה, יחד עם זאת בית המשפט לא נעתר לבקשה להטיל עליו עונש מעשר כך שבאיזשהו מקום כנראה שבית המשפט הבין וסבר שגבריאל תמאש לא יחזור לארץ וגם אם כן - לא ינהג ברכב - לכן ניסו לאזן בין הדרישה למאסר לבין עניין תקופה הפסילה. אם תמאש יחזור לארץ ב-45 הימים הקרובים אנחנו נשקול הגשת ערעור, כי זה תיק שהיו בו כשלים חמורים".

לגבי הסיכויים שהשחקן יחזור לארץ אמר ברונשטיין: "אני סבור שלאור העובדה שבית המשפט לא הטיל עליו עונש מאסר בפועל, הסיכוי שהוא יחזור הוא גדול. זה כמובן תלוי בהנהלת הפועל חיפה, אם היא תרצה להחזיר אותו. מהשחקן אני שומע שהוא כן רוצה לחזור מאחר והוא מאוד מחובר לאוהדים של הפועל חיפה וגם בגלל שמוסר התשלומים בקבוצה הרומנית בה הוא משחק כרגע נמוך מאוד".

בהפועל חיפה לא מתלהבים כרגע להחתים את הבלם בם ה-36, כשבשלב זה לא נערכה שיחה בין הבעלים יואב כץ לצוות בנושא זה. בחיפה מתמקדים בהחתמה של שחקן התקפי שכן מיקי סירושטיין צפוי לחתום רשמית ולהצטרף לקבוצה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully