פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    רבע גמר הגביע בין מכבי תל אביב להפועל ירושלים ייערך ביום שני, קרב עקיצות בין הקבוצות

    אחרי האיומים של האדומים המנהלת הגיעה לפתרון ודחתה את משחק הליגה בין ירושלים לחולון. מכבי כתבה: "הפתעה, בסוף הם כן באים". ירושלים הגיבה בעוקצנות

    רבע גמר הגביע בין מכבי תל אביב להפועל ירושלים ייערך ביום שני, קרב עקיצות בין הקבוצות
    עריכה: ניר חן

    מנהלת הליגה הודיעה היום (חמישי) כי לאחר פניות מאיגוד הכדורסל, מהפועל ירושלים וממכבי תל אביב - החליטה המנהלת "להתגייס לטובת פתרון המשבר, זאת למרות שהמנהלת לא היתה צד בעניין והפתרון לא היה קל להשגה ויגרום לשינויים בלוח המשחקים". הפתרון: רבע גמר הגביע בין מכבי תל אביב להפועל ירושלים ביד אליהו ייערך ביום שני הקרוב, והמשחק בין חולון לירושלים (שאמור היה להיערך ביום רביעי) נדחה לתאריך שטרם נקבע.

    המנהלת דחתה את המשחק, למרות שמבחינה תקנונית הוא כן יכול היה להיערך ביום רביעי, וזאת על מנת להקל על הפועל ירושלים, שנקלעה לסיטואציה בעייתית ואיימה פומבית לא להופיע למשחק. ביומיים האחרונים הוצעו עשרות פתרונות כדי לקבוע תאריך למשחק בין חולון לירושלים, הצעות שנדחו על ידי קבוצות אחרות שהיו צריכות להזיז משחקים ובשל אילוצי אולמות.

    שחקן הפועל ירושלים ג'ייקובן בראון עם שחקן הפועל חולון גיא פניני (יוסי ציפקיס)
    (צילום: יוסי ציפקיס)

    על פי ההודעה, "המנהלת השקיעה שעות רבות בחיפוש אחר פתרונות למשבר, אך בעקבות העובדה שחמש קבוצות מהליגה משחקות באירופה (ארבע מתוכן משחקות פעמיים בשבוע עד אמצע חודש מרץ), יחד עם ריבוי משחקי היורוליג, חלון הנבחרת ואילוצי אולמות רבים, לא נמצא פתרון אידיאלי.

    "בעקבות כך המנהלת החליטה לדחות את המשחק בין הפועל חולון להפועל ירושלים מהמחזור השביעי ותקיימו בהקדם האפשרי, תוך התחשבות באילוצי שתי הקבוצות ובכפוף להמשך המשחקים שלהן באירופה ובגביע.

    "המנהלת מודעת לביקורות לגבי פיזור המשחקים בליגה, אך זו הזדמנות להבהיר כי השינויים הם תמיד לטובת הקבוצות, ונובעים מאילוצים רבים ושונים (אירופה, כדורגל, אולמות, חלונות הנבחרת מצב בטחוני וכו'). ראשי המנהלת דורשים מאיגוד הכדורסל לתאם להבא את ימי המשחקים לפני פרסומם וכמו כן, לבדוק אפשרות לשינוי במבנה משחקי הגביע וצמצומם כמו בליגות אחרות באירופה. במנהלת מתכוונים לקבוע פגישה עם איגוד הכדורסל על מנת למנוע תקלות כאלה בעתיד".

    אחרי ההודעה שהמשחק בין מכבי תל אביב להפועל ירושלים יתקיים במועדו המקורי, האלופה שלחה עקיצה לאדומים, שלאורך כל השבוע איימו לא להופיע למשחק. החשבון הרשמי של מכבי תל אביב צייץ: "הפתעה, האדומים בסוף כן באים". החשבון הרשמי של הפועל ירושלים הגיב עם תמונה מטקס הענקת הגביע שאליו לא הופיעה מכבי תל אביב, וכיתוב: "אנחנו תמיד באים. ואפילו נשארים עד הסוף...".