פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    שחקני יונייטד התקשרו למנכ"ל ודרשו: תפטר את ז'וזה מוריניו

    עוד ועוד פרטים נחשפים על הדרמה מאחורי הקלעים: כוכבי הקבוצה התאחדו נגד המאמן, משרדו רוקן דקות אחרי הפיטורים, ומדוע היה "בהלם מוחלט" כשקיבל את ההודעה?

    שחקני יונייטד התקשרו למנכ"ל ודרשו: תפטר את ז'וזה מוריניו

    אולה גונאר סולשיאר אמנם כבר נכנס לנעליים שלו ואפילו הראה שיש לא מעט סיבות לאופטימיות בהופעת הבכורה על הקווים, אבל מנצ'סטר יונייטד עדיין לא שוכחת כל כך מהר מהפיטורים המתוקשרים של ז'וזה מוריניו. וככל שעובר הזמן, נחשפים עוד ועוד פרטים בנוגע לנסיבות שבהן התרחשו הפיטורים, ומה באמת הוביל למהלך.

    על פי "סאנדי טיימס", הקש ששבר את גב הגמל מבחינת המנכ"ל אד וודוורד היה שיחת טלפון שקיבל ימים לפני הפיטורים משחקן בכיר ביונייטד - שמו לא נחשף, אולם צוין שמדובר בשחקן ש"אהוב ומוערך על ידי ההנהלה", כך שקרוב לוודאי שלא מדובר בחשודים המיידים פול פוגבה ואלכסיס סאנצ'ס. בשיחה דיבר השחקן הבכיר בשם כלל השחקנים בחדר ההלבשה, ואמר שכולם מאוחדים סביב תחושת המיאוס ב"מיוחד".

    עוד בנושא

    מנצ'סטר יונייטד: אלכס פרגוסון מעמיק את מעורבותו ומייעץ באופן שוטף
    פטר שמייכל רוצה לשמש כמנהל הספורטיבי של יונייטד: "אגיש מועמדות"
    החיוך חזר ביונייטד: "כדורגל הוא משחק פשוט כשיש לך שחקנים טובים"

    מנג'ר מנצ'סטר יונייטד ז'וזה מוריניו (רויטרס)
    המאיס את עצמו לא רק על השחקנים. מוריניו (צילום: רויטרס)

    השיחה הזו הובילה לתגובת שרשרת, על פי התקשורת האנגלית, ובאותו לילה ערך וודוורד שיחה דחופה עם הבעלים ששהו בארצות הברית. ההחלטה הסופית לפטר את מוריניו התקבלה פחות מ-24 שעות לאחר מכן, אחרי עוד התייעצות בין וודוורד לגלייזרים.

    גם האופן שבו בוצעו הפיטורים בפועל מרמזים על מידת האהדה הנמוכה לה זכה מוריניו, לא רק בקרב השחקנים אלא גם בקרב ההנהלה. על פי "דיילי מייל", כשמוריניו נקרא על ידי וודוורד למה שהתבררה כהודעת הפיטורים שלו, הוא היה משוכנע שמטרת הפגישה היא גיבוש תוכנית רכש לחלון ההעברות בינואר. על כן, הוא הגיע למתחם האימונים עם רשימה של דרישות. כשוודוורד בישר לו שפוטר, מוריניו "נראה המום לחלוטין", על פי דיווחים.

    כמו כן, דווח ב"סאן" שאנשי המועדון המתינו עד כדי כך לפיטורי מוריניו, עד שחמש דקות אחרי שעזב את מתחם האימונים בידיעה שפוטר, משרדו כבר רוקן והחפצים שלו הוצאו החוצה בהפגנתיות.

    "נזדקקו בדיוק 15 דקות כדי לנקות את ז'וזה מוריניו מההיסטוריה של מנצ'סטר יונייטד", סיפר גורם במועדון ל"סאן". "כל הצוות שלו נזרק החוצה במכונית מסחרית, והוא יצא אחריו".