פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    איגוד הכדורסל: נבן ספאחיה לדין על הקללות בחצי הגמר, ביקורת על השופטים

    תובע האיגוד מסרב לעבור לסדר היום על ההרחקה של מאמן מכבי תל אביב והקללות שהטיח בשופטים: "מעשים חריגים ממאמן שצריך לשמש דוגמה". על השופטים: "תמוה מדוע לא ציינו זאת בדו"ח השיפוט"

    איגוד הכדורסל: נבן ספאחיה לדין על הקללות בחצי הגמר, ביקורת על השופטים
    צילום ועריכת וידאו: יוסי ציפקיס

    תובע איגוד הכדורסל עו"ד טל אור החליט להעמיד לדין את מאמן מכבי תל אביב נבן ספאחיה על התנהגותו במהלך חצי גמר גביע המדינה מול מכבי אשדוד. המאמן הורחק אחרי שלטענתו קבוצתו קופחה על ידי השופטים, ועל פי צילומי הטלוויזיה נראה מקלל בזעם. שופטי המשחק לא ציינו את התקרית בדו"ח השיפוט, וספגו גם הם ביקורת מתובע האיגוד. על פי ההמלצה, ספאחיה יספוג קנס כספי בלבד לאור עברו הנקי. כזכור, שופטי המשחק אמרו על התקרית ש"לא שמענו קללות, אנחנו לא קוראים שפתיים", אך כפי שצוין בוואלה! ספורט, נעשה שימוש במצלמות הטלוויזיה.

    עוד בנושא

    ספאחיה השתולל והורחק בחצי גמר הגביע מול מכבי אשדוד
    שופט המשחק על התקרית: "לא שמעתי קללות, לא קורא שפתיים"
    במכבי תל אביב זעמו אחרי הגמר: "הכדורסל הישראלי מחורבן"
    איגוד השופטים גינה: "התגובות שלהם גורמות נזק לענף"

    נבן ספאחיה מאמן מכבי תל אביב עם עמי ביטון (ברני ארדוב)

    "צפיתי בסרטונים של אותו אירוע", כתב תובע האיגוד, "מהצפייה בסרטונים נראה, בין היתר, כי (ספאחיה) התהלך על הפרקט באופן פרוע/מפר סדר, הניף את ידיו באוויר וצעק לעבר שופט/י המשחק את המילים הבאות באנגלית: 'זה פאקינג פאוול', 'פאק יו', 'זה פאקינג פאוול', 'תתביישו לכם, זה פאקינג פאוול', 'פאק יו, פאק יו', וזאת, ככל הנראה, מאחר ששופטי המשחק החליטו שלא לשרוק עבירה לחובת שחקן של קבוצת מכבי אשדוד ... בעל תפקיד בקבוצת מכבי תל אביב נאלץ לאחוז בגופו של המאמן, להרחיקו מהמקום וללוות אותו אל עבר הירידה לחדר ההלבשה באולם.

    "בנסיבות אלה, מאחר שמדובר במעשים חריגים של הטחת קללות ודברי עלבון כלפי שופט/י המשחק ושל התפרעות/הפרת סדר כאמור אשר בוצעו ע"י מאמן בקבוצה בליגת העל האמור להוות דוגמה אישית/מודל לחיקוי לכל דבר ועניין הן לשחקניו, הן לעוזריו והן לקהל אוהדי הקבוצה (ובמיוחד לדור הצעיר), מאחר שמדובר במשחק אשר שודר בשידור ישיר באמצעי התקשורת (ובכלל זאת בטלוויזיה) ומאחר שמצאתי כי מתקיימות נסיבות מיוחדות המצדיקות טיפול בעניין זה (גם בהיעדר תלונה רשמית) - הרי שאני מחליט להעמיד לדין את המאמן בגין עבירה לכאורה על הוראות סעיף 'העלבת שופט', 'התנהגות בלתי ספורטיבית', ו'הפרת סדר'...

    "מאחר שנמסר לי מהאיגוד כי עברו נקי, בכפוף לכך שהמאמן יתנצל ויביע חרטה כנה ומלאה על מעשיו כאמור, הרי שנראה כי ניתן להסתפק בהטלת עונש מידתי בדמות של קנס כספי בפועל.

    "בשולי הדברים אך לא בשולי חשיבותם, תמוה בעיניי מדוע שופטי המשחק לא ציינו בדו"ח השיפוט או בדו"ח המשקיף (בהתאמה) את האירוע החריג הנ"ל ביחס למאמן, וכי מצופה שהעניין יתברר, בין היתר, על ידי איגוד השופטים וכי יופקו הלקחים הנדרשים בעניין".