פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    שמעון פרס לבלאט: "כשתקפו אותך, לא הצטדקת. נהגת כפי שצריך לנהוג"

    נשיא המדינה פנה למאמן מכבי תל אביב בקבלת הפנים החגיגית לאלופת אירופה, ואמר: "כמעט הבאתם לי התקף לב. אתם השגרירים הכי טובים שלנו". פרס ביקש מבלאט ובלו להישאר. מזרחי: "אנחנו יודעים שלא תמיד המדינה יודעת להוקיר הישגים. תודה"

    גיא פניני, דיוויד בלאט, שמעון פרס, שמעון מזרחי (לשכת העיתונות הממשלתית , מארק ניימן)
    ההנפה המסורתית, הפעם עם הנשיא (צילום: מארק ניימן / לע"מ)

    מכבי תל אביב עדיין לא נרגעה מהזכייה בגביע היורוליג: אחרי רצף החגיגות הגיע המפגש היוקרתי עם נשיא המדינה, שמעון פרס, שקיבל את שחקני הקבוצה ומנהליה במשכנו. כזכור, פרס דאג לשלוח ברכות חמות בשיחה שניהל מיד עם סיום הניצחון על ריאל מדריד לדיוויד בלאט וביקש ממנו להישאר במועדון. כעת הוא הוסיף בקשה נוספת שיועדה לדיוויד בלו כשגם הפעם הוא פנה במילים חמות, ואמר: "תישאר".

    בסיום נאומו של פרס, קיבל הנשיא את הכבוד להניף את גביע אירופה יחד עם שמעון מזרחי, דיוויד בלאט והקפטן גיא פניני. כמו כן, מזרחי העניק לנשיא גביע אישי. פרס התרגש מהמחווה ואמר שפרס נובל מקבלים אלפים, אך גביע כזה רק מעטים.

    גיא פניני, דיוויד בלאט, שמעון פרס, שמעון מזרחי (לשכת העיתונות הממשלתית , מארק ניימן)
    (צילום: מארק ניימן / לע"מ)

    יושב ראש הקבוצה, שמעון מזרחי, אמר בדבריו: "כבוד גדול הוא לנו. אנחנו יודעים שלא תמיד המדינה יודעת להוקיר הישגים, ועצם העובדה שאנחנו פה זו ההוקרה הכי גדולה שיכולה להיות. אני יכול רק לומר שבמעמד ובמקום הזה שהיינו בטקס שערך עבורנו הנשיא המנוח מר הרצוג באחת הזכיות בגביע אירופה, הוא נקב באמירה: 'אתם השגרירים הכי טובים של מדינת ישראל בעולם'.

    "אנחנו משתדלים לעשות זאת בדרך הספורטיבית הכי נאותה. מה שאמרתי לשחקנים במשחק חצי הגמר נגד צסק"א ובגמר: 'עבדתם קשה מאוד כדי להגיע למעמד הזה. התחלתם במרתון שבו כולם רוצים להגיע לפיינל פור. כשהגעת לנהר אתה רוצה גם לשתות ממנו'. המועדון עם המאמן ועוזריו, יחד עם חברי ההנהלה הם חלק גדול מההישג הזה. תודה לך אדוני הנשיא שקיבלת אותנו".

    מאמן הקבוצה, דיוויד בלאט: "זה כבוד וכיף גדול להגיע לפה. זה אחד מרגעי השיא בשביל כולנו פה. אני רוצה להתייחס בפן האישי אליך הנשיא. אנחנו בספורט תמיד מחפשים דוגמאות בספורט לדברים שאפשר לקבל מהם השראה. המחויבות, הדוגמה האישית שלך הם דוגמה לכולנו. אנחנו מנסים להתנהל ולהתייחס בכבוד למה שאנחנו עושים ולעזור לילדים להבין מה אפשר להשיג דרך עבודה קשה, מוטיבציה ודרכים בריאות. אנחנו מודים לך על הדוגמה האישית. אנחנו נמשיך ולייצג את המדינה בדרך הכי טובה שאנחנו יכולים ולהוות דוגמה".

    נשיא מדינת ישראל שמעון פרס חוגג את הניצחון של מכבי תל אביב (מערכת וואלה! NEWS , דוברות בית הנשיא)
    הצילום המפורסם של שמעון פרס בבית הנשיא (צילום: דוברות בית הנשיא)

    גיא פניני: "אני חושב שיצאנו למשימה שלנו בתור שגרירים של המדינה. עשינו את זה על הצד הטוב ביותר. זה הישג מכובד מאוד שהגיע עם ערכים והישגיות. הכי חשוב היה לנו לראות רבבות ישראלים הולכים במילאנו יחד וחוגגים. העובדה שאתה מארח אותנו זו ההוקרה הכי גדולה".

    הנשיא שמעון פרס: "הוזמנתם כדי לקבל את תודת המדינה לכם. האירוח הזה לא מתרחש כל יום. זה אחד השיאים הבודדים במדינת ישראל. הנשיא המנוח הרצוג אמר שאתם השגרירים הכי טובים בעולם. אני רוצה לתקן: אתם השגרירים הכי טובים במדינת ישראל. מה שעשיתם זו זכות ושמחה גדולה, אמיתית, ספונטנית, כוללת עבור זקנים וצעירים. כמובן שישבתי כל הערב במשך שעתיים, ואני רוצה לתת לכם כמה הערות של צופה נאמן. קודם כל מה שהרשים אותי זה שבמקרה של המשחק הזה ראיתי שתי תופעות. האחת, שיחקתם כמו קבוצה מהסל הראשון, והשני, זה שכל אחד כשנפל, הוא מיד קם".

    הוא פנה לבלאט, ואמר: "אתה לא רק כבשת את השערים, כבשת אותנו באיפוק, בצניעות. כשתקפו אותך, לא הצטדקת. נהגת כפי שצריך לנהוג. התוצאות האלה כמעט הביאו התקף לב. בסוף חשבתם שאתם עייפים, אבל עייפתם אותם".

    גיא פניני התרגש מאוד ביציאה ממשכן הנשיא, ואמר: "זה היה מעמד מיוחד ומרגש מבחינתנו. פעם בקריירה קורה שאתה מקבל כזה כבוד במשכן הנשיא וזה המשך לחוויה המטורפת שהייתה לנו במילאנו. עברנו מסע קשה וארוך כדי להגיע למעמד הזה וזה מגיע לנו. כבוד הנשיא הפתיע אותי בבקיאות שלו ובפנייה שלו לדייויד בלאט ודייויד בלו להישאר בקבוצה".

    את הטקס הנחה שחקן העבר של מכבי תל אביב מיקי ברקוביץ', שהודה: "המשימה הזו יותר קשה עבורי מלעמוד על הקו ברגע הסיום ולקלוע".

    כך נראה מקרוב היום הגדול והמרגש של מכבי תל אביב

    פחות מ-48 שעות אחרי הגמר: ניצחון לריאל בספרד

    בספרד קראו: "תכניסו את היהודים לתאי גזים. יאללה מדריד"

    צפו: כך מכבי תל אביב הדהימה את ריאל מדריד

    אולימפיאקוס במכתב למכבי ת"א: "שמחים שירשתם אותנו"