מאין יבוא עזרי? ההסתבכות של חוגג מלחיצה עוד יותר את בית"ר ירושלים

עוד לפני שהספיקו לעכל את החיים החדשים תחת ניהולו של הנאמן, בקבוצה מהבירה קיבלו בעלים במעצר וחששות הרבה יותר כבדים להמשך העונה. השחקנים מודאגים, התדמית עשויה לספוג עוד מכה, וגם קומאן כבר המום: "מה שקורה כאן לא אמיתי, כל שבוע בלאגן אחר"

19/11/2021
בווידאו: חוקרי המשטרה במשרדי בית"ר ירושלים (צילום: רוני כנפו)

1. אם לא הספיקו לבית"ר ירושלים הצרות בעונה זאת, הגיע אתמול (חמישי) המעצר של הבעלים משה חוגג, שהשפיע לרעה על כל המועדון. בית"ר גם כך שקועה בבעיות עד צוואר: כבר מעל חודשיים היא מנוהלת על ידי נאמן, עם בעלים שהבהיר שלא ישקיע יותר, ללא יכולת לשלם משכורות החל מחודש ינואר. עכשיו צצה פרשה חדשה שלא ברור איך הקבוצה יכולה להתמודד איתה.

החשדות נגד חוגג לא פשוטים. אם מעצרו יוארך שוב בעוד שבוע, לא ברור כיצד זה ישפיע על המועדון ברמה הכלכלית, משום שכבר יש דרישה לחלט חלק מכספיו של הבעלים. כבר אתמול התבקשו בהתאחדות ובבקרה להעביר מסמכים הקשורים לערבויות אותן הציג חוגג. מבחינת הנאמן יצחק יונגר, הכל ממשיך כרגיל והמטרה שלו היא להכין את הקבוצה לקראת רוכש. יש לו את כל הסמכויות לכך, אך בשלב זה אין התקדמות בנושא. כל מי שמביע התעניינות לא מוכן לשלם לחוגג עבור הרכישה, ולכן הכל תקוע.

עוד בוואלה!

"אני משוכנע שמשה חוגג לא יופיע יותר בבית"ר ירושלים"

לכתבה המלאה
העסק עוד יותר תקוע. חוגג(צילום: דני מרון)

2. גם אם חוגג לא היה נעצר, הוא לא היה אמור להזרים כסף לבית"ר בינואר אם לא היה מופיע ספונסר רציני או שהקהל היה מתגייס ברכישה מאסיבית של כרטיסים ומנויים. כך או כך, שחקן אחד לפחות יעזוב את הקבוצה בינואר. לבית"ר כרגע ישנו בור תקציבי של קרוב ל-4 מיליון שקל, הפעם בין ההכנסות הצפויות שהציגה בבקרה לבין ההכנסות במציאות. השחקן היחיד שמכירה שלו יכולה להניב למועדון סכום גבוה שיתקרב לכסות את הבור, הוא אביאל זרגרי. דודו דהאן ינסה למצוא קבוצה לירדן שועה, כאשר גם מרקו ינקוביץ' וסוכניו בודקים הצעות מאירופה, ועשויים להסכים להשתחרר מחוזהו הגבוה (חוזה עד לתום העונה הבאה בשכר של 300 אלף יורו נטו לעונה).

מעבר לכך, לבית"ר יש לא מעט התחייבויות שוטפות שנדחו משנים קודמות - חובות לספקים ולסוכנים, מיליון שקל שהקבוצה עדיין צריכה לשלם עבור מתאוסיניו, סכום נכבד שעשוי להיקבע בבוררות עם דן איינבינדר שהחלה אתמול, פיצוי לאנטואן קונטה בעקבות הפסיקה של אופ"א ועוד ועוד סכומים שלא נותנים שקט לאף אחד במועדון.

היחיד שיכול לכסות את הבור התקציבי? זרגרי(צילום: אודי ציטיאט)

3. עורכי דינו של חוגג משוכנעים כי לאחר החקירות וכשהערפל יתפזר, מרבית הסעיפים בהם נחשד יתפוגגו, ואף הבהירו כי ישנן מספיק הוכחות וראיות לחפותו. יחד עם זאת, מדובר על חקירה חשאית שבוצעה לאורך שבועות ונאספו במסגרתה לא מעט חומרים. בפרקליטות מאמינים שאספו מספיק ראיות כדי להגיש כתב אישום.

חוגג לא נכנס לדיון להארכת המעצר אתמול, אחרי שכל הפרטים עם המשטרה סוכמו מול עורכי דינו עוד לפני הדיון כאשר הוא נמצא מאחורי הדלת. הבעלים גם רצה להימנע מאי הנעימות של העמידה מול המצלמות וההשפלה שהייתה צפויה לו.

משדר עסקים כרגיל. הנאמן יצחק יונגר(צילום: דני מרון)

4. החוקרים שהגיעו לבית וגן אתמול אספו מספר מסמכים, אך בבית"ר הבהירו גם אתמול כי אין קשר בין ספרי המועדון לעסקים השוטפים של חוגג. בתחילת השבוע הבא ייאספו עוד חומרי חקירה מעסקיו של חוגג וייתכן שיבקרו שוב במתחם האימונים, ולמרות שלבית"ר אין קשר לפרשה, במועדון חוששים שהבלגן סביב חוגג עשויה לפגוע בקבוצה הן ברמה הכלכלית והן ברמה התדמיתית.

זו תקופה ארוכה שחוגג מנותק מהמועדון ופרט לנושא "לה פמיליה" לא נמצא בקשר עם האנשים. כבר תקופה שכולם מרגישים "יתומים" מבלי לדעת לאן העסק הולך. המעצר אתמול היווה סוג של כתם גם ברמות השפל אליה בית"ר הצליחה להגיע בשנה האחרונה. אפילו ארווין קומאן ששמע את הדברים אמר לאנשי המועדון: "זה באמת קורה? מה שהולך כאן זה לא אמיתי, זה מרגיש שכל שבוע חייב לקרות משהו שמייצר בלגן".

עם כל הקשיים, בצוות הניהולי והצוות המקצועי ינסו לפקס את כל העובדים והשחקנים בתקופה הקרובה ולנסות לנתק אותם מכל רעשי הרקע ולהתעסק אך ורק בענייני הקבוצה והמועדון. לא מעט שחקנים הביעו אתמול חשש לשכרם ולחוזים עליהם הם חתומים, אך בבית"ר הבהירו כי כל המאמצים ירוכזו כדי לייצב את העסק כלכלית ולסיים את העונה הזאת כמו שצריך.

"לא תהיה עונה פשוטה, זה ברור לנו. אם צריך להיאבק בתחתית, נעשה את זה ונתמודד", אמרו בקבוצה. "המועדון הזה מספיק חזק כדי לעבור תקופות כאלה, נקווה שגם האוהדים יבינו ויתנו יד כפי שנתנו בתקופה האחרונה, יש רק בית"ר אחת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully