פורסמו שמות העצורים מבלומפילד, חוגג: "נרחיק אותו לצמיתות"

דודו דוידוב ויהונתן צדוק הם שני החשודים במעורבות בתגרה ביציע בית"ר ירושלים. בקבוצה מוחים על העונש הקל (הרחקה ל-90 יום), חוגג: "זה עונש ביזיון, אנחנו נתבע את דודו דוידוב על הנזקים"

  • בית"ר ירושלים
עימותים ביציע אוהדי בית"ר ירושלים בעקבות ניסיונות לעודד את קמסו מארה (סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)

בית המשפט הסיר היום (חמישי) את צו איסור הפרסום על שמות שני החשודים במעורבות בקטטה בבלומפילד. השניים עם דודו דוידוב ויהונתן צדוק. מוקדם יותר פורסם עונשם הקל יחסית שניתן למתפרעים בבלומפילד: שני החשודים שנעצרו בעקבות התקרית האלימה ביום שני במשחק שבין הפועל תל אביב לבית"ר ירושלים הורחקו ל-90 יום מהמגרשים.

כזכור, ביציע של בית"ר ירושלים התפתחה מהומה, כאשר אוהדים מארגון "לה פמיליה" החלו להכות באלימות אוהדים אחרים של הקבוצה שעודדו את השחקן המוסלמי, קמסו מארה. אחד החשודים, שעל פי החשד היכה אוהדת ביציע, קיבל ממנה צו הרחקה ל-30 ימים, ושוחרר מהמעצר.

אחרי פרסום השמות, משה חוגג הבעלים של בית"ר ירושלים, התייחס לדודו דוידוב אישית כשאמר: "דודו דוידוב, פעיל לה פמיליה וחברו הטוב של אחד מראשי הארגון, אבי כהן, טוען בבית המשפט שהוא בכלל לה קשור ללה פמיליה ולא תקף אף אחד. בית המשפט הרחיק אותו ל-90 יום, ביזיון. אנחנו נרחיק אותו לצמיתות וכמובן גם נתבע אותו על הנזקים".

עוד בוואלה!

אלי אוחנה: "לה פמיליה אויבי ושונאי בית"ר, חוליגנים זו מחמאה עבורם"

לכתבה המלאה
זה מה שיפתור את הבעיה? אוהדי בית"ר בבלומפילד (צילום: וואלה! ספורט, סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)

יו"ר המנהלת ארז כלפון התייחס ל"ענישה המקלה של בתי המשפט כנגד הפורעים העבריינים שקוראים לעצמם אוהדי בית"ר ירושלים", כדבריו. "רק יד קשה תעצור את האלימות בחברה שלנו", כתב בהצהרה יו"ר המנהלת, "אדם שהיה מתחיל קטטה בבית קפה או מדליק אבוקה בתיאטרון מעולם לא היה מקבל ענישה כל כך קלה. הכדורגל הישראלי, כספורט הפופולרי בישראל, חייב להיות מוגן ע"י מערכת בתי המשפט במטרה ליצור תקדים משפטי אגרסיבי ולמנוע את התפשטות מחלת האלימות במדינה שלנו.

"לצד פעילות האכיפה היום-יומית שנדרשת מהמשטרה ולצד הקנסות המנהליים כנגד התנהגות אלימה של עבריינים ביציעים, לעונשים אותם מערכת בתי המשפט תטיל יש חשיבות מכרעת בהמשך קיום משחקי הכדורגל כמקום חווייתי ובטוח למשפחות ולילדים. בכוונתי לפנות לשר המשפטים ולנשיאת בית המשפט העליון במטרה להחמיר עונשים עתידיים ולהבהיר את החשיבות שבמלחמה בעבריינים במגרשי הספורט".

מבית"ר ירושלים נמסר: "העונש שניתן היום הוא יריקה בפניהם של אוהדי בית"ר ירושלים שנפצעו בבלומפילד ולכלל אוהדי הכדורגל בישראל ועומד בניגוד גמור לכל ההצהרות וההבטחות שפוזרו בימים האחרונים. בית"ר ירושלים קוראת לשר לביטחון פנים, לשר התרבות והספורט, לשר המשפטים ולכל הגופים הרלוונטיים לפעול באופן מהיר ונחרץ על מנת להחמיר את הענישה ולמנוע את התקיפה הבאה לטובת תרבות הספורט והחברה הישראלית. אם הגישה הזאת תימשך, התקיפה הבאה היא עניין של זמן".

ארגון אוהדי בית"ר "הרוב כבר לא דומם" מסר בתגובה: "העונש המגוחך שהוטל היום על החשודים בתקיפה של אוהדי בית"ר מעיד יותר מכול על זלזול של גורמי האכיפה ובראשן מערכת המשפט בכל אוהדי הכדורגל באשר הם. מצער לראות ששלומם של אוהדי הכדורגל בכלל ואוהדי בית"ר בפרט אינו מספיק חשוב מבחינתו של בית-המשפט - שבהחלטתו בעיקר מסכן את האוהדים.

"גם צו האיסור על שמם הוא בושה, ואנו מצפים מכלי התקשורת להגיש עתירה נגד פרסום שמם.
ולסיום: אנו דורשים מכל מי שמיהרו לתפוס כותרות על-ידי גינוי המעשים האלימים שבוצעו באוהדים שהעזו לעודד שחקן מקבוצתם - כמו שר הספורט, יו"ר המנהלת ואמצעי התקשורת השונים - לפעול באופן מיידי לשינוי המציאות בשטח, לפני שהדבר יעלה בחיי אדם".

עוד בבית"ר: מרקו ינקוביץ', שחזר עם פגיעה במפשעה ממשחקה של נבחרת מונטנגרו ונעדר מהמשחק עם הפועל תל אביב, ייעדר גם ביום א' נגד הפועל חיפה, לאחר שבצילום שנערך לו נראה שטף דם, והוא יחזור לאימונים מלאים רק בשבוע הבא. מקס גרצ'קין ממשיך לסבול מכאבים בקרסול אך ינסו להכשירו. אוראל דגני חזר לאימונים, אך ההערכה כרגע היא כי במקרה הטוב יישב על הספסל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully