מונס דאבור מחוץ לסגל הנבחרת "בגלל אירועי התקופה האחרונה": "לא פורש"

רוטנשטיינר פרסם את הסגל למשחקי הידידות מול מונטנגרו (5.6) ופורטוגל (9.6), החלוץ הבהיר כי אירועי התקופה האחרונה לא מאפשרים לו להתרכז ב-100 אחוז: "הנבחרת הזאת חייבת להיות של כולם". המאמן: "לא נותרה לי אפשרות אחרת". זימוני בכורה למלדה, זרגרי, בלטקסה ודהן

ניפוי חריג. דאבור (צילום: דני מרון)

בנבחרת ישראל פרסמו היום (שישי) את הסגל לצמד משחקי הידידות הקרובים מול מונטנגרו (5.6) ופורטוגל (9.6).

חלוץ הופנהיים מונס דאבור לקח חלק בכל אימוני הנבחרת השבוע בבית הנבחרות בשפיים, אבל לא יהיה חלק מהסגל. מאמן הנבחרת וילי רוטנשטיינר שוחח עם דאבור במהלך כל שבוע האימונים וגם בסיום אימון הבוקר היום, והחליט כי בסיטואציה הנוכחית השחקן אינו יכול לתרום לנבחרת כפי שמצופה מכל שחקן שנמנה על הסגל. דאבור הבהיר כי אירועי התקופה האחרונה לא מאפשרים לו להתרכז ב-100 אחוז באתגרים המקצועיים של הנבחרת וכמי שמחויב לנבחרת תמיד ב-100 אחוזים ראוי שאת מקומו ימלאו הפעם שחקנים אחרים.

עוד בוואלה!

בואו נדבר על זה: המתיחות הגואה בין השחקנים היהודים לשחקני המגזר הערבי

לכתבה המלאה
זקוק לפסק זמן. דאבור (צילום: דני מרון)

דאבור: "אין לי שום כוונה לפרוש מנבחרת ישראל והבהרתי זאת בשיחות הכנות שהיו לי עם המאמן ועם יו"ר ההתאחדות. כל מה שאני זקוק לו עכשיו, ואולי לא רק אני, זה פסק זמן כדי לתת לרוחות להירגע, בתקווה ובאמונה שהזמן יאפשר לכולנו לחזור לעסוק בכדורגל, לטובת הנבחרת ולטובת הדו קיום. אני חלק מנבחרת ישראל ואמשיך להיות שחקן נבחרת ישראל. ניסיתי להסביר בפוסט שבא מהלב ולא הייתה בו כל כוונה לפגוע באף אחד, אבל הנסיבות הפכו את ההקשבה וההבנה לבלתי אפשריות. תמיד האמנתי בדו קיום, תמיד פעלתי לטובת אחדות ושותפות, וכך אמשיך לעשות. אני כבר 8 שנים משחק בחו"ל והבאתי כבוד רב למדינה. נבחרת ישראל צריכה עכשיו שחקנים שמסוגלים להתרכז רק במשחקים הקרובים, גם אם אלה משחקי ידידות, והמצב שלי שונה. גם בתקופה המורכבת הזאת זכיתי ללא מעט תמיכה ממי שהיו מוכנים להקשיב, להבין ולפעול לחיזוק הדו קיום והשותפות, ואני רוצה להודות להם. אני מודה לווילי על שהבין אותי וליו"ר ההתאחדות על ההקשבה והאמונה שהנבחרת הזאת חייבת להיות של כולם. החברים שלי לנבחרת חשובים לי וכך ימשיכו להיות, אחזיק להם אצבעות גם הפעם. יחד נמצא את הדרך לשמור על הדו קיום על מנת לממש את השליחות של כולנו".

הסגל המלא

סגל נבחרת ישראל למשחקי הידידות מול מונטנגרו, פורטוגל (צילום: צילום מסך, באדיבות ההתאחדות לכדורגל)

יו"ר ההתאחדות אורן חסון: "נפגשתי ארוכות עם דאבור, לשיחה כנה מלב אל לב ואני מעריך את המחויבות שלו לנבחרת ישראל והזכות לייצג אותה ואת המדינה. התקופה האחרונה היתה מורכבת עבור כולנו וברור לי כי לא ניתן ולא נכון להתעלם ממנה. שחקני נבחרת, אולי יותר מכל ספורטאי, חייבים לקחת בחשבון את ההשלכות האפשריות של כל התבטאות יזומה על ידם. דאבור היה אמיץ מספיק להסביר את הדברים מיד לאחר פרסומם. נבחרת ישראל מורכבת לאורך עשרות שנים מפסיפס של שחקנים בני דתות שונות ומשקפת את החברה ואת המדינה אותה היא מייצגת. החובה של כולנו, ובראש ובראשונה שלי, היא לוודא כי כך ימשיך להיות. כל משבר הוא הזדמנות לצאת מחוזקים יותר, מאוחדים יותר, סובלניים יותר".

רוטנשטיינר: "דאבור הבהיר כי אינו יכול להתרכז ב-100 אחוז בעת הנוכחית במטרות של הנבחרת. כמקצוען אמיתי, שתרם רבות לנבחרת הוא יודע מה נדרש משחקן נבחרת, ומרגע שהגיע למסקנה כנה כי אינו פנוי לגמרי עבור הנבחרת, לא נותרה אפשרות אחרת מלבד גריעתו מהסגל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully