הקונגרס הווירטואלי של אופ"א יכריע היום את עתיד הכדורגל האירופאי והישראלי

איך ומתי תיגמר העונה הנוכחית? למתי היורו צפוי להידחות? איך יוכרעו ליגת האלופות והליגה האירופית, ומהי עמדתה של ישראל בעניין? כל השאלות שעל הפרק, והימים הדרמטיים שיכריעו את התשובות

17/03/2020
צילום: רויטרס, עריכה: אסף דרורי ושאול אדם

אף אחד לא חיכה אתמול באופ"א ליד הגורל ובמשך דקות ארוכות נערכה חזרה גנרלית לקראת הקונגרס הווירטואלי שייערך היום (שלישי) בין ראשי אופ"א לראשי 55 ההתאחדויות החברות בארגון באמצעות מערכת הוידאו קונפרנס. מה שכונה לפני כשבוע כינוס חירום של כל ההתאחדויות בעקבות מגיפת הקורונה ייפתח היום בשעה 14.00 כשאת ישראל ייצגו יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון והמנכ"ל רותם קמר, שאתמול קיבלו את המיקום שלהם על לוח המחשב וראו בדיוק ליד איזו מדינות הם יישבו כביכול.

בדרך כלל נותנים באופ"א לפני דיונים מסוג כזה שנערכים במטה בעיירה ניון שבשוויץ את רשימת סדר היום ומציינים את כל ההצבעות שיהיו כדי שראשי ההתאחדויות יכינו את עצמם. הפעם לא ניתנה רשימה מפורטת, אבל ברור לכולם שהנושא שיעמוד בראש הכינוס היום הוא היורו שאמור להיפתח ב-12 ביוני ולהסתיים כעבור חודש.

עוד בוואלה!

פלמנגו הודיעה: בדיקת הקורונה של ז'ורז'ה ז'סוס בן ה-65 נמצאה חיובית

לכתבה המלאה
אם, ומתי. יורו 2020(צילום: רויטרס)

באופ"א עדיין לא החליטו בנוגע לטורניר שאמור להיערך ב-12 ערים שונות באירופה, אך קרוב לוודאי שהיום תתקבל החלטה כי הוא יידחה לאחד משני מועדים אפשריים: חודש דצמבר 2020 או חודש יוני 2021. במידה שהטורניר יידחה בשל התפרצות הקורונה, יידחו גם משחקי הפלייאוף של הנבחרות בהם ישראל היתה אמורה ליטול חלק מול סקוטלנד בעוד תשעה ימים.

דחיית היורו תאפשר מרווח לסיים את העונה הזו במועד שיהיה מאוחר יותר מהמועד הנקוב כעת שהוא ה-23 במאי. כל הליגות באירופה אמורות להסתיים על פי הוראות אופ"א ב-23 במאי, וכבר ב-31 במאי אמורות ההתאחדויות להעביר לאופ"א את רשימת הקבוצות שיילכו למפעלי ליגת האלופות והליגה האירופית. דחיית היורו תאפשר להמשיך לשחק כדורגל בליגות השונות גם עמוק אל תוך חודש יוני שיתפנה בשל ביטול היורו. במקרה כזה יוכלו במדינות השונות לקבל החלטה על הקפאת הפעילות כעת וחידוש הליגה בתחילת חודש מאי, במידה שמגיפת הקורונה לא תתפשט עוד יותר וזה בכלל יתאפשר. נשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין לא רצה לפני כשבועיים לדון באפשרות של ביטול הטורניר שאמור להכניס לאופ"א הרבה מאוד כסף, אבל ברור עתה כי לא יהיה מנוס מהחלטה על דחיית הטורניר שאמור להיערך בערים שכבר עכשיו סובלות מאוד מהנגיף.

עוד בוואלה!

ההכרעה לגבי יורו 2020 תתקבל היום, גם בישראל ממתינים

לכתבה המלאה
נבחרת ישראל(צילום: ברני ארדוב)

אבל לא רק במישור הנבחרות ידונו היום בכינוס החירום. משחקי ליגת האלופות והליגה האירופית נמצאים בעיצומם והיו לפני ההשבתה בשלבי מתקדמים מאוד, כך שיהיה צריך לראות ולהחליט האם ואיך לשחק את המשחקים בהמשך העונה או דווקא להחליט על הפסקת המפעלים, מהלך שאופ"א לא רוצה להגיע אליו בשלב הזה. האופציה שמדברים עליה היא קיום בזק של המשחקים בערים שהיו אמורות לארח את גמרי הטורניר בשיטה של פיינל פור.

בהתאחדות לכדורגל בישראל לא ידעו אמש לקבוע מה תהיה העמדה שלהם בכל סוגיה והוסיפו כי לא מן הנמנע שבחלק מהנושאים אופ"א גם תיתן זמן כדי להחליט ולא תידרש הצבעה כבר היום. את ההתאחדות לכדורגל בארץ מעניינת יותר מהכל ההחלטה על עתיד העונה הזו וכל מה שיוחלט בהמשך על ידי ההתאחדות לכדורגל בשיתוף מנהלת הליגות ייגזר מההחלטה הרשמית על דחיית היורו.

"העמדה שלנו לא השתנתה ואנחנו רוצים לסיים את העונה הזו ברגע שניתן יהיה לעשות זאת", אמרו אמש בכירי ההתאחדות לכדורגל. "הדבר האחרון שאנחנו רוצים הוא לסיים את העונה במצב הזה ולכן נלך שלב שלב ונראה מה קורה עם טורניר היורו והאם אפשר לרווח את הליגה לעוד כמה חודשים קדימה".

עוד בוואלה!

שחקנים ערבים של נבחרת ישראל ביקרו את הפוסט של איתי שכטר. ההתאחדות: "שיח מצער"

לכתבה המלאה
  • אופ"א
  • נגיף הקורונה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully