לצד אירועי קרית שמונה: הפועל באר שבע עומדת לדין על נהמות בנתניה

במקביל לאירועים הגזעניים אמש נגד קרית שמונה, באר שבע מתמודדת עם האשמות כמעט זהות במשחק הגביע. גם במקרה הקודם טענו בקבוצה: "לא שמענו כלום". ספורי פרק את הכתף, בספק למכבי תל אביב

צילום ועריכה: קובי אליהו

בווידאו: התגובות מהניצחון של הפועל תל אביב על הפועל כפר סבא

עיקרי הדברים

- במקביל לאירועים בקרית שמונה, הפועל באר שבע עומדת לדין על נהמות נגד נתניה

- גם במקרה הקודם טענו בבאר שבע: "לא שמענו קריאות גזעניות"

- בבאר שבע יחקרו את המקרה וינסו למצות את הדין עם המתפרעים

- רמזי ספורי פרק את הכתף ונמצא בספק למשחק נגד מכבי תל אביב ברביעי

עוד בוואלה!

בבאר שבע קיימו בדיקה וטוענים: לא שמענו קריאות גזעניות

לכתבה המלאה

1. בהפועל באר שבע יעמדו לדין על שני אירועים גזעניים במקביל

הפועל באר שבע תעמוד לדין בגין הפסקת המשחק אתמול (שבת) בקרית שמונה עקב קריאות גזעניות מכיוון יציע אוהדי הקבוצה, אבל מסתבר שהקבוצה עמדה רק ביום רביעי האחרון לדין בנסיבות כמעט זהות בעקבות אירועי משחק גביע המדינה מול מכבי נתניה לפני עשרה ימים, וטרם נגזר דינה. דיין בית הדין של ההתאחדות לכדורגל נועם ליובין, נתן החלטת ביניים ביום רביעי האחרון לפיה הוא מעוניין לקבל חוות דעת משופט משחק הגביע רועי ריינשרייבר ומהקוון שעמד מתחת ליציע אוהדי הפועל באר שבע רועי חסן.

ריינשרייבר לא ציין בדוח שלו אחרי המשחק את הנהמות לעבר שחקן מכבי נתניה, ככל הנראה יונס מלדה, בעת ששחקני נתניה ירדו מהחימום שלפני המשחק לחדר ההלבשה. מי שציין בדו"ח שלו את האירוע היה המשקיף במשחק ובשל כך הפועל באר שבע עמדה לדין. ממש כמו אמש, גם במשחק הגביע טענו בהפועל באר שבע שלא שמעו נהמות מצד אוהדי הקבוצה. בא כוח המועדון עורך הדין עידו בר נתן טען ביום רביעי האחרון בבית הדין כי איש בבאר שבע לא שמע את הנהמות וכי לא ברור לקבוצה מדוע האוהדים צריכים לנהום לשחקן כמו מלדה שאין לו שום היסטוריה עם אוהדי הפועל באר שבע ולראייה לאורך כל משחק הגביע, לא נשמעה שום קריאה גזענית נגדו.

בבאר שבע טענו כי לא הובאה שום ראיה לבית הדין על אמיתות הטענה שהושמעו קריאות גזעניות ולכן החליט הדיין להמתין עם הפסיקה הסופית ולבקש לשמוע את צוות השיפוט במשחק שכאמור לא ציין את הדברים בדוח שלו. בזמן שבבאר שבע יחכו להמשך הדיון בעניינם, יתווסף להם כאמור האירוע מהמשחק אמש שהוא יותר חמור בשל העובדה שהמשחק הופסק לחמש דקות.

מבחן גדול. אלונה ברקת (צילום: לירון מולדובן )

2. מדוע באר שבע גינתה את האירועים, אף שהם טוענים כי לא שמעו נהמות?

לא מן הנמנע כי העובדה שהפועל באר שבע נמצאת עדיין באמצע הליך שיפוטי בבית הדין, היא זו שהביאה גם להחלטה של המועדון להוציא אמש הודעת גינוי לאירועים בקרית שמונה, אף שאיש מבין ראשי המועדון והשחקנים לא שמע את הנהמות שבגינן הפסיק השופט שלום בן אברהם את המשחק לחמש דקות. יתרה מכך, אלונה ואלי ברקת שיושבים ביציע האוהדים והיו קרובים לדבוקה שהגיעה כל הדרך לצפון מבירת הנגב, טענו שהם לא שמעו. גם המנכ"ל אסי רחמים שישב ביציע ממול טען שהוא לא שמע וגם המאמן יוסי אבוקסיס על הקווים. אבל בקבוצה הבינו שיתכן שיש להם בעיה שצריך לפתור אם בתוך תשעה ימים, מציינים משקיפים בשני משחקים שונים שנשמעו קריאות גזעניות לעבר שחקנים שחומי עור בקבוצות היריבות.

אף אחד לא שמע, בשני המקרים. שחקני באר שבע אמש (צילום: סוכנות ג'יני)

3. ברקת רוצה לטפל בפרשה ולמצוא את האשמים

האירועים האלה יחייבו את הפועל באר שבע לנקוט במהלכים כדי למצוא את האוהדים שנהמו ולהגיש נגדם תביעות אישיות. לא מן הנמנע שתהיה במקרה הזה גם מעורבות משטרתית, אבל עוד קודם תנסה ברקת להגיע באמצעות הקשר שיש לה עם חוגי האוהדים אל אותם אוהדים שמסבים נזקים לקבוצה על מנת לגדוע את התופעה הפסולה שנחתה על הקבוצה בשבוע וחצי האחרונים.

יחמיץ את מכבי תל אביב? ספורי (צילום: סוכנות ג'יני)

4. ספורי ייבדק בכתפו. המו"מ עם תורג'מן לא מתקדם

לא ברור אם לתוצאת התיקו אמש בקרית שמונה תהיה השפעה על חיזוק הקבוצה, אבל בינתיים יצטרכו בבאר שבע לטפל ברמזי ספורי שנפצע אתמול בכתפו ועדיין לא ברור אם יוכל לשחק במחזור הקרוב מול מכבי תל אביב. ספורי פרק את הכתף והיא הוחזרה למקום, אבל רק בצילום שייעשה לו היום, ניתן יהיה להבין האם יש פגיעה נוספת בכתף. בבאר שבע עדיין רוצים לצרף את החלוץ אלון תורג'מן, אבל לא מצליחים להתגבר על הקושי המרכזי והוא אורך החוזה במידה שבאר שבע תרצה לממש את האופציה ולרכוש אותו מאוסטריה וינה בסוף העונה. כפי שפורסם כאן שלשום, בבאר שבע מתעקשים על חוזה לשנתיים נוספות ואילו החלוץ רוצה חוזה לשלוש שנים.

"הצלת העונה". אורן ביטון (צילום: סוכנות ג'יני)

5. נקודת האור: משחק שני רצוף בלי לספוג

בבאר שבע לא היו מרוצים אמש מקבלת ההחלטות בחלק הקדמי ומכמות המצבים הדלה שהיתה במשחק, אבל המאמן יוסי אבוקסיס מאוד מרוצה מהתייצבות החלק האחורי ומכך שבשני המשחקים האחרונים הקבוצה לא ספגה שער. דוד קלטינס לצד מרואן קבהא בקישור האחורי עושים את העבודה וגם עמית ביטון לצד מיגל ויטור עושים עבודה טובה במרכז ההגנה. בקבוצה גם ציינו לטובה את אורן ביטון, ואבוקסיס כינה את ההצלה שלו מקו השער בדקות הסיום "הצלת העונה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully