פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    ריאל מדריד להתאחדות הספרדית: בטלו את המשחק בין ויאריאל לאתלטיקו מדריד במיאמי

    במנהלת הלה ליגה קבעו לקיים את משחק הליגה הספרדית בין הקולצ'ונרוס לצוללת הצהובה ב-6 בדצמבר בארצות הברית. הבלאנקוס מתנגדים: "שיקולים שלא קשורים לספורט"

    אלברו מוראטה שחקן אתלטיקו מדריד (רויטרס)
    משחק ליגה מחוץ לספרד? אלבארו מוראטה (צילום: רויטרס)

    לאחר שבשנה שעברה כשל ניסיון לקיים את משחק הליגה הספרדית בין ברצלונה לג'ירונה במיאמי, גדלים הסיכויים שגם העונה לא יתקיים משחק מטעם הלה ליגה על אדמת ארצות הברית. מנהלת הליגה הספרדית קיוותה לערוך את משחק הליגה בין ויאריאל לאתלטיקו מדריד ב-6 בדצמבר במיאמי, אך התנגדותם של מספר גורמים, כולל יריבתה העירונית של הקולצ'ונרוס, עשויה להכשיל את המהלך.

    התאחדות הכדורגל הספרדית קיבלה מכתב מטעם ריאל מדריד בו נכתב כי במועדון "מתנגדים בתוקף להשפעות חיצוניות על היושרה והשוויון בכל הנוגע למאבק על האליפות". במכתב הועברה ביקורת על מנהלת הלה ליגה בעקבות "התערבות חיצונית המבוססת על שיקולים שלא קשורים לספורט. המשחק משפיע על עוד קבוצות מלבד ויאריאל ואתלטיקו".

    בית המשפט במדריד יתכנס ביום חמישי הקרוב על מנת להכריע סופית בדבר המיקום בו ייערך המשחק המדובר. גם ההתאחדות הספרדית לא רואה בעין יפה את קיום המשחק מחוץ לאדמת ספרד: "משחקי ליגה רשמיים בכל מדינה חייבים להיות משוחקים על אדמת המדינה שבה פועלת אותה התאחדות. ויאריאל ואתלטיקו עשויות למצוא את עצמן בבעיה אם יתעסקו עם החוקים של פיפ"א, שעשויה לנקוט בצעדים משמעתיים".

    סנטי קאסורלה שחקן ויאריאל עם חאבי אונטיברוס (GettyImages)
    "גם משחק הסופרקאפ האירופי ישוחק בסעודיה". סנטי קאסורלה עם חאבי אונטיברוס (צילום: GettyImages)

    עם זאת, נשיא מנהלת הליגה הספרדית חאבייר טבאס משוכנע כי המשחק ייערך בסופו של דבר במיאמי ומאמין שבית המשפט יפסוק לטובת המנהלת. "אנחנו בטוחים שהשופט יראה שאנחנו צודקים", אמר טבאס. "בטח כשמשחק הסופר קאפ האירופי הולך להיות משוחק בסעודיה. למה שאנחנו לא נקיים משחקים מחוץ לספרד כשגם ב-NBA וב-NFL עושים דברים דומים?"

    ב-2018 נחתם הסכם בין מנהלת הליגה הספרדית לבין חברת התקשורת האמריקאית "Relevant", לפיו יתקיים משחק אחד בשנה מטעם הלה ליגה על אדמת ארצות הברית. "יש לנו אפשרות לקרב את הכדורגל הספרדי לקהל רחב יותר שחי מחוץ למדינה", אמר מנכ"ל אתלטיקו מדריד, מיגל אנחל גיל מרין. "זה יהיה משחק נהדר, שאמור לפתוח את הדלת לקראת מקרים דומים בעתיד".