"הרעש לא עושה לו טוב": עלי מוחמד מנסה להתנתק מההמולה סביבו

הקשר שבעין הסערה מחפש שקט, בבית"ר ירושלים מודים: "שיש כאלה שמנסים לשים רגליים לעסקה". וגם: חיים שאבו מונה לעוזרו של רוני לוי, הצטמצמו הפערים במגעים להחתמת מיכאל אוחנה, ההתעקשות העקרונית של חוגג והרכש המיועד שחתם בסופו של דבר בגרמניה

עריכת וידאו: מתן חדד

עיקרי הדברים:

- המשא ומתן עם הפועל באר שבע על מיכאל אוחנה חודש

- חיים שאבו מונה לעוזרו של רוני לוי

- משה חוגג לא מוותר על התביעות נגד האוהדים

- עלי מוחמד מנסה להתנתק מההמולה סביבו

- קווין וולצה חתם בסופו של דבר באוסנברוק


1. חודשו השיחות בין בית"ר ירושלים להפועל באר שבע בנוגע לאפשרות העברתו של מיכאל אוחנה. כזכור הצדדים ניהלו שיחות לפני מספר שבועות אך בין הצדדים היו פערים גדולים. בשיחות שנערכו בימים האחרונים הצטמצמו הפערים בין משה חוגג לאלונה ברקת, ובימים הקרובים יימשכו המגעים על מנת לנסות ולקדם את העיסקה.

עוד בנושא:

מבית"ר עד בית"ר: סיפור הסינדרלה של עלי מוחמד בדרך לצמרת
שמואל שיימן הגיע להבנות עם בית"ר על פיצוי של 3 חודשי משכורת
משה חוגג: "המהלך של גאידמק היה קצת גזעני. אני לא מביא שחקן כדי לפגוע"

עוד באותו נושא

הגרלת ליגת העל: בית"ר ירושלים נגד הפועל באר שבע במחזור הפתיחה

לכתבה המלאה
שוב מתקרב לטדי. מיכאל אוחנה (צילום: ברני ארדוב)

2. בית"ר הודיעה הבוקר (שלישי) על מינויו של חיים שאבו לעוזר המאמן. מאמן הפועל רמת השרון והפועל רעננה לשעבר אמר לאחר המינוי: " אני מתרגש להצטרף למועדון הענק הזה ולשתף פעולה עם יוסי בניון, אלי אוחנה ורוני לוי שממנו אפשר רק ללמוד. אני מאמין בדרך המקצועית שיוסי ורוני מתווים בבית"ר ורואה כבוד להיות חלק ממנה. בעזרת השם נעשה ונצליח". יוסי בניון אמר על הגעתו: "אנו שמחים לצרף את חיים אלינו ורואים בו האדם ואיש המקצוע המתאים לעבוד תחת ועם רוני לוי בצוות האימון".

מצטרף לצוות המקצועי. חיים שאבו (צילום: אתר רשמי, אתר רשמי בית"ר ירושלים)

3. את ההחלטה לתבוע אוהדים שיגרמו נזק למותג בית"ר ירושלים קיבל חוגג עוד בתחילת דרכו. כבר בשיחה הראשונה עם האוהדים הוא הבהיר שיתבע ב-100 אלף שקל כל אוהד שיגרום נזק כלכלי ו\או תדמיתי למועדון. בהמשך, כאשר הקבוצה החלה לספוג קנסות על אבוקות ביציעים, השלכת חפצים או פריצת אוהדים למגרש, הוא הבהיר שמי שייתפס ייתבע, ישלם את הקנס ויוסיף פיצוי, כאשר כל ההכנסות מהתביעות הללו יוקדשו למחלקת הנוער.

בימים האחרונים חוגג כבר התחיל לסמן אוהדים שכותבים פוסטים גזעניים ביחס להגעת עלי מוחמד ואף מאיימים עליו באופן אישי. ברור לו היטב מה יקרה אם עלי מוחמד יקבל רגליים קרות לפני החתימה והעסקה תתבטל. מדובר בנזק תדמיתי עבורו ועבור המועדון שייקח לו המון שנים לתקן. מבחינתה כלכלית הנזק יכול להיות גדול לא פחות - בכל הנוגע לספונסרים, נותני חסות ובריחה של קהל שפוי ממשחקי הקבוצה. לא סתם חוגג מדבר במקרה הזה על תביעה בסך של מיליון שקל מכל אוהד שיפגע תדמיתית במועדון. הוא ראה היטב איזה נזק גרמו ההודעות של לה פמיליה בדמות שינוי שמו של השחקן או הבדיקה שנעשתה כדי לברר שהוא נוצרי, ויודע שבעיסקת עלי מוחמד הוא גם נלחם על המותג והעתיד שלו.

חוגג עשה המון טעויות בשנה הראשונה ויעשה עוד הרבה טעויות בשנים הקרובות. ביום שישי האחרון הוא אמר לכולם שהוא יורד מעלי מוחמד אך היה מאוד ברור כי לאחר החג הוא יחזור למו"מ. שהוא בטירוף לצרף שחקן מסויים הכסף הופך למשני ולא פעם הוא מצטער על כך בדיעבד. הוא פועל בלא מעט החלטות ברמה אמוציונלית ועם הרבה התלהבות אך בנושא הקנסות וההחלטה שלו כי אוהד שיגרום נזק ישלם על כך, מדובר בהחלטה עקרונית ועיקשת מבחינתו שהוא לא מתכוון לסגת ממנה, או כמו שאמר לאנשי המועדון: "גם אם זה יהיה 500 שקל קנס, זה העיקרון, אני לא אשלם את זה, ארדוף אחרי האוהד עד שהוא ישלם את הכל עם פיצוי". חוגג עוד יעבור לא מעט שלבים בכדורגל הישראלי וישלם מחיר לא קטן, אך בדבר אחד הוא קיבל החלטה עקרונית - אוהד שיגרום נזק כלכלי או תדמיתי לבית"ר ישלם ויצטער על כך.

עוד באותו נושא

משה חוגג: "המהלך של גאידמק היה קצת גזעני. אני לא מביא שחקן כדי לפגוע"

לכתבה המלאה
רודף את מי שפוגע בתדמית של המועדון. משה חוגג (צילום: יוסי ציפקיס)

4. עלי מוחמד אמנם נמצא בחופשה בגאנה ואמור להגיע לארץ רק לקראת תחילת האימונים, אז הוא גם יעבור בדיקות רפואיות ולחתום על חוזהו. הרבה מאוד מידע זרם אליו ביומיים מאז סוכמה העיסקה בין המועדונים. מוחמד הוא בחור מופנם ושקט, שלא אוהב יותר מדי את התקשורת, את הרשתות ובאופן כללי ההמולה עשתה לו רע. אתמול הוא התנתק גם מסביבתו הקרובה ורצה שקט.

חוגג ויוסי בניון כבר שלחו למוחמד הודעות חיזוק, הוא מקבל גם מאות כאלה מאוהדים ברשתות ואפילו בשיחות טלפון. הוא מאוד שמח עם סגירת העסקה ודיבר על כך שישמח לעבור לגור בירושלים, אך בשלב זה הוא לקח צעד אחורה מכולם, במיוחד כשהוא נמצא בחופשה בביתו. בבית"ר מחכים כבר לרגע שינחת בארץ, יחתום על חוזהו והכל יהיה מאחוריו. יחד עם זאת הם גם אומרים: "אנחנו יודעים שיש כאלה שמנסים לשים רגליים, ולא רק קומץ אוהדים שלנו שזה לא נראה להם, אבל יש מספיק אנשים מסביבו שמסבירים לו את האמת".

סוכנו של השחקן אבי ציוני אמר בנושא: "עלי בחר להתנתק קצת, באופי שלו הוא לא אוהב תקשורת והמולה סביבו. ולכן כל מה שקורה כרגע לא עושה לו טוב והוא מעדיף להתרחק מזה ולהמשיך בחופשה שלו".

עוד באותו נושא

מבית"ר עד בית"ר: סיפור הסינדרלה של עלי מוחמד בדרך לצמרת

לכתבה המלאה
מי מנסה לשים לו רגליים? עלי מוחמד (צילום: ברני ארדוב)

5. חרף החיזורים הנמרצים של בית"ר אחריו, המגן השמאלי קווין וולצה החליט לא להצטרף לקבוצה מהבירה וחתם אתמול בקבוצת אוסנברוק ממולדתו. וולצה היה תחת מעקב ארוך של בית"ר וגם מכבי חיפה. כבר בינואר נעשו כמה בדיקות בעניינו, אך אז הוא השיב: "אני לא רואה את עצמי משחק בישראל". השכר הגבוה שהקבוצה מהבירה יכולה לשלם גרם לו לחשוב מחדש על מעבר לישראל, אבל אחרי שהתייעץ עם בת זוגו, בית"ר קיבלה הודעה מנציגיו: "קווין ומשפחתו החליטו להישאר בגרמניה".

בבית"ר הבינו לפני כמה ימים שהמגן הגרמני נוטה לסרב להצעה שלהם והאיצו את המגעים עם מגן שמאלי זר נוסף שגם אחריו מתקיים מעקב מזה זמן רב. אחרי העזיבה של שמואל שיימן, שחתם היום בוונלו ההולנדית, בקבוצה מייעדים את התחרות על עמדת המגן השמאלי לשני שחקנים: זר חדש ומקס גרצ'קין שחתם בשבוע שעבר.

חתם באוסנברוק. קווין וולצה (צילום: GettyImages)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully