ווימבלדון 2018

לא מספיק גדול? תסכול אצל נובאק דג'וקוביץ' משיבוצי המגרשים

אלוף ווימבלדון שלוש פעמים שיחק פעם אחת במגרש המרכזי השנה כשמשחק זוגות מעורבים סיכן אותו. "נדאל ופדרר כל הזמן שם, אני רק פעם אחת". וגם: בסרביה זועמים על תמיכתו בנבחרת קרואטיה

  • נובאק דג'וקוביץ'
רועי פרייס
גם ברבע הגמר הוא ישחק במגרש מספר אחת? דג'וקוביץ' (צילום: רויטרס)

נובאק דג'וקוביץ' ישחק מחר (רביעי) ברבע גמר ווימבלדון מול קיי נישיקורי בניסיון לחזור לחצי גמר טורניר גרנד סלאם לראשונה מאז אליפות ארצות הברית ב-2016. על פניו, הכול בסדר אצל הסרבי שמשחק טוב ונראה כי הוא מתחיל לחזור לכושר אחרי תקופה רעה מאוד ופציעה במפרק, אבל מתחת לפני השטח יש הרבה רגשות שמבעבעים והסרבי ממש לא שקט למרות שהוא מנסה לשדר אחרת.

עוד בנושא:
דג'וקוביץ' ניצח את חצ'אנוב ואת השעון ועלה לרבע הגמר
ביום רביעי זה יקרה: דג'וקוביץ' חוזר למגרש המרכזי בווימבלדון

דג'וקוביץ' ניצח בשמינית הגמר 4:6, 2:6, 2:6 את קארן חצ'אנוב הרוסי במגרש מספר אחת. למזלו של הסרבי, המשחק הקודם באותו מגרש בין קווין אנדרסון לגאל מונפיס לא הגיע למערכה חמישית כי אז המשחק שלו היה נדחה ומשוחק רק היום. בשנה שעברה הייתה סיטואציה כמעט זהה. דג'וקוביץ' היה אמור לשחק מול אדריאן מנארינו במגרש מספר אחת בשמינית הגמר, אבל המשחק בין רפאל נדאל לז'יל מולר נגרר למערכה חמישית ארוכה מאוד. המארגנים החליטו אז לא להעביר את דג'וקוביץ' למגרש המרכזי ודחו את המשחק שלו ליום שלישי במגרש המרכזי. הסרבי ניצח אז את מנארינו ויום לאחר מכן פרש כבר אחרי מערכה אחת מהמשחק שלו מול תומאש ברדיך ברבע הגמר ומאז כמובן לא חזר למגרשים עד תחילת השנה הנוכחית.

מבחינת דג'וקוביץ' מה שהיה אתמול משפיל פי כמה גם בשל העובדה שכן היה משחק שהועבר למגרש המרכזי, וזה היה משחק זוגות מעורבים בין ויקטוריה אזרנקה וג'יימי מארי לרוברט פארה ואנה לנה גרונפלד. ההחלטה על העברת המשחק הזה התקבלה עוד לפני שהיה ברור מה יעלה בגורל המשחק בין מונפיס לאנדרסון וכשעדיין הייתה אפשרות שדג'וקוביץ' וחצ'אנוב לא יעלו לשחק בגלל ביום שני המשוגע. עוד חשוב להדגיש כי יריבו של נולה ברבע הגמר, קיי נישיקורי, שיחק כבר בצהרי יום שני ולכן יגיע יותר רענן למשחק ביניהם, דבר שהיה יכול להיות משמעותי בהרבה אם דג'וקוביץ' בכלל לא היה משחק בשני.

עוד בוואלה! NEWS

מתכוננים ללמידה מהבית - כך תקנו לילד מחשב בהכי זול שיש

בשיתוף וואלה!שופס
לכתבה המלאה
הועדף על פני דג'וקוביץ' במגרש המרכזי. אדמונד (צילום: רויטרס)
יש לזכור כי דג'וקוביץ' שיחק פעם אחת בלבד במגרש המרכזי וגם זה היה בעיקר כי פגש את המחבט מספר אחת של בריטניה, קייל אדמונד, בסיבוב השלישי. במשחק השני שלו בטורניר הסרבי נדד עד למגרש שתיים כשלראשונה זה זמן רב הוא לא שיחק באחד משני המגרשים המרכזיים בטורניר גרנד

כשדג'וקוביץ' נשאל על העניין אחרי המשחק שלו מול חצ'אנוב, הוא ענה בדיפלומטיות: "ידעתי שאני צריך לצפות ליום ארוך, אבל למה לבזבז זמן על משהו שאני לא יכול לשנות? זה מה שזה. אני מקבל את ההחלטה, נשארתי נאמן לכל ההרגלים שלי למרות שידעתי שיש סיכון שלא אשחק בגלל החשיכה. אני לא מחשיב את זה לחוסר כבוד, הייתי במגרש השני בחשיבותו והכול בסדר. בשנה שעברה מולר ונדאל שיחקו במשך יותר מארבע שעות, הפעם מונפיס ואנדרסון כמעט הגיעו למערכה חמישית. אני חייב לקבל את ההחלטות שנלקחו ולהיות מוכן לכל דבר. אני שמח מאוד שהצלחתי לנצח בשלוש מערכות לפני החשיכה". אחרי האימון שלו ביום שלישי, דג'וקוביץ' כבר נשמע אחרת כשאמר: "אני מרגיש שהרבה אנשים לא מודעים לכך, אבל השחקנים מבקשים הרבה פעמים לשחק במגרש מסוים. אני חושב שהרווחתי באיזושהי צורה את הזכות לשחק את רבע הגמר במגרש המרכזי, העברנו בקשה כזו למארגנים. רפא ורוג'ר שיחקו את כל המשחקים שלהם עד עכשיו במגרש המרכזי ואני רק אחד".

יש לזכור כי דג'וקוביץ' שיחק פעם אחת בלבד במגרש המרכזי וגם זה היה בעיקר כי פגש את המחבט מספר אחת של בריטניה, קייל אדמונד, בסיבוב השלישי. במשחק השני שלו בטורניר הסרבי נדד עד למגרש שתיים כשלראשונה זה זמן רב הוא לא שיחק באחד משני המגרשים המרכזיים בטורניר גרנד סלאם. זה קרה כשבמקביל אדמונד עצמו שיחק מול בראדלי קלהאן האמריקאי במגרש המרכזי וניצח אותו בקלות. גם משחק בין סם קוורי לגאל מונפיס, למשל, שובץ במגרש המרכזי באחד הימים בעוד דג'וקוביץ' שיחק שם רק בגלל שפגש את אדמונד המקומי וגם זה פעם אחת.

דג'וקוביץ' הוא לא זוכה ב-12 תארי גרנד סלאם, אלא גם זכה שלוש פעמים בווימבלדון. בסביבתו וגם אצל סרבים רבים דיברו על כך שהוא מקופח בגלל הסנטימנט שמתעורר לרגל עשר שנים לגמר הגדול בין רוג'ר פדרר לרפאל נדאל. גולשים רבים בסרביה אף טענו שהמארגנים עושים הכול כדי שהגמר הזה יחזור על עצמו, אפילו אם זה במחיר קיפוח וחוסר הוגנות כלפי דג'וקוביץ'.

"נובאק דג'וקוביץ' הוא אידיוט" (צילום: רויטרס)
דג'וקנוביץ' כתב עליו לפני המשחק של קרואטיה מול רוסיה: "אלה שאומרים שנולה אמר להם לתמוך בקרואטיה משגעים אותי. אני חושב שנובאק הוא אידיוט בגלל מה שהוא אמר. כל אלה שיתמכו בקרואטיה נגד רוסיה הם פסיכים וטיפשים"

פרשן הטניס הסרבי סשה אוזמו כתב בבלוג שלו: "יותר מדי פעמים דברים מסוימים חזרו על עצמם. חוסר הכבוד כלפי אלוף הטורניר שלוש פעמים בעבר בא לידי ביטוי בכך שהעבירו משחק זוגות מעורבים למגרש המרכזי במקום את המשחק שלו. אני לא אוהב לכתוב על נושאים כאלה שלאו דווקא קשורים למה שקורה בספורט ובמגרש עצמו, אבל אי אפשר להתעלם מזה יותר. היה די ברור שהמשחק בין דג'וקוביץ' לחצ'אנוב עלול להיגרר לחשיכה כשהמשחקים במגרש מספר אחת החלו באותו יום ב-13:00 (15:00 שעון ישראל) עם שני משחקים צמודים בין קרבר לבנצ'יץ' ואנדרסון למונפיס".

בתוך כך הפוליטיקאי הסרבי ולדימיר דג'וקנוביץ' דיבר נגד הטניסאי בן ה-31. דג'וקוביץ' דיבר לפני המונדיאל ואמר שהוא תומך גם בנבחרת קרואטיה ולפני המשחק שלה מול רוסיה הוא צוטט כאומר: "אני תומך בקרואטיה, אני יודע מי אני רוצה שיניף את הגביע". גם לפני המונדיאל פרסם דג'וקוביץ' באינסטגרם שלו תמונה עם כוכבי נבחרת קרואטיה, מריו מנדז'וקיץ', איבן ראקיטיץ', מתאו קובאצ'יץ' ולוקה מודריץ'. דג'וקנוביץ' כתב עליו לפני המשחק של קרואטיה מול רוסיה: "אלה שאומרים שנולה אמר להם לתמוך בקרואטיה משגעים אותי. אני חושב שנובאק הוא אידיוט בגלל מה שהוא אמר. כל אלה שיתמכו בקרואטיה נגד רוסיה הם פסיכים וטיפשים. דג'וקוביץ' הוא גיבור לאומי ואני מודה לו על כך, אבל עכשיו הוא תומך בקרואטיה? הוא לא מתבייש? כל כך הרבה סרבים מקראינה (אזור בקרואטיה בו הייתה קהילה סרבית גדולה) תמכו בו ועכשיו הוא מעודד את המדינה שרדפה אותם".

נשיא סרביה אלכסנדר ווצ'יץ' דיבר גם הוא ואמר: "אני תמכתי ברוסיה נגד קרואטיה, זו הזכות שלי. סרביה היא חברה דמוקרטית ולכל אחד יש זכות לתמוך במי שהוא רוצה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully