פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    כ-7,500 כרטיסים למשחק הנבחרת מול ארגנטינה יועברו לספונסרים

    אתמול נוצרה סערה ברשת בעקבות פרסומים על חלוקת הכרטיסים למשחק הנבחרת מול ארגנטינה. לידי וואלה! ספורט הגיע הפירוט המלא: כ-20 אלף יימכרו לקהל הרחב, ו-7,500 יחולקו בין הספונסרים

    כ-7,500 כרטיסים למשחק הנבחרת מול ארגנטינה יועברו לספונסרים
    עריכת וידאו:ניר חן

    לאחרונה התפרסמו ידיעות שונות לגבי כמות הכרטיסים שהוצעו למכירה למשחק בין ישראל לארגנטינה, ואף נטען במקומות מסוימים כי פחות מ-10,000 כרטיסים הוצעו למכירה לקהל הרחב. לידי וואלה! ספורט הגיע הפירוט המלא של 30 אלף הכרטיסים שהוצאו לקראת המשחק, שמראים כי הטענות לא מדויקות.

    כ-18,500 כרטיסים נמכרו עד כה באמצעות אתר האינטרנט של משרד הכרטיסים 'לאן' ולעת עתה המכירה הסתיימה. מתוך 30 אלף הכרטיסים שהוצאו למשחק, יימכרו בסופו של דבר רק 20 אלף בכסף, כאשר למעשה הותירה קבוצת 'קומטק' המארגנת את המשחק עוד 1,500 כרטיסים בצד למכירה מאוחרת.

    בכל הקשור ל-10 אלף הכרטיסים האחרים, ידוע כי 2,500 כרטיסים יחולקו לטובת ילדי הפריפריה דרך רשת המתנ"סים. יתר 7,500 הכרטיסים יועברו לחמישה ספונסרים שלקחו חסות על המשחק. הספונסר הראשי יהיה שופרסל והכרטיסים שהוא יקבל לא אמורים להיות מחולקים דרך מבצעי מכירה. ההערכה היא כי שופרסל יקבל כמחצית מהכרטיסים שהועברו לספונסרים השונים. 200 כרטיסים נוספים נרכשו על ידי משרד התרבות לטובת עובדי המשרד.

    עוד בנושא

    דני בנעים בראיון לאולפן וואלה! NEWS: "לא צפינו את הטירוף"
    נחטפו תוך 20 דקות: אזלו הכרטיסים למשחק של ישראל מול ארגנטינה
    לערוץ הטלגרם של וואלה! ספורט

    מאמן נבחרת ארגנטינה, חורחה סמפאולי, עם ליאונל מסי (רויטרס)
    מי יזכה לראות אותו מקרוב? מסי (צילום: רויטרס)

    בקבוצת 'קומטק' שאחד מבעליה הוא המפיק דני בנעים טענו הבוקר (שלישי) כי חלק מהכרטיסים שיועברו לספונסרים, יחזרו אף הם לטובת ילדי פריפריה שיקבלו עדיפות מראש על מנת שיוכלו להיות חלק מחווית הצפייה במסי.

    גורם בחברת 'קומטק' הסביר הבוקר: "עלות הבאת נבחרת ארגנטינה לישראל היא 3 מיליון דולר. המפיקים לקחו את זה על עצמם. נכון שהמדינה נותנת 2.7 מיליון שקל, אבל כל הכסף הוא כדי להשלים את פער העלויות בין האירוח בחיפה לבין האירוח בירושלים, כפי שביקשה המדינה. על מנת לכסות את העלות של ה-3 מיליון דולר, אי אפשר להסתפק במכירת כרטיסים ולכן 7,500 כרטיסים יועברו לטובת הספונסרים שלוקחים חלק במימון הפרוייקט הזה". גורם בחברה הוסיף עוד: "בהתחלה היתה אפילו מחשבה למכור 10 אלף כרטיסים לציבור הרחב ו-20 אלף לספונסרים השונים, אבל מכיוון שמדובר במשחק בינלאומי של נבחרת ישראל הוחלט לבנות מודל אחר בו קרוב ל-20 אלף נמכרים לציבור ו-7,500 לספונסרים. כבר עתה הבטיחו חלק מהספונסרים כי הכרטיסים שהם מקבלים יועברו אף הם לילדי פריפריה ולכן ביחד עם ה-2,500 כרטיסים שדני בנעים יעביר לילדים, יהיו בסוף עוד 3,000 כרטיסים בערך מתוך ה-7,500 שגם יילכו לפריפריה".

    בהתאחדות לכדורגל הבהירו הבוקר כי הם אינם מקבלים כסף מהמארגנים, אלא רק ההתאחדות הארגנטינאית. לדברי גורם בכיר בהתאחדות לכדורגל, הדבר היחיד שההתאחדות קיבלה מהמארגנים הוא מימון השהייה של הנבחרת בבית מלון לפני המשחק.

    אגב, קבוצות ליגת העל קיבלו השבוע הודעה מההתאחדות לפיה, בשל הביקוש הגדול לכל קבוצה יוקצה כרטיס אחד בלבד וגם הוא יוכל להימשך רק מול שם שיימסר מראש. רק לשם השוואה, קבוצות ליגת העל מקבלות בדרך כלל ארבעה ואפילו שישה כרטיסים למשחקים בינלאומיים לכל סוגי היציעים.

    את המשחק בין נבחרת ישראל לנבחרת ארגנטינה ינהל צוות שיפוט ספרדי בראשות השופט הבכיר חזוס חיל מנזאנו. אליו יצטרפו שני עוזרי השופט הבכירים - אנחל נבאדו רודריגז וחואן קרלוס ויסטה חימנז. השופט הרביעי במשחק יהיה הישראלי הבינלאומי איתן שמואלביץ, ששובץ למשחק בזכות יכולתו המקצועית הטובה בעונת המשחקים שהסתיימה.