טואטחה מגבה את אבו עביד: "הקומץ הזה הורס את השם של מכבי חיפה"

אקס מכבי חיפה פרסם פוסט גינוי בעקבות התקרית בין המגן לאוהדי הירוקים: "בגרמניה אפשר להתרכז בכדורגל בלי אלפים שצועקים קריאות גזעניות". גם אביו של אבו עביד כועס, מולנסטיין מקבל גב

15/01/2017
צילום: אדריאן הרבשטיין עריכה: שמרית גולדשטיין

1. בפעם הראשונה העונה רנה מולנסטיין רץ עם שריקת הסיום לחדר ההלבשה ולא הודה לאוהדים. גם אם לא הבין בדיוק מה הם קראו לעברו, ההולנדי יודע שגם ביציע מתחילים לאבד את הסבלנות. לאחר המשחק קיים מולנסטיין שיחה ארוכה עם יענקל'ה שחר, בה נכח גם תור כריסטיאן קרלסן שנחת בחמישי בישראל. בשיחה עצמה, שחר אמר למולנסטיין כי הוא לא מרוצה, אך הבהיר כי הוא מתכוון לתת זמן למהפכה שהוא מבצע. מולנסטיין הדגיש כי הסגל קצר מדי וזה מה שהוביל להפסד (עטר פצוע, ואליינטה מורחק, קהת פתח במקום סאן מנחם כי האחרון היה חולה). שחר הנהן ואחרי ניתוחים מעמיקים על המשחק של אמש, הם נסעו הביתה.

אחרי כשעה, הבעלים יצא החוצה ונסע הביתה, כשבדרך הוא ביקש להוציא הודעת תמיכה בקבוצה ובאיאד אבו עביד. גם אם ההודעה לא אמרה זאת במפורש, שחר יגבה את המאמן שלו עד גבול מסוים ("גם לו יש קו אדום"). במועדון נתנו להולנדי "גב" וגורם בכיר הסביר אתמול ש"יחד נכנסו למצב הזה, ועם המאמן הזה נצא ממנו", אבל נראה כי עוד שני הפסדים וגם שחר יתחיל לדבר אחרת. למרות הודעת התמיכה, בחיפה לא מכחישים שהם מאוכזבים מהצורה שבה הקבוצה משחקת. "כל מאמן שמגיע לכאן נכשל. כל פעם שעושים מהפכת שחקנים זה נכשל. אולי הגיע הזמן שאנשים יבינו שמשהו אחר לא בסדר?", אמרו. חלק מאנשי המועדון סבורים שיותר מדי אנשים לוחשים בשנים האחרונות על אוזנו של שחר מתוך אינטרס אישי. "אנשים שנכשלו פעם אחר פעם בלהביא לכאן שחקנים, או בעצות שהם נתנו, חושבים שהם יודעים מה הפתרון. שחר צריך לנקות את הסביבה מהם, אם זה סוכנים או מקורבים", רמז אחד מאנשי המועדון.

עוד בנושא:
המשבר נמשך: מכבי חיפה שוב הפסידה 2:0 למכבי פתח תקוה
אבו עביד התלונן על קריאות גזעניות ובכה. מולנסטיין: "לא מתפטר"
המו"מ בין ריאן למכבי פתח תקוה תקוע, יושאל בחינם מחיפה?

טוב לדעת (מקודם)

הסוד נחשף: כיצד בי-קיור לייזר מפחית את הכאב?

מוגש מטעם בי קיור לייזר
גם לשחר יש קו אדום. מולנסטיין(צילום: אדריאן הרבשטיין)

2. כאילו אין מספיק בעיות במכבי חיפה, איאד אבו עביד הפך אתמול לטרף הכי קל במגרש. אבו עביד כבר ספג פעם אחת קריאות גזעניות. זה קרה במדי מכבי נתניה, אבל מי שצעק היו אוהדי בית"ר. זו אחת הפעמים היחידות שאבו עביד שומע קריאות גזעניות מקומץ, יש להדגיש, של הקבוצה שלו. "זה התחיל כשאוהד אחד קרא לעברו קריאות גזעניות בשלב מוקדם מאוד של המשחק. הקללות הללו גברו ככל שהמשחק התקדם. איאד הרגיש שהוא לא מסוגל יותר. הוא עבר רגעים לא נעימים גם בתחילת העונה, כשאוהדים האשימו אותו בכישלון של מכבי חיפה, אבל הפעם זה עבר כל גבול", אמרו בחיפה. במועדון מנסים לאתר את האוהדים שקיללו ורוצים לשלול להם את המנוי.

"לא ברור מה רוצים מאיאד. לכל הקבוצה היה משחק רע, הוא אשם ששמו אותו בעמדה שהוא לא מכיר?", יצא אחד מחבריו להגנתו. "אם יש למי לבוא בטענות, זה למולנסטיין. הוא טעה כששם אותו שם". בסיום המשחק הקהל קרא לשחקנים להגיע. חלק מהם חשב שמדובר בתרגיל, שהוא יספוג שריקות בוז ברגע שיתקרב. אבל הקהל עודד את כל אחד מאלה שהגיע לשם. מי כן הגיע? עומר דמארי, נטע לביא, גילי ורמוט, עומרי גלזר, סאן מנחם, עמית זנטי, דקל קינן, יניב בריק, גיל אופק, שי בן דוד, אעיד חבשי, רועי קהת, הולמאר אייולפסון וגארי קגלמאכר. אבו עביד, כמובן, לא היה שם. אבל גם ניקיטה רוקאביציה. הוא עדיין חושב איך הצליח להחמיץ אתמול.

אביו של השחקן, מוחמד אבו עביד, אמר הבוקר: "הקהל של מכבי חיפה עשה את אותם דברים לאייל משומר, טואטחה ובניון. איאד מאוד רצה לשחק במכבי חיפה אבל אני לא מוכן שידברו אליו כך. במהלך המשחק ביקשתי ממנו לרדת לחדר ההלבשה ולעזוב את המגרש, אבל הוא לא שמע. יכול להיות שהוא צריך לעזוב. אני כמובן לא בא בטענות למכבי חיפה, הם לא אשמים במה שקרה".

"מה הוא אשם?". אבו עביד(צילום: ברני ארדוב)

3. השחקן האחרון שנשאר אתמול על כר הדשא היה שוב, גארי קגלמאכר (אתמול, באחד המשחקים הפחות טובים שלו העונה). אבל זה לא הסיפור. אחרי שגיא מלמד עשה סיבוב על דקל קינן, רנה מולנסטיין הורה להוציא את הבלם החוצה. קינן שיצא העביר את סרט הקפטן לגילי ורמוט, אבל המאמן ביקש להעביר אותו לאורוגוואי. מולנסטיין מרגיש שאין לו מנהיג על המגרש. רועי קהת לא פוגע, גילי ורמוט נסחף בבינוניות של הקבוצה, אלירן עטר בחוץ ובצוות המקצועי החליטו שדווקא שחקן המריבה מהקיץ צריך לקבל את הסרט. בסיום, קגלמאכר הוריד את החולצה ונשאר עם הסרט על הגופיה. את החולצה הירוקה הוא זרק לאוהדים והשאיר לא מעט סימני שאלה. מה המהלך של מולנסטיין אומר על ורמוט? האם מלבד אלירן עטר ההולנדי לא מזהה שחקן ישראלי סוחף יותר על הדשא? כנראה שלא.

לצד הביקורת על השחקנים, הביקורת על המאמן קשורה לעמדות שבהן הוא מציב שחקנים. אחרי שהציב את ואליינטה בקישור, את סאן מנחם כשחקן כנף וקשר אחורי ואת אבו עביד כמגן שמאלי, באימון ביום שישי הגיע שינוי נוסף. אעיד חבשי שקיים שיחה עם נציגיו בנוגע לעתידו במכבי חיפה ולא ראה את עצמו בסגל, פתאום תורגל בקישור והופתע בעצמו מהמהלך. בגלל חוסר הניסיון שלו בעמדה הזאת, קמיל ואצק קיבל הוראה לחפות עליו, אבל אז הוא נטש את האימון לקראת סיומו. בסופו של דבר, ואצק פתח וביקש חילוף ומי שהוזעק למשימה היה נטע לביא שנמצא לאחרונה בירידה והעסק קרס. "בקבוצה של 90 מיליון שקל, לא יכול להיות שהקישור האחורי שלך יורכב מבלם ושחקן צעיר, שהמגן השמאלי יהיה אילתור", אמרו בחיפה בפעם השניה השבוע. פלא שאדאמוביץ' (לפני צמד המשחקים, במכבי פתח תקוה כבר החליטו לשחררו) ומלמד שוב כבשו?

גם הוא כבר מזהה את הבעיות. דמארי עם ורמוט וסאן מנחם(צילום: אדריאן הרבשטיין)

4. עומר דמארי עדיין מעכל לאן הוא הגיע. אתמול הקהל ראה מה שמולנסטיין לא וביקש להכניס אותו לכר הדשא לפני הפיגור. מולנסטיין התעורר רק אחרי השער, הוא הסתובב וביקש מדמארי לקום. דמארי דילג על הספסל של מכבי פתח תקוה ואחרי שספג מכה קטנה מקובי רפואה הוא נזכר איפה הוא משחק היום. "בכמה דקות על הדשא ראינו ממנו מה שאף שחקן במכבי חיפה לא מסוגל לעשות. אנשים המציאו שקרים, אמרו שהוא לא שיחק שנתיים ולכן הרבה הופתעו אתמול. בשני מהלכים ראית שהוא היה ונשאר החלוץ הכי טוב בארץ", אמרו בחיפה. בסיום, דמארי התבקש לנתח מה הוא ראה מהקבוצה החדשה שלו.

"גדלתי במכבי פתח תקוה, לא שכחתי", מספר דמארי. "התרגשתי מאוד לחזור אבל אני מאוכזב מאוד מהתוצאה. צריך לאסוף את כולם לקראת השבוע הבא. אתה שואל מה הבעיות? יש חוסר ביטחון בקבוצה רואים את זה אצל חלק מהשחקנים. אין לי הסבר. צריך להביא הרבה אופי למגרש. הייתי במצבים האלה, זאת לא הפעם הראשונה. היו גם במקומות אחרים תקופות פחות טובות אבל ידעתי איך לצאת מזה. יש מנהיגים שקטים ויש כמה בעלי ניסיון. אני מנהיג שקט. אני רואה שיש הרבה חוסר ביטחון של שחקנים ושהדברים לא נראים טוב. הדבר העיקרי הוא לדעת לצאת מזה".

הניתוח של דמארי הוא לא פחות ממדהים. גם אנשי מכבי חיפה חשבו כך. "הוא רק הגיע וכבר מבין טוב מאוד מה הבעיות. כנראה שהיו לו הרבה שיחות עם ורמוט", הסבירו. "מצד שני, לא בטוח שזה היה הוגן לשאול דווקא אותו. יש כמה שחקנים אחרים שחייבים לתת הסברים".

5. הסטטיסטיקה באיצטדיון בחיפה אמורה להדאיג את אנשי מכבי חיפה. מינואר עד דצמבר, כמעט שנה, מכבי חיפה לא הפסידה באיצטדיון הזה. מההפסד לבית"ר ירושלים עד אתמול, היא רשמה ארבעה הפסדים ותיקו. 300 דקות בלי שער. בוז מהיציע. קריאות תתפטר למולנסטיין.

לקהל של מכבי חיפה מגיע הרבה יותר.

תומך באבו עביד. טואטחה(צילום: רויטרס)

6. טאלב טואטחה פרסם הבוקר פוסט באינסטגרם עם התייחסות לאירועים סביב איאד אבו עביד. בין היתר, אחד מארגוני האוהדים של מכבי חיפה פרסם הבוקר פוסט אחר בו כינה אותו ואת אבו עביד "נבלה".

"לקום בבוקר בגרמניה כשאני השגריר הישראלי השני בבונדסליגה שהיא בין שלוש הליגות הכי בכירות בעולם ולקרוא את מה שרשמו 4-5 אלף אוהדי מועדון הכדורגל שגדלתי בו...הם מכנים אותי "נבל", כתב. "עכשיו אני מרגיש איפה אני באמת נמצא ואיזה תרבות וכבוד של כדורגל אני מקבל פה בגרמניה, אנשים יגידו שחקן ספסל לא משחק הרבה, אבל לפחות יש נחת, כיף ואפשרות להתרכז אך ורק בכדורגל ולא לשמוע כמה אלפים כל משחק שורקים לי בוז וצועקים קריאות גזעניות שמביישות כל אדם. חבל שאצלנו בארץ ממשיכים לתת במה לכמה אוהדים שהורסים את השם של אוהדי מכבי חיפה). דבר אחרון תודה על הודעות התמיכה של אוהדי מכבי חיפה האמיתיים ואיאד תהיה חזק זה רק קומץ קטן אוהדי מכבי חיפה האמיתיים רק תומכים".

(עדכון ראשון: 6:58)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully