תומר קשטן: "עאבד? לגיטימי שאיזי יחשוב על שיקולים אחרים וירצה שהוא ישחק"

היחסים עם שרצקי ("בעלי המאה הם בעלי הדעה"), השוני מאבא ("היה שולח את קריאף להסתפר, אני יותר פתוח לעניינים האלה") והעתיד בקרית שמונה: "בכדורגל הישראלי כולם זמניים". המאמן החדש של הקבוצה הצפונית בראיון

27/11/2016
תומר קשטן מאמן מכבי הרצליה. מגד גוזני
בפעם הראשונה על הקווים בליגת העל. קשטן(צילום: מגד גוזני)

את העונה הנוכחית פתח תומר קשטן כעוזרו של מוטי איוניר. כשזה פוטר מעירוני קרית שמונה הפך לעוזרו של בני בן זקן, והחל מהיום (ראשון), לאחר שגם בן זקן סיים את תפקידו, הפך קשטן למאמן הראשי של הקבוצה הצפונית ולראשונה בקריירה, ידריך קבוצה בליגת העל. בראיון לוואלה! ספורט הוא מספר על תחושותיו, המטרות והעבודה המשותפת עם איזי שרצקי.

תומר, פעם ראשונה כמאמן ראשי בליגת העל. מתרגש?

"אני בהחלט שמח על ההזדמנות שניתנה לי. מן הסתם הסיטואציה היא פחות נעימה, כפי שקרתה אתמול, אבל שמח על עצם זה שקיבלתי את העבודה".

אתה מכיר את הקבוצה מהיום הראשון. זה יקל עליך את העבודה?

"העברתי את שבוע האימונים הראשון ואני מכיר את הקבוצה למן היום הראשון של האימונים, אין ספק שמהבחינה הזו המעבר יהיה קל יותר".

שחקנים מעידים שהמשמעת, גם הטקטית וגם מחוץ למגרש, קריטית לך.

"בכדורגל צריך לדעת לשלב. אחת מהאמנויות של להיות מאמן זה לדעת לשלב - גם לגעת באנשים וגם להכניס אותם לתבניות של משחק".

איך אתה משווה את עצמך לאביך דרור מבחינת סגנון משחק?

"הרבה מאוד דברים מהגישה שלי למשחק הם דברים שקיבלתי ממנו. ביליתי איתו הרבה מאוד שנים במגרש אבל יש גם דברים שונים - הפתיחות שלי לתקשורת בניגוד אליו, זה שעבדתי כפרשן וגם בגישה אל השחקנים. כולם זוכרים את סיפור אוסטרץ, עגילים וכדומה, אז הכדורגל היום שונה".

עוד בנושא:

איוניר הודיע שלא יחזור, תומר קשטן מונה למאמן
זעזוע בקרית שמונה: שרצקי פיטר את בני בן זקן, "מוטי איוניר יחזור"
שחקני קרית שמונה נגד ההחלטה, שרצקי מאיים: "מי שלא רוצה שיילך הביתה"
לא לקחו את זה באיזי: איך הגולשים ברשת הגיבו למהלך של שרצקי

טוב לדעת (מקודם)

בדיקה חכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי - כעת במבצע

מוגש מטעם שחל
"גם בעונות הגדולות אמרו שאיזי מתערב". שרצקי(צילום: שלומי גבאי)
"אני רוצה מאוד לשמח את איזי ולגרום לו שוב להתקרב לקבוצה. אני אשאר פה כל עוד שני הצדדים ירצו ויהנו מכך"

אז אצלו התספורת של קריאף לא הייתה עוברת בשתיקה?

"הייתה עוברת אצל הספר ביום למחרת. אני יותר פתוח לעניינים האלה".

מדברים הרבה על עצות בקרית שמונה, עכשיו יתווספו עצות של דרור קשטן?

"אני תמיד שמח לקבל עצות מאחרים ולשמוע דעות. אם יש לי זכות לשמוע דעות מאיש כדורגל עטור ניסיון כמו אבא שלי אז אני אשמח להשתמש בזכות הזאת. אם יהיו לו דברים חכמים וטובים לומר לי, כמובן שלא אתעלם מהם".

בגלל הטלטלות האחרונות יש תחושה שקרית שמונה התרסקה, אבל אתם במקום שישי. המטרות הן פלייאוף עליון?

"הקבוצה עברה לא מעט שינויים מתחילת העונה אבל בסך הכול הצפיפות בטבלה מאוד גדולה והמשחק אתמול היה חשוב לנו כדי ללכת לכיוון מעלה. יש לנו חומר שחקנים טוב ואיזי ציין לא אחת בראיונות שהוא השקיע המון כסף השנה בקבוצה. נשאף לפלייאוף העליון".

איזי אומר שלא יתערב אבל ניסיון העבר אומר שיש סיכוי טוב שהוא יתערב. איך תתמודד עם זה?

"גם בעונות הגדולות של קרית שמונה עם האליפות של רן בן שמעון והזכייה בגביע עם ברק בכר תמיד אמרו שאיזי מתערב. כמו רוב הבעלים בכדורגל הישראלי, בעלי המאה הם בעלי הדעה ובעלי קבוצות מתערבים בדברים שהם לגיטמיים. אני אשוחח איתו לא מעט ונקבל החלטות לטובת המערכת".

"בכל מקום שאני מכיר, מאמן הוא הסמכות המקצועית האחרונה". קשטן(צילום: אדריאן הרבשטיין)

מקצועית, אתה תהיה המילה האחרונה?

"בכל מקום שאני מכיר, מאמן הוא הסמכות המקצועית האחרונה. לבעלים יש זכות להביע את דעתו ויהיו דברים שיש לו זכות לקבוע - מדיניות של מועדון, גם מדיניות רכש. אחמד עאבד? לגיטימי שאיזי יחשוב גם על שיקולים אחרים ולא רק מקצועיים וירצה שהשחקן ישחק".

אז אתה היית נוהג אחרת?

"אני לא יודע בדיוק מה נאמר שם ומה קרה אז אני לא יכול להתייחס לזה".

למה לא הלכת עם מוטי איווניר כשהוא עזב? הרי הוא הביא אותך לקבוצה.

"יש הרבה מקרים שעוזר מאמן לא הולך עם המאמן כשהוא עוזב או מפוטר. יש מקרים של עוזרים שהיו במערכת לפני שהמאמן הגיע ונשארו כשהמאמן הלך. חיים סילבס היה ברעננה עוזר שלי כשאני הבאתי אותו בליגה הלאומית. הייתה לו התחייבות מפורשת שהוא עוזב איתי כשאני אלך הביתה והוא בחר להישאר והוא עושה עונות יפות מאוד שם. אם מוטי היה אומר לי שהוא רוצה שאלך איתו הביתה, אפילו אם זה היה ברמיזה, אז הייתי עוזב - כי הוא הביא אותי לקרית שמונה".

"כולם מאמנים זמניים". בן זקן(צילום: אדריאן הרבשטיין)

ובמקרה של בני, למה לא הלכת איתו?

"ברגע שנשארתי אחרי שמוטי עזב הפכתי להיות איש המערכת ובאותה מידה שאיזי מינה אותי עכשיו למאמן הוא היה יכול להחליט אחרת ולמנות מאמן אחר, ואני אומר בוודאות שהייתי נשאר גם כעוזר מאמן אם המאמן שהיה מגיע לא היה פוסל את הישארותי".

אתם המאמנים מדברים כל הזמן על זילות מעמד המאמן. אחרי הסיטואציה שקרתה, ההישארות שלך לא תורמת לזילות הזו?

כמאמנים, אין לנו שליטה על עיתוי ודרך הפיטורים של כל אחד מאיתנו. זילות של מעמד המאמן מגיע כשמאמנים חותרים אחר מאמן שנמצא בתפקיד. פיטורים תמיד לא נעימים. אם מישהו מציע לעבוד בשכר שהוא אינו הולם זו זילות".

תומר קשטן יהיה המאמן עד סוף העונה?

"בכדורגל הישראלי כולם זמניים. יש כאלה שזמניים לכמה שבועות, יש כאלה לכמה חודשים ויש כאלה לכמה שנים. אני מקווה שביחד עם האנשים הטובים בקרית שמונה נמשיך במומנטום שנוצר בשבועות האחרונים ונעשה דברים טובים. אני רוצה מאוד לשמח את איזי ולגרום לו שוב להתקרב לקבוצה. אני אשאר פה כל עוד שני הצדדים ירצו ויהנו מכך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully