פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    אדגר סוסה נחת בישראל: "איראן? זה היה הלם תרבות"

    הזר החדש של הפועל ירושלים, שהגיע לישראל אחרי קדנציה באיראן ("חיים מאוד שונים"), מצהיר: "אני יודע שירושלים קבוצה מצוינת, מכיר אותה היטב. לא מגיע כדי להפוך לכוכב, אלא לעזור לה לנצח". ניסיון לסכם את העברת ג'ייק כהן

    שחקן הפועל ירושלים, אדגר סוסה (קובי אליהו)
    "יש לירושלים את הקהל הכי טוב בארץ". סוסה (צילום: קובי אליהו)

    שחקן החיזוק החדש של הפועל ירושלים, אדגר סוסה, נחת היום בישראל. סוסה (28, 1.88 מטר), שעל מועמדותו וכן סיכומו עם האלופה פורסם לראשונה בוואלה! ספורט, הצהיר ש"אני יודע הרבה מאוד על הפועל ירושלים, היא קבוצה מצוינת, אנסה לעזור לה ככל שאוכל", וסיפר מעט על המעבר מאיראן לישראל.

    סוסה, שמגיע מהליגה האיראנית אחרי שזכה באליפות עם קבוצתו הקודמת פטרוכימי , אמר על קבוצתו החדשה: "עקבתי אחרי הליגה הישראלית, אני יודע שירושלים משחקים מצוין. יש להם שחקנים נהדרים, הקהל הכי טוב בליגה, ואני אנסה פשוט להשתלב ולעזור לקבוצה, לעשות את המיטב שלי. לא להתבלט ולנסות להפוך לשחקן הכי בולט, אלא לעזור לקבוצה לנצח, ככל שאני יכול".

    סוסה סיפר על החיים באיראן: "החיים שם מאוד שונים. אין חיי לילה, אין אלכוהול, זה היה הלם תרבות עבורי. כך שחייתי כדורסל למשך חצי שנה, זה היה הכל בשבילי. לא ראיתי טלוויזיה, לא נכנסתי לפוליטיקה, אלא כדי להתעסק בכדורסל ולהתעסק בעניינים שלי" .

    סוסה יודע שכעת ירושלים צריכה לקבל את השחרור הבינלאומי מהאיראנים, ואמר: "אני מקווה שלא יהיו בעיות פוליטיות, ואוכל להירשם בצורה רגילה ושלא יהיו בעיות. ירושלים זאת הזדמנות מצונינת עבורי".

    השחקן צפוי ללבוש את הגופייה מספר 14 באדום. כפי שפורסם בוואלה! ספורט, הצדדים הגיעו לסיכום כספי, אך הגעת קבוצתו של סוסה לשלבים מתקדמים בליגה האיראנית עיכבה את ההודעה של הפועל ירושלים.

    לידיעה הראשונית על הסיכום הכספי בין הצדדים

    לידיעה על מועמדותו של אדגר סוסה להפועל ירושלים

    שחקן הפועל ירושלים, אדגר סוסה (קובי אליהו)
    מקווה שהאיראנים לא יעשו לו בעיות עם השחרור הבינלאומי. (צילום: קובי אליהו)

    כעת, בירושלים מנסים לסכם את פרטי העברת ג'ייק כהן לקבוצה עוד העונה, במטרה לצרפו לקבוצה תוך שבוע. הוויכוח כרגע הוא על סכום הפיצוי לקבוצתו הנוכחית של כהן, אריס סלוניקי. באופן עקרוני, האלופה לא רוצה לשלם ביי אאוט על שחקן שיהיה שייך לה מהעונה הבאה.

    ישנה אפשרות שכהן יוותר על משכורת אחת בכדי להגיע להסכמה. טראומת ההדחה לחיפה בחצי הגמר לפני שנתיים אחרי שליאור אליהו וארטיום פרחובסקי נפצעו עדיין מהדהדת בירושלים. בקבוצה מעוניינים "ללכת חזק על האליפות", כהגדרתם ובשל שחרורו של דאור פישר, הם רוצים לעבות את מצבת הישראלים.

    ביום שלישי תם הרישום של שחקנים בליגה ועל כן ירושלים מנסה לסגור את העסקה במהירות.