אהבה על הדשא: סיקור מיוחד לטורניר ווימבלדון

ווימבלדון: נובאק דג'וקוביץ' ניצח את רוג'ר פדרר בגמר

אחרי גמר לפנתאון, ניצח המדורג ראשון 7:6 (7), 4:6, 6:7 (4), 7:5, 4:6 וחגג גרנד סלאם שביעי בקריירה ושני בלונדון. המאסטרו השוויצרי כבר חזר מפיגור 5:2 במערכה הרביעית והציל נקודת משחק, אך נפל מהרגליים בסט החמישי

06/07/2014
הטניסאי הסרבי נובאק דג'וקוביץ' חוגג זכיה בווימבלדון. רויטרס
ישר לספרי ההיסטוריה. דג'וקוביץ'(צילום: רויטרס)

נובאק דג'וקוביץ' זכה הערב (ראשון) בטורניר ווימבלדון בפעם השנייה בקריירה, לאחר שניצח 7:6 (7), 4:6, 6:7 (4), 7:5, 4:6 את רוג'ר פדרר בתום גמר שעוד ייזכר שנים רבות. בכך שחזר המדורג ראשון את ההישג שלו מ-2011, חגג גרנד סלאם שביעי בקריירה, ועלה למקום ה-13 של טבלת כל הזמנים, בין היתר לצידם של ג'ון מקנרו ומאטס וילנדר הגדולים.

פדרר, שחיפש לטפס לפסגת הזכיות בדשא המיתולוגי של אול אינגלנד עם שמונה וגרנד סלאם ה-18 בקריירה, דווקא פתח טוב יותר: השוויצרי הציג טניס נהדר במערכה הראשונה, גילה המון אופי, ניצח בשובר שוויון ונראה בדרך הנכונה. אלא שאת דג'וקוביץ' לא שוברים כל כך מהר. נולה חזר לאט לאט, לא נבהל ממבול האייסים שהנחית עליו יריבו, מיעט בטעויות, לא נראה עייף כלל מהקרבות שנאלץ לעבור ברבע הגמר ובחצי הגמר, והשתלט על העניינים. במערכה הרביעית כבר הוליך 2:5 והשיג נקודת ניצחון, אך ראה את פדרר כופה מערכה חמישית בקאמבק אדיר.

בסט החמישי הדרמה רק התגברה, אולם בסופו של דבר, אחרי טורניר מלא בהפתעות וכמעט ארבע שעות של טניס עילאי, המדורג ראשון הוא זה שנותר לעמוד אחרון. וכמעט כרגיל בשנים האחרונות, גם הפעם חובבי הענף קיבלו עוד קרב גדול בין שתי אגדות, שהעלו זה את הרמה של יריבו פעם אחר פעם. מעריציו של פדרר בוודאי יתהו האם היתה זו ההזדמנות האחרונה של המאסטרו השוויצרי לנצח על הדשא שהוא כל כך אוהב, אך מקרי העבר (ולמען האמת, גם ההווה) כבר לימדו אותנו שכשזה מגיע לשחקני העל הללו - אסור להספיד אותם, בפרט אם הם עונים לשם רוג'ר פדרר.

במובנים רבים, שני השחקנים הללו יצאו מנצחים מהמותחן האדיר הזה. אלא שבפועל, השורה התחתונה היא החשובה מכולן: דג'וקוביץ' חוגג גרנד סלאם ראשון ב-2014, והוא מאוד, מאוד, מתוק ומאוד, מאוד ראוי.

עוד בוואלה!

בעקבות ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאב: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
הלוואי שנזכה לראות אותו שוב בגמר ווימבלדון. פדרר לצד האלוף החדש(צילום: רויטרס)

מערכה ראשונה

שני השחקנים שמרו על הגשותיהם בלי בעיה של ממש, כשכל אחד השתמש בנשק שלו: דג'וקוביץ' דייק במרבית נסיונותיו מהקו האחורי, פדרר עלה היטב לרשת ובתום שמונת המשחקונים הראשונים הראה לוח התוצאות על 4:4. הסרבי סיים את המשחקון התשיעי עם אייס ועלה ל-4:5, השוויצרי ענה עם כמה נקודות מצוינות והשווה ל-5:5, ולאחר מכן שמר שוב על הגשותיו ושלח את המשחק לשובר שוויון. שם השיג פדרר מיני-ברייק מהיר ועלה ל-0:3, דג'וקוביץ' הפך מיד ל-4:5 ואז השיג שתי נקודות מערכה, ביתרון 5:6 ו-6:7, אך לא ניצל אותן, ואפשר לשוויצרי להשיג נקודת מערכה משלו ביתרון 7:8. פדרר עשה זאת, וסגר את הסט הראשון על 6:7 (7).

נתוני המערכה הראשונה:

אייסים: פדרר 4, דג'וקוביץ' 4
אחוזי הגשה ראשונה: פדרר 71%, דג'וקוביץ' 60%
ווינרים: פדרר 17, דג'וקוביץ' 19
שגיאות בלתי מחויבות: פדרר 7, דג'וקוביץ' 8
נקודות ברשת: פדרר 12 מ-17, דג'וקוביץ' 8 מ-12
אפשרויות שבירה: פדרר 0 מ-0, דג'וקוביץ' 0 מ-0

המון אופי בשובר השוויון. פדרר(צילום: GettyImages, Pool)

מערכה שנייה

דג'וקוביץ' השיג שתי אפשרויות שבירה ראשונה במשחק, אך פדרר ניצל ועלה ל-0:1. במשחקון ההגשה השני שלו הוא כבר נשבר, וראה את המדורג הראשון בורח ל-1:3 ואז ל-2:4. במשחקון העשירי השיג השוויצרי אפשרות שבירה ראשונה במשחק, לא הצליח לנצל אותה, ודג'וקוביץ' ניצל זאת לסגור את הסט השני על 4:6.

נתוני המערכה השנייה:

אייסים: פדרר 5, דג'וקוביץ' 2
אחוזי הגשה ראשונה: פדרר 60%, דג'וקוביץ' 71%
ווינרים: פדרר 11, דג'וקוביץ' 17
שגיאות בלתי מחויבות: פדרר 4, דג'וקוביץ' 6
נקודות ברשת: פדרר 6 מ-10, דג'וקוביץ' 3 מ-4
אפשרויות שבירה: פדרר 0 מ-1, דג'וקוביץ' 1 מ-3

תראו מי בא לבקר. בני הזוג בקהאם(צילום: GettyImages, Matthew Stockman)

מערכה שלישית

פדרר חזר לעצמו בסט השלישי, שמר היטב על הגשותיו ועלה, היכה ארבעה אייסים ועלה ל-2:3. במשחקון העשירי השיג דג'וקוביץ' שתי אפשרויות שבירה יקרות אך לא הצליח לנצל אותן, פדרר אמר תודה ועלה ל-5:6, אך הסרבי שמר על ההגשות וכפה שובר שוויון שני במשחק. מיני-ברייק מהיר אפשר לדג'וקוביץ' לברוח ל-2:4 בטיי-ברייק, ואז ל-3:5 כדי לנצח בסט השלישי 6:7 (4).

נתוני המערכה השלישית:

אייסים: פדרר 13, דג'וקוביץ' 1
אחוזי הגשה ראשונה: פדרר 83%, דג'וקוביץ' 64%
ווינרים: פדרר 19, דג'וקוביץ' 14
שגיאות בלתי מחויבות: פדרר 4, דג'וקוביץ' 2
נקודות ברשת: פדרר 5 מ-10, דג'וקוביץ' 5 מ-8
אפשרויות שבירה: פדרר 0 מ-0, דג'וקוביץ' 0 מ-2

אהב את מה שראה בסט השלישי. בוריס בקר, מאמנו של דג'וקוביץ'(צילום: GettyImages)

מערכה רביעית

דג'וקוביץ' השיג שלוש אפשרויות שבירה במשחקון הרביעי, ניצל את האחרונה שבהן וברח ל-1:3. פדרר לא נכנע, השיג שתי אפשרויות שבירה משלו, ניצל את הראשונה עם נקודה נהדרת וצימק ל-3:2. לראשונה במשחק קיבלנו שלוש שבירות רצופות, והפעם היה זה הסרבי שעלה ל-2:5, והציב את יריבו עם הגב אל הקיר. גמור? ממש לא. פדרר צימק ל-5:3, השיג אפשרות שבירה גורלית במשחקון הבא, וניצל אותה עם נקודה מדהימה בדרך לשוויון 4:4. במשחקון העשירי, ביתרון 4:5, השיג דג'וקוביץ' את נקודת האליפות הראשונה במשחק אך לא הצליח לנצל אותה, ופדרר השווה ל-5:5. הדרמה נמשכה, ושגיאה כפולה של הסרבי העלתה את פדרר ל-0:40, עם שלוש אפשרויות שבירה, וזה הספיק כדי להוליך 5:6, ולסגור את הסט הרביעי עם 5:7 אדיר.

נתוני המערכה הרביעית:

אייסים: פדרר 5, דג'וקוביץ' 0
אחוזי הגשה ראשונה: פדרר 69%, דג'וקוביץ' 59%
ווינרים: פדרר 16, דג'וקוביץ' 8
שגיאות בלתי מחויבות: פדרר 7, דג'וקוביץ' 5
נקודות ברשת: פדרר 13 מ-16, דג'וקוביץ' 5 מ-5
אפשרויות שבירה: פדרר 3 מ-5, דג'וקוביץ' 2 מ-6

והנה זוג מלכותי באמת. הנסיך וויליאם וקייט מידלטון(צילום: GettyImages, Matthew Stockman)

מערכה חמישית

הדרמה הגדולה נמשכה, ובסיום ארבעת המשחקונים הראשונים הראה לוח התוצאות על 2:2. במשחקון השישי השיג פדרר את אפשרות השבירה הראשונה במערכה, אך דג'וקוביץ' לא נבהל ועלה ל-3:4. במשחקון הבא הסרבי הוא זה שהשיג שלוש אפשרויות שבירה, אך לא הצליח לנצל אף אחת מהן, ופדרר איזן ל-4:4. ביתרון 4:5 העייפות החלה לתת את אותותיה בשוויצרי, והסרבי ניצל זאת כדי לעלות ל-0:30 על ההגשה של המאסטרו, ואז ל-15:40. פדרר שגה, לא בפעם הראשונה במשחקון, וראה את דג'וקוביץ' סוגר עניין עם 4:6 ענק, בדרך לגרנד סלאם שביעי בקריירה. איזה ניצחון דרמטי וגדול.

נתוני המערכה החמישית:

אייסים: פדרר 3, דג'וקוביץ' 6
אחוזי הגשה ראשונה: פדרר 59%, דג'וקוביץ' 55%
ווינרים: פדרר 13, דג'וקוביץ' 11
שגיאות בלתי מחויבות: פדרר 7, דג'וקוביץ' 6
נקודות ברשת: פדרר 8 מ-14, דג'וקוביץ' 5 מ-6
אפשרויות שבירה: פדרר 0 מ-1, דג'וקוביץ' 1 מ-4

כך הוא נראה בסיום, ואפשר להבין אותו. דג'וקוביץ'(צילום: רויטרס)
חובב טניס גדול. סמואל ל. ג'קסון(צילום: GettyImages)
גם יו ג'קמן הגיע לגמר(צילום: GettyImages)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully