פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    "האיגוד נמצא בתקופת שיא, מבקר המדינה לא מצא דופי"

    תגובת איגוד הכדורסל לדוח המבקר: "מצפים מכל המלעיזים וטועני הטענות השקריות לחזור בהם ולהתנצל באופן פומבי"

    שמעון מזרחי יושב ראש מכבי תל אביב (יוסי ציפקיס)
    שמעון מזרחי (צילום: יוסי ציפקיס)

    איגוד הכדורסל שיגר את תגובתו לדוח מבקר במדינה, שאת עיקריו תוכלו לקרוא כאן. זו לשון תגובת האיגוד:

    "איגוד הכדורסל נמצא בתקופת שיא. בימים אלו מסתיימים בהצלחה המשחקים בכל הליגות ובכל הגילאים, כשהאיגוד דואג לכך שמשחקי ההכרעה מהליגה הלאומית לנוער משודרים בשידור חי, כל הנבחרות כבר פעילות לקראת משחקיהן בקיץ והשנה האיגוד רשם עוד גידול והגיע לשיאים חדשים של מספרי קבוצות ושחקנים ולמי שלא זוכר, מדובר באיגוד הספורט הגדול במדינה.

    "איגוד הכדורסל משלים בימים אלו את מהפכת הרישום שלו. החל מעונת המשחקים הקרובה 152014, יוכל מי שיחפוץ, לרשום קבוצות ושחקנים באופן מקוון לחלוטין, ללא מגע יד אדם וללא צורך להגיע למשרדי האיגוד. מדובר במהפכה של ממש שמסתיימת בימים אלו אחרי חודשים של עבודה מאומצת של אנשי המחשוב ועובדי האיגוד לרווחת ענף הכדורסל כולו.
    בנוסף השלים לפני מספר שבועות האיגוד את קליטתם של כ-500 שופטי כדורסל ומנהלי מחוזות מכל רחבי הארץ ובכל הרמות, כעובדי האיגוד לכל דבר ועניין עם יחסי עובד-מעביד מלאים. קליטתם של מאות השופטים הפכו את האיגוד למעסיק מסדר גודל גדול מאוד של כ-700 שכירים, בהם עובדי האיגוד, עשרות מאמנים בנבחרות ישראל, האקדמיה ופרויקט הטרום קדטים לבנים ולבנות ברחבי הארץ, פיזיוטרפיסטים ובעלי תפקידים אחרים".

    צביקה ליבר נציג ברק נתניה (מגד גוזני)
    "הובהר מעל לכל ספק כי שומרי הסף של האיגוד נכשלו". צביקה ליבר

    צביקה ליבר, מועמד סיעת עוז לתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל, הגיע לדוח ואמר: "לאור פרסום דוח המבקר היום הובהר מעל לכל ספק כי שומרי הסף של האיגוד נכשלו כישלון חרוץ. איגוד הכדורסל התנהל ללא שקיפות וללא נהלי עבודה תקינים. למבקר הפנים של האיגוד לא נמסרו המסמכים שדרש לעריכת הביקורות כמצוין בדוח המבקר. אין ספק כי לאחר שאבחר כל שומרי הסף שכשלו יתנו את הדין על המחדלים".

    "איגוד כדורסל שהוא הגדול בישראל ראוי גם לניהול הטוב בישראל וכדאי לדובר איגוד הכדורסל ולמפרסמים תגובת האיגוד כי לא היו מפרסמים תגובה מבישה כל כך לדוח רציני כל כך. אין לי ספק כי האנשים האלה נלחמים את מלחמת ההשרדות שלהם באיגוד הכדורסל. אני מתחייב לאחר שאבחר להסיק את כל המסקנות העולות מדוח המבקר".

    תום מעיין שחקן נבחרת העתודה (מגד גוזני)
    נבחרת העתודה של ישראל (צילום: מגד גוזני)

    עוד מתגובת האיגוד נכתב כי "היום התפרסם דו"ח מבקר המדינה שלא מצא דופי של ממש באיגוד ובעבודתו. בחודשים האחרונים ניסו גורמים כאלו ואחרים וגם בעזרת כלי תקשורת שעמד לרשותם, להכפיש את איגוד הכדורסל, מנהליו, עובדיו והפעילים בו וטענו לשחיתויות, אי סדרים, נהלים לא תקינים ועוד טענות מטענות שונות ומשונות. הדו"ח שהתפרסם ע"י מבקר המדינה, מוכיח באופן חד-משמעי, שלא מיני ולא מקצתי. אין באיגוד הכדורסל שחיתויות, אי סדרים או קלקולים חמורים כפי שטענו אותם טוענים".

    "במשך מספר שבועות, ישב באיגוד הכדורסל נציג של מבקר המדינה. הוא קרא אין ספור מסמכים, פרוטוקולים והסכמים, בדק אין ספור חשבונות וחשבוניות, שוחח עם בעלי תפקידים ועובדים באיגוד כשלא נמנע ממנו דבר או חצי דבר. זו הייתה בדיקה מקיפה כמותו לא ידע האיגוד בעבר.

    "בסופו של דבר יצא לאור דו"ח המבקר, שמי שקרא אותו מבין שהאיגוד מתנהל לעילה ולעילה. בדו"ח לא מוזכר ולא ברמז דק שבדקים, כל נושא שקשור לשחיתות או אי סדרים, לא מוזכר בו אפילו שם אחד של בעל תפקיד בכיר כזוטר, חבר הנהלה או ספק של האיגוד. הדו"ח לא מזכיר אפילו במילה אחת בעיה הקשורה לתשלומים או ניהול חשבונות שאינו מדויק.
    בדו"ח יש מספר הערות הקשורות לנושאים טכניים, חלקם קשורים לפעילות הועדות. מרבית ההערות האלו כבר טופלו והאחרות יטופלו בהמשך.

    האיגוד מצפה מכל המלעיזים וטועני הטענות השקריות, לחזור בהם, להתנצל בפומבי כפי שעשו בישיבות ההנהלה, הנשיאות או הועדות או על גבי התקשורת ולחדול מטעונות אלו ולחזור לנסות לעזור לענף להמשיך להתקדם. איגוד הכדורסל ימשיך לפעול לטובת הכדורסל בכללו, הקבוצות והספורטאים, תוך מתן שרות ברמה הגבוהה ביותר וניהול איכותי ושקיפות מלאה".

    ליקויים ו”שומרי סף”: דוח המבקר על איגוד הכדורסל