וירובניק: "כל נושא מקצועי יהיה בהחלטת איגוד השופטים"

יו"ר איגוד השופטים לא אהב את הודעת המנהלת על הצבת המוניטורים והמשוב לשופטים: "נשקול לבצע משוב לראשי הקבוצות"

אור שקדי
14/01/2014

מנהלת ליגת העל הודיעה אתמול (שני) על כך שהחל ממשחקי הפלייאוף יוצבו מוניטורים בכל משחקי ליגת העל כדי שהשופטים יוכלו לבחון מהלכים לפי חוקי פיב"א. המהלך הגיע בעקבות החלטות השיפוט הבעייתיות של התקופה האחרונה, כשבמחזור האחרון סל של בני הרצליה כחצי דקה לסיום לא אושר, למרות שהיה צריך. היום הגיעה תגובת איגוד השופטים להודעת המנהלת.

מבית ביקיור לייזר

מהפכת טיפולי הפנים: בינה מלאכותית וטכנולוגיית RF במכשיר ביתי

מוגש מטעם בי קיור לייזר
ראובן וירובניק יושב ראש איגוד השופטים. ברני ארדוב
רק הועדה המקצועית תחליט על המוניטורים? ראובן וירובניק(צילום: ברני ארדוב)

"כל נושא מקצועי יהיה בהחלטת איגוד השופטים בלבד", אמר יו"ר איגוד השופטים ראובן וירובניק, "איגוד השופטים ישמח שבכל משחק יהיה מוניטור. כיום, על פי חוקת פיב"א השימוש במוניטור אפשרי רק בסיום כל רבע לצורך קבלת החלטה האם הסל נקלע בזמן החוקי. הוועדה המקצועית של איגוד השופטים תחליט האם ומתי ,להרחיב את השימוש במוניטור".

בנוסף הודיעה המנהלת שתקיים משוב על יכולת והתנהלות השופטים, שמי שישיב עליהם הם מאמני וראשי הקבוצות. ההודעה הזאת גרמה לזעם באיגוד השופטים, כפי שהשיב עליה טוד וורניק עוד בסוף השבוע. "אני מבקש לציין שהשופטים "מבוקרים" כמעט בכל משחק על ידי מצלמות טלוויזיה רבות, עיתונאים וצופים זאת בנוסף למבקר איגוד השופטים", אמר וירובניק בתגובה, "איגוד השופטים ישקול לבצע משוב כתוב ומצולם, על התנהגות המאמנים ויושבי הספסל הקבוצתי".

מחלוקת עם האיגוד. שמואל פרנקל, מימין(צילום: ברני ארדוב)

במנהלת הליגה מיהרו להוציא תגובה לדבריו של וירובניק ובהודעה שהוציאו נכתב: "קראנו בסיפוק שאיגוד השופטים מברך על הוספת המוניטורים וברצוננו להדגיש שאין לנו כל כוונה להתערב בהחלטות המקצועיות של השופטים ולהתערב בעבודתם".

"קראנו בהודעת וירובניק כי הועדה המקצועית של איגוד השופטים היא זו שתחליט האם ומתי להרחיב את השימוש במוניטור. אנו מחכים בסבלנות כי הועדה המקצועית של איגוד השופטים תמצא זמן לדון בנושא חשוב זה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully