דוחים: ביטול המשחקים הסתיר את הניהול האומלל של בית"ר ירושלים

ההחלטה שקיבלו בהתאחדות ובמשטרה (תלוי את מי שואלים) הצילה בדיעבד את בית"ר ירושלים. אורן יוסיפוביץ לא מבין מדוע מועדון בליגת העל נתפס עם המכנסיים למטה למרות שידע על הסופה שבוע מראש, ומדוע ההודעה השערורייתית של טביב עוברת בשקט. על שבת מתחת לאפס

אורן יוסיפוביץ
בתמונה: מגרש כדורגל שבכלל לא היו אמורים לשחק בו בשבת (צילום: נועם מושקוביץ)

קר כל כך, שאפילו מרגיש לא מתאים לכנות את ההתנהלות של חלק מהצדדים כ"רפובליקת בננות".

שישי, 21:09, הודעה רשמית של ההתאחדות לכדורגל: "...עקב ההחרפה במזג האוויר בצפון ובעצה אחת עם הגורמים הרלוונטיים במשטרת ישראל, הוחלט כי המשימות המרובות שמוטלות על פיקוד הצפון של המשטרה – סיוע בפתיחת צריכים, חילוץ, הכוונה ועוד – מצריכות את דחיית שני המשחקים בליגת העל שחייבו כוחות שיטור: קרית שמונה – בני יהודה, בני סכנין – בית"ר ירושלים".

סליחה בפני קרית שמונה ובני יהודה, אבל אותנו מעניינת יותר הדחייה של המשחק הנוסף, זה בין סכנין לבית"ר ירושלים.

נכון לשבת ב-13:02, מצב הדשא בדוחא משביע רצון. אתמול, כמה שעות לפני ההודעה הרשמית על דחיית המשחק, טענו גורמים בהתאחדות שאין סיבה לדחות, וששופט המשחק מנשה משיח יבצע בדיקה של כר הדשא ורק אז יוחלט האם תתקיים ההתמודדות המסקרנת, או שלא.

אז את הבדיקה של משיח עשינו בשבילו. המצב סביר. אבל זה לא העניין.

ההתאחדות לכדורגל הודיעה: המשחקים שנדחו ישוחקו בשלישי בערב

עוד בוואלה! NEWS

5 טיפים שיעזרו לעובדים שלכם לחזור לשגרה

בשיתוף נספרסו
לכתבה המלאה
"היינו נותנים מענה לכל מצב. שבהתאחדות לא ינסו להעביר אלינו את האחריות להחלטה. האחריות המלאה בדחיית המשחקים היא של ההתאחדות לכדורגל". אצטדיון דוחא, סכנין נגד בית"ר, בעונה נוחה יותר

יכול להיות שבהתאחדות ובמשטרה ובבית"ר ירושלים הפעילו ריזיקה השמורה לגאונים, ושבשעת המשחק תחל מעל דוחא סופה שהיתה עלולה לגבות קורבנות רבים. יכול להיות שאכן, מזג האוויר לא יאפשר לשחק שם כדורגל.

אבל לפי ההודעה, הסיבה שבגינה בוטל המשחק היא בעיקר משטרתית. ההתאחדות אכן קיבלה הוראה מגורמים במשטרה, שלא לקיים משחקים כלל ולאחר מכן ההודעה התייחסה אך ורק לאזור הצפון.

ראש חטיבת אבטחה של אגף המבצעים במשטרה, תנ"צ אמיתי לוי, אמר לוואלה! ספורט: "בשיתוף פעולה בין המשטרה לבין ההתאחדות, הוחלט לקיים את כל המשחקים חוץ משני המשחקים בצפון. היו לחצים מכל המקומות לקיים כמה שיותר משחקים, אבל ראינו בצפון שקשה לעשות כך. דיברתי עם אבי לוזון והחלטנו ביחד".

אז במשטרה ובהתאחדות החליטו, אבל האם היה אפשר לקיים משחק למרות הכול? אולי.

"אנחנו ערוכים לכל תרחיש", הודיע דובר מחוז צפון של המשטרה, משה ויצמן, לוואלה! ספורט, בשעה 12:27 בשבת. "אנחנו עוסקים בפגעי מזג האוויר אבל ההחלטה בדבר ביטול המשחקים זו החלטה בסמכות ההתאחדות בלבד".

כמה שוטרים הייתם אמורים לשלוח למשחק?

"320".

ולא הייתם מסוגלים לטפל גם בנפגעי מזג האוויר, בכל פעולות המשטרה השוטפות וגם באבטחת המשחק?

"אמרתי, בכל תרחיש היינו עומדים. אם היה צריך לתגבר כוחות במשחק, היינו מתגברים את המשחק. היינו נותנים מענה לכל מצב".

אין ספק. אכן המשטרה עובדת יותר מהרגיל בשל מזג האוויר. וכפי שאמר ויצמן, היה אפשר לקיים את המשחק בדוחא - במבחינת אילוצי המשטרה, בטח שבלי שאוהדי בית"ר יגיעו, היה אפשר להסתפק בפחות שוטרים. אבל המשחק נדחה, ואת הגלגל לא נחזיר. עכשיו אפשר לדבר על הנושא שבאמת צריך לדבר.

על הניהול האומלל של בית"ר ירושלים.

בעלים אסרטיבי שמחליט לא להופיע. טביב (צילום: יוסי ציפקיס)

כיצד, לכאורה, הושפעה ההחלטה לדחות מההודעה הרשמית של בית"ר ירושלים - שהודיעה רשמית שלא תופיע למשחק, שלוש שעות לפני ההודעה של ההתאחדות על הדחייה? נקווה שכלל לא. נקווה שיו"ר ההתאחדות לוזון עשה כל שביכולתו כדי להראות שהוא עומד בראש גוף רציני שלא מתקפל בפני בעלים שמחליט שבא לו לשבות. מבירור מול גורמים בהתאחדות וגורמים בבית"ר, שני דברים ודאיים:

1. נכון לאתמול אחר הצהריים, בהתאחדות רצו שהמשחק יתקיים.

2. אם המשחק לא היה נדחה, בית"ר היתה עומדת באיומה ולא מגיעה לדוחא.

הנה, ברשותכם, הודעת ה'טרוריזם' של מועדון בית"ר ירושלים, מ-17:40 ביום שישי.

"מועדון הכדורגל בית?ר ירושלים מודיע כי הקבוצה לא תופיע למשחק מול בני סכנין מחר ב-19:30. לא ייתכן כי ברק משה, שחקן סגל של הקבוצה אשר אמור ליטול חלק במשחק, נשאר בירושלים ערב פגעי מז?א הקשים ולא יכול לצאת מביתו. בנוסף, איש המשק של המועדון מאיר הרוש, נצור במתחם האימונים בבית וגן למעלה מ-18 שעות עם הציוד של הקבוצה, ללא יכולת של כלי רכב להגיע ולסייע בשינוע הציוד. הרוש נאלץ להעביר את הלילה הסוער בבית וגן. לא ברורה לנו אטימותה של ההתאחדות לכדורגל... כל המדינה ערה למצב הלא נורמלי השורר בירושלים ורק בהתאחדות מעדיפים לשבת מנגד ולהתעלם. אלי טביב מוסיף: 'איני יכול להבין את אדישות הנהלת בני סכנין, הם לא רואים או מבינים את פגעי מז?א בירושלים, על גבול אסון טבע, הם מאמינים שאפשר לקיים משחק ספורטיבי וגם לשמור על בריאות השחקנים במצב שכזה?... יומיים ששחקנים מטלטלים עצמם בדרכים רק כדי למצוא מקום להתאמן בו. אתמול שחקנים אחרו לאימון וזאת רק בגלל הסופה הקשה שפוקדת את המדינה. עם שותפים כאלו למשחק, ודאי שלא אסכים שנופיע למגרש'?.

לא מפתיע: מועדון מבייש ישלח הודעה מביישת.

אין עוד מלבדו. ברק משה (צילום: ברני ארדוב)

ראשית, ברק משה - שחקן שפתח בהרכב בחמישה משחקים מתוך 12 - הוא לא עילה לאי קיום משחק, עם כל הצער שבדבר ומבלי להעליב את הקשר.

שנית, רחמים על איש המשק של המועדון מאיר הרוש, הנצור במתחם האימונים עם הציוד של הקבוצה. האם הוא בסדר? עדכנו בבקשה. אין פה ציניות - לשהות לילה בבית וגן הקר זה לא גן עדן. אבל איך זה קשור להודעה חד צדדית לא להופיע למשחק? במצבו של הרוש רק בית"ר אשמה.

שלישית, הבורות של הבוס טביב על גבול המדאיגה. מה הקשר למה שסכנין רוצה? יש גורמים רבים שמשפיעים – משטרה, טוטו, זכויות שידור. בסכנין הוא תולה את האשמה?

גם סכנין, כמובן, לא יוצאת נקי מהפרשה. כנראה שהיא תיפגע כלכלית מהזמנה חוזרת של השוטרים למשחק, אבל בכל מקרה – ראשיה לא היו צריכים להתערב.

ידוע מראש. שלג בירושלים (צילום: אורי לבה)

אבל כאמור, מעל הכול בולט חוסר הארגון בבית"ר ירושלים. שכונה במיטבה.

נחזור קצת אחורה.

שבת שעברה, רשת ב', 17:50. בתוכנית "'מעבירים לראשון" עם ליאת רגב, עלה לשידור חזאי השירות המטארולוגי אורי בץ והתריע שבשבוע הבא תהיה סופה. בץ חזה במדויק באילו מקומות הסופה תשפיע ובאילו פחות, הוא התריע על השלג בירושלים. כל מועדון כדורגל חצי מסודר היה נערך לכך. מסדר ציוד לכל מקרה, מכין את השחקנים לאפשרות של מעבר למרכז לכמה ימים, מכין אופציות אחרות למגרשי אימון ומקומות לינה. אבל בית"ר זה לא מועדון כדורגל רבע מסודר. בניהול, זה מוסד שנושק לכלום.

בית"ר לא נערכה. וכך הזרים לא הצליחו להגיע לאימון שהוזז ברגע האחרון לנס ציונה. וכך גם אחרי שהסופה החלה, ושחקני בית"ר כבר היו במרכז, הוחלט שהם יחזור שוב לירושלים. ואז במקום לעשות הערכת מצב ולצאת בחזרה, הם התכנסו רק ב-20:00, שכבר היה בלתי אפשרי לצאת מהבירה. וכך ברק משה לא הצליח להגיע למחרת לרכבת. וכך הרוש (הוא בסדר? עדכנו!) נשאר נצור – רק הוא וציוד – במשך 18 שעות. וכך הם התאמנו, לפי הדיווחים, כשהם לובשים את המדים של מכבי נתניה. מסכנים. ברצלונה נסעה באוטובוסים למילאנו כשהר געש השתולל ולא היה ניתן לטוס, אבל אנשי בית"ר היו צריכים לנסוע כמה שעות ברכבת ישראל.

בית"ר ביקשה דחייה. משלא קיבלה, איימה. אולי אין לכך סעיף מדויק בתקנון, אבל בית"ר צריכה להיקנס בסכום גבוה על ההודעה החד צדדית הזו. ההתאחדות אמנם הצילה אותה עם הודעת הדחייה הרשמית, אבל כולנו צריכים לקוות שהתגובה להודעה המבישה של בית"ר וטביב תהיה קשה. איום חד-צדדי כזה לא צריך לעבור בשלום.

רק לפני כמה שבועות בית"ר איחרה למשחק בעכו. תקלה באוטובוס השביתה אותה, ואנחנו ב-2013. שוב התנהלות קלוקלת של מועדון 'בכיר', שהחליט ללון במלון בנתניה ולצאת מעט מדי שעות לפני שריקת הפתיחה. העונש על האיחור הבוטה – 10,000 שקל. מגוחך. כיום, על ארטיק שנזרק לדשא מקבלים יותר מזה, אבל על בית"ר ריחמו.

לפחות נצפה בבאר שבע מול רעננה (צילום: רוני לבנה)

חבל שכך, כי זו בית"ר. מועדון ששנים לא מתנהל כמו שצריך, כמעט בכל אספקט. גם ארגון המשחקים הגדולים בטדי תמיד כושל, ההגעה בלתי נסבלת והכניסה דחוקה. הידעתם, אנשי בית"ר ירושלים, שעשרות אוהדי מכבי תל אביב נכנסו למשחק האחרון מבלי שהציגו כרטיס? ברגע שהצטברו יותר מדי אוהדים בשערי הכניסה ליציע הצפוני במשחק הבית האחרון (1:2 למכבי), השערים נפתחו באורח פלא, והצהובים פשוט נכנסו פנימה.

וזה גם ובעיקר טביב. אדם שלא ממנה מנכ"ל ראוי כבר כמעט חצי שנה, ושם הכול על הכתפיים – החזקות או לא – של מנחם נידם אחד (גם בזמן שירותו הקצר בהפועל תל אביב טביב החליף מנכ"לים כמו גרביים); בעלים שיחסוך בכל מה שהוא יכול, וכך זה גם נראה. אנשים שמדברים עם הבוס, אמרו שבתקופה האחרונה הוא מושפע מאוד מאירועי הרימון, ולא מקבל החלטות בכל העניינים השוטפים. ועדיין, מנכ"ל אין. אז מי מנהל את בית"ר? אולי מזג האוויר.

הרשו להמר ששלג על תל אביב או חיפה או באר שבע לא היה תופס את גולדהאר/שחר/ברקת עם המכנסיים למטה, כפי שנתפסו הירושלמים. הרשו להמר שהמצב לא ישתנה בעתיד. כי טביב בטח אפילו לא חושב שטעה. הוא לא יחקור את המועדון שלו, יבדוק איך לעזאזל במשך שבוע לא התכוננו לסופה. הוא לא יודה שטעה (גם לא יפרסם הודעת התנצלות בפני אוהדי הספורט – הרי את הרימון לא הם הטמינו). לא לא, הוא, מצדו, מאשים את סכנין וההתאחדות, ואפילו המשיך להתבטא נגד היריבה גם לאחר שהמשחק נדחה. הו, האטימות.


***

וכדי שהמשחק השני שנדחה לא ירגיש מקופח:

15:41, שחקן בקרית שמונה: "אנחנו במגרש עכשיו, הדשא במצב טוב, אין שלוליות בולטות, אין בוץ, אין מים".


***

17:57, אתר ההתאחדות, בשבת קריטית מאוד לאוהדי הכדורגל. עדיין אין שום אזכור לדחיית המשחקים ושום אזכור למועדם החדש. בכותרת הראשית כתבה מגזינית על דן גלזר, קפטן נבחרת נוער ב'. בכותרות המשניות כתבה על משחק נשים מ-4 בדצמבר והודעה על השתלמות עם מאמן כושר גרמני.

עוד שבת של כדורגל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully