וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כתב אישום נגד אבנר קופל: בדיה, מרמה וזיוף מסמכים

25.11.2013 / 11:17

פרק' המחוז החליטה להעמיד לדין את יו"ר האיגוד לשעבר בשל פעולות לא חוקיות שביצע לכאורה בחברת הביטוח שבבעלותו

פרקליטות מחוז תל אביב, אגף מיסוי וכלכלה, הגישה היום (שני) לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום כנגד שמונה נאשמים, ובהם: אבנר קופל, יו"ר מנהלת ליגת העל ואיגוד הכדורסל לשעבר ושבעה נאשמים נוספים. הודעה על הגשת כתב האישום נשלחה הבוקר לבאי כוח הנאשמים ולפיה, בהמשך לשימוע שנערך למרשיהם בפני פרקליטת המחוז, עורכת הדין ליאת בן ארי, ולאחר שנשקלו בכובד ראש הטענות שהשמיעו, התקבלה החלטה סופית להגיש כתב אישום בעניינם.

אבנר קופל איש השיווק של בית"ר ירושלים. קובי אליהו
שלוש שנים לאחר שנעצר, הוגש נגדו כתב אישום. אבנר קופל/קובי אליהו

על פי כתב האישום, לאבנר קופל ולחברה בבעלותו, רב אור, הצטברו חובות במיליוני שקלים לרשות המיסים, אשר נקטה נגדם הליכי גבייה. במסגרת הליכי גבייה אשר הפעילה רשות המיסים כנגד אבנר קופל וחברת רב אור החל משנת 2005, עוקלו כספים אשר הגיעו להם מחברת הפניקס, וכן בוטל הפטור מניכוי מס במקור שהיה לחברה. על מנת לעקוף הליכי גבייה אלה, פעל אבנר קופל, בשורה של פעולות בדיה ומרמה לרבות זיוף מסמכים, על מנת להציגם לחברת הפניקס, מסמכים אשר יאפשרו שחרור הכספים התפוסים אצלה, ויאפשרו התחמקות מניכוי מס במקור בגובה של מיליוני שקלים. פעולות אלה בוצעו על ידי קופל ביחד עם ראובן עופרי, שותף עסקי שלו, וחברה בבעלותו.

עוד עולה מכתב האישום כי חברת הפניקס, באמצעות שלושת הבכירים המואשמים, היועץ המשפטי לפניקס, עו"ד אריה אריאלי; החשב לשעבר בפניקס, רו"ח דוד דוד; ומנהל תחום הבריאות בפניקס, איל בן סימון, פעלה ביחד עם קופל במרמה על מנת למנוע ניכוי מס במקור של מיליוני שקלים, קיבלה במרמה החזרי מס מרשות המיסים, וסייעה לקופל לקבל במרמה כספים שעוקלו על ידי רשות המיסים.

הסעיפים שבהם קופל מואשם הם: הכנה וקיום של פנקסים ורשומות כוזבים, עבירות לפי סעיף 220(4) לפקודת מס הכנסה; שימוש במרמה עורמה ותחבולה, עבירות לפי סעיף 220(5) לפקודת מס הכנסה; הצגת מסמך כוזב למשלם ההכנסה לצורך מניעת ניכוי מס במקור, עבירות לפי סעיף 220 (6) לפקודת מס הכנסה; זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, עבירות על סעיף 418 לחוק העונשין - לנאשם 1 בלבד; קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות לפי סעיף 415 לחוק העונשין, התשל"ז 1977 (להלן: חוק העונשין").

כזכור, קופל נעצר ונחקר בשנת 2010 על ידי רשות המיסים בשל אי סדרים כספיים בחברת הביטוח שבבעלותו. במהלך התקופה שמאז המעצר היה קיים חשש כי במידה ויוגש נגדו כתב אישום, ייאלץ להתפטר מתפקידו כיו"ר איגוד הכדורסל, ולכן העריכו בכירים בעת התפטרותו בשנה שעברה כי בחר לעזוב את התפקיד.

חברת הפניקס מסרה בתגובה: "מדובר באירועים אשר התרחשו לפני שנים רבות, כאשר המחלוקת העומדת במרכז כתב האישום, כמו גם חבות המס הנידונה, אינן בין הפניקס לרשויות המס, אלא בין סוכני הביטוח לבין הרשויות. בכל הנוגע לחברת הפניקס ומנהליה, עיקרו של התיק עוסק בשאלת הצורך בניכוי מס במקור בגין פעולה משפטית שבוצעה בין הסוכנים. המדובר בסוגיה מקצועית, אזרחית וטכנית במהותה, אשר הפניקס בדעה שלא היה מקום לנהל אותה במסגרת הליך פלילי. הפניקס סמוכה ובטוחה שלא נעברה על ידה או על ידי מי מנהליה כל עבירה, וכי לאחר שבית המשפט הנכבד ייחשף למלוא טיעוניה, ימצא כי החברה ומנהליה חפים מכל אשמה בפרשה".

  • עוד באותו נושא:
  • אבנר קופל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully