משרד הפנים הספרדי יאבטח את גלעד שליט

חרף האיומים לגבי זימון הישראלי לקלאסיקו, הקטלאנים יאפשרו לחייל החטוף לשעבר להגיע לקאמפ נואו והוא יאובטח

מערכת וואלה! ספורט

למרות הלחצים שמפעילים מספר אירגונים פרו פלסטינים על ברצלונה למנוע את אירוחו של גלעד שליט בקאמפ נואו במשחק מול ריאל מדריד בעוד כשבועיים, סגן נשיא ברצלונה קרלס וילארובי הודיע שיאפשר לחייל החטוף לשעבר להגיע למשחק, ואף הוסיף ששליט קיבל הצעה לשבת ביציע הכבוד והעדיף לשבת קרוב לכר הדשא. בעקבות האיומים שקיבל המועדון שלא לזמן את שליט, החליט משרד הפנים הספרדי להעניק לו אבטחה צמודה לאורך כל השהות שלו בספרד.

וילארובי הזכיר שהמועדון אירח ב-2005 משחק נגד קבוצה שהורכבה משחקנים ישראלים ופלסטיניים, והצהיר: "ברצלונה היא נקודת מפגש ולא מקום לעימות. אף אחד לא יכול לפקפק בעמדה של המועדון בנוגע לעימות, שהיא חתירה להרמוניה".

כזכור, אתמול אמר שגריר פלסטין בספרד, מוסא עאמר אודה: "הבנתי שאירגון מסוים קיבל מספר הזמנות VIP למשחק ושאחת מהן עשויה להימסר לשליט. שליט היה טנקיסט ושירת בעזה, שם גרם לקורבנות בנפש, רובם אזרחים פשוטים", הוסיף השגריר אודה, "הוא לא היה חטוף, אלא שבוי מלחמה".

"שליט איננו אזרח ישראלי פשוט, אלא התגייס לצבא ישראל בתור לוחם", נכתב במכתב שהגיע לרוסל מאירגון בשם BDS, "הוא החייל הישראלי היחיד שהיה שבוי בשנים האחרונות... לעומתו, 4,600 פלסטינאים, ביניהם 210 ילדים ושש נשים כלואים בישראל והדבר עובר בשקט. המחאות שהיו במשחק הכדורסל של ברצלונה מול מכבי תל אביב בפברואר 2011, הן כלום לעומת מה שאנחנו מכינים לקאמפ נואו". לסיום הודיע האירגון כי אם שליט יוזמן למשחק, הוא ינסה לשכנע את "קטאר פאונדיישן", הספונסרית של ברצלונה, לעזוב את הקבוצה.

ברצלונה קיבלה איומים לגבי הזמנתו של שליט לקלאסיקו

כדורגל ספרדי בוואלה! ספורט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully