אריק קאנטונה: "לשלול מישראל את אירוח יורו הצעירות"

כדורגלן העבר ונשיא פיפ"א תקפו את ישראל וקראו לשחרר מיד את הכדורגלן הפלסטיני מחמוד סרסק השובת רעב בכלא ברמלה

מערכת וואלה! ספורט

אריק קאנטונה, כוכב העבר הצרפתי של קבוצת מנצ'סטר יונייטד, תקף בחריפות את יחסה של מדינת ישראל אל הכדורגלנים הפלסטינים, שרבים מהם נעצרו בידי צה"ל והממשל הצבאי מערים קשיים רבים על פעילותם הספורטיבית. קאנטונה תובע לשחרר מיד את חלוץ נבחרת פלסטין מחמוד סרסק, תושב רצועת עזה, שנעצר בשנת 2009 בעת שהיה בדרכו למשחק כדורגל בג'נין, ואשר מאז מוחזק בכלא הישראלי מבלי שיוגש נגדו כתב אישום ומבלי שיואשם בעבירה כלשהי. סרסק שובת רעב מזה יותר מתשעים יום בתאו בכלא רמלה, מצבו התדרדר וקיימת סכנה מוחשית לחייו.

קאנטונה אומר גם כי מדינת ישראל מפירה את החוק הבינלאומי, וכי מי שיצאו בגינוי נגד ביטויי הגזענות ביציעים במשחקי האירו בפולין ואוקראינה צריכים לגנות באותה חריפות את הגזענות וההסתה בישראל. "מדוע קבוצות אלה שותקות בזמן שישראלי עומדת לארח את אירוח אליפות אירופה בכדורגל עד גיל 21 ב-2013? הגיע הזמן לסיים את חוסר הצדק, ולהתעקש על סטנדרטים של שיוויון, צדק וכבוד לחוק הבינלאומי כפי שאנחנו דורשים משאר המדינות".

בנושא זה כבר התבטא ג'יבריל רג'וב, יושב ראש התאחדות הכדורגל הפלסטינית, שאף פנה לאופ"א במכתב רשמי. קאנטונה פרסם את הדברים במכתב גלוי שהתפרסם במגזין האינטרט "האינתיפאדה האלקטרונית" אשר מתפרסם בידי פלסטינים אזרחי ארצות הברית בשיקגו. עמדתו זאת מהווה מהפך תהומי לעומת העמדה שהביע בשנת 2007, כאשר אז קנטונה ביקר בארץ כדי להשתתף בטורניר כדורגל חופים שנערך בנתניה והביע סיפוק רב מביקורו בישראל.

גם ספ בלאטר, נשיא פיפ"א הביע דאגה חמורה לנוכח מצבו של מחמוד סרסק השובת רעב ושל כדורגלנים פלסטינים אחרים שנעצרו בידי מדינת ישראל ומוחזקים בכלא ללא משפט וללא הליך משפטי תקין. הוא קרא להתאחדות הכדורגל בישראל וליושב ראשה אבי לוזון להפעיל את כל כוחה והשפעתה וללחוץ על ממשלת ישראל למען שחרור הכדורגלנים הפלסטינים הכלואים. הנושא זוכה לתשומת לב ניכרת בקרב כדורגלנים בעולם, כולל כאלה שבדרך כלל אינם מביעים עמדה בנושאים פוליטיים.

כדורגל ישראלי בוואלה! ספורט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully