וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"הוועד האולימפי מכר את הקמע תמורת בצע כסף"

אנשי מחאת הקוטג' פנו במכתב למנכ"ל הוועד האולימפי והאשימו אותו בחמדנות. אפרים זינגר בטוח: "התינוק הזה ייצר לנו אהדה"

אפרים זינגר, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, מנסה להגן על הביקורת הציבורית נגד הבחירה ב"תינוק של במבה" לסמל של המשלחת הישראלית לאולימפיאדה בלונדון.

כזכור, אחרי שהדמות של שפיציק נפסלה בגלל דמיון ל"קישקשתא", אתמול הצהיר הוועד האולימפי ש"התינוק, שהפך לחלק מהחיים של כל הורה וילד בישראל, ישמש כדמות הרשמית לאולימפיאדה".

הבוקר (שלישי) התראיין זינגר לגלי צה"ל ואמר ש"דורות גדלו על התינוק החמוד הזה. התינוק הזה מייצר אהדה וחיוביות, הוא מושך קהל צעיר, ואנחנו רוצים להגיע לקהל חדש".

זינגר ניסה להסביר את השיקולים הכלכליים של המהלך ואמר כי "הוועד האולימפי ניזון מכספי ספונסרים. גם אנחנו מתבססים על תוכניות שיווק. המטרה היא לגייס חסויות מהסקטור המסחרי על מנת לא להיות תלויים בכספי המדינה. הכספים אף פעם לא מגיעים בזמן, אי אפשר להיות תלוי בהם". עוד הזכיר זינגר ש"הספורטאים בישראל מקבלים מהוועד האולימפי יותר מבכל מקום אחר באירופה".

מקורבים לשרת הספורט לימור לבנת הגיבו בתקשורת למהלך ואמרו ש"מדובר בהחלטה תמוהה. לא ראוי למסחר סמל של הספורט הלאומי עם התינוק של במבה".

התגובה הרשמית של לבנת הייתה ש"משרד התרבות והספורט אומנם מנוע מלהתערב בניהול ובבחירות שעושה הוועד האולימפי, אבל הסערה הציבורית שקמה מלמדת שדעת הקהל אינה נוחה מהבחירה במותג מסחרי כקמע של המשלחת הישראלית. לאור זאת, מציעה השרה לבנת לראשי הוועד האולימפי להיות קשובים לדעת הקהל ולשקול מחדש את בחירתם".

על הוועד האולימפי נאסר השימוש בדמותו של שפיציק

שפיציק הלך? התינוק של במבה ילווה את ישראל ללונדון

בנוסף, אנשי תנועת "מחאת הקוטג'" שלחו הבוקר (שלישי)מכתב למנכ"ל הוועד האולימפי ובו הם תוקפים את ההחלטה: "קמע וסמל נבחרת ישראל נמכר בעבור בצע כסף לחברה מסחרית".

במכתב נכתב ש"אזרחי ישראל מבוישים מהחלטתך על מכירת סמל וקמע נבחרת ישראל באולימפיאדה בנזיד עדשים למטרות שיווקיות של מוצר. חמור מכך, כאשר מדובר במוצר יקר של מונופול מפקיע מחירים כחברת אסם", כתבו יוזמי המחאה על יוקר המוצרים בישראל. "האם אין זו חרפה כי סמל עושק כמו התינוק של אסם יהווה קמע ייצוגי להישגי הספורט הישראלי בלונדון? הציניות והחמדנות שלכם גרמה לרמיסת הכבוד העצמי של אזרחי ישראל ולפגיעה בספורטאי ישראל".

במכתב נטען כי אסם היא זו שבעזרת 'התינוק' המדובר, מוכרת לאזרחי ישראל במבה במחיר הזוי של כ-66 שקלים לקילוגרם. "החוצפה הכפולה היא שתושבי לונדון, בה מתארחת האולימפיאדה, קונים את אותה במבה במחיר נמוך יותר בעשרות אחוזים, כפי שנחשף בעבר", נכתב. "אתה אומר כי במשך שנים מהווה דמות התינוק של במבה דמות אהודה שהפכה לחלק מהחיים של כל הורה וילד בישראל, אנו תוהים אם זו אהדת הילדים לחטיף כלשהו או שמא אהדתכם לכמה עשרות אלפי שקלים מחברת אסם, היא זו שהביאה אתכם להחלטה הזויה ומבישה זו".

פעילי המחאה חתמו את מכתבם בפנייה לספורטאים המשתתפים בתחרות: "ברצוננו לחזק את ידיכם, ספורטאי ישראל, ולמחות על הכוונה להשתמש בעבודתכם הקשה ובהישגיכם האישיים לצורך מסע פרסום ושיווק "במבה" אסם. אנו קוראים לכם לסרב להשתתף בנבחרת האולימפית כל עוד הקמע והסמל שלה הוא כה פוגעני לרבים מתושבי ישראל".

גם בתנועת אומ"ץ זעמו על שיתוף הפעולה בין הוועד האולימפי לחברת אסם. במכתב ששוגר הבוקר למנכ"ל הוועד, בו מאיימת העמותה בפנייה לערכאות משפטיות, נכתב כי "במעשה זה נחצו כל הגבולות, כאשר מוצר פרטי, יזכה למעמד של סמל רשמי של משלחת לאומית, שאיננה פרטית אלא ייצוגית מטעם מדינת ישראל, לא כל במה, יכולה להפוך ל'לוח מודעות'. ישנם סמלים וערכים שאין להם מחיר". בתנועה הזכירו כי הוועד האולימפי איננו גוף פרטי וכי המדינה משקיעה כספי ציבור בקידום הספורט. "בשולי הדברים ייאמר כי גם אם היה מקום 'למכור' את סמל המשלחת, מן הדין היה לעשות זאת בהליך פומבי אשר היה לכל הפחות יוצר תחרות ומשיג את התמורה הגבוהה האפשרית. מכל מקום, לעמדת מרשתי, דגל המדינה, סמלה, צבאה ומשלחות הספורט שלה, אינם למכירה", נכתב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully