וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הספורטיאדה ה-41 תוקדש להנצחת חללי ונרצחי חרבות ברזל

השנה צפויים להשתתף בספורטיאדה כ-10,000 ספורטאים וספורטאיות מכלל המשק הישראלי שישתתפו ב-15 ענפי ספורט שונים

היום (ב') התקיים באצטדיון נתניה אירוע השקת הספורטיאדה ה-41 בפני רכזי הספורט הראשיים של מקומות העבודה המשתתפים בליגות למקומות עבודה. במסגרת הכנס הוצג בפני הרכזים כל המידע הנוגע לספורטיאדה הכולל רמת רישום, מתקנים, מלונות, תקנונים ועוד.

השנה צפויים להשתתף בספורטיאדה כ-10,000 ספורטאים וספורטאיות מכלל המשק הישראלי שישתתפו ב-15 ענפי ספורט שונים, 30 מגרשים, אולמות ומתקנים, 35 מלונות, 250 מקומות עבודה ומאות ספורטאים עם מוגבלויות.

אירועי הספורטיאדה, יחלו ב-29 באוקטובר למשך 4 ימים, ויתקיימו בסמוך לציון שנה לפרוץ מלחמת חרבות ברזל שגבתה את חייהם של למעלה מ-1,500 אזרחים, חיילים ואנשי כוחות הביטחון וההצלה.

השנה גם הספורטיאדה תהיה במה להנציח את יקיריהם של הספורטאים והספורטאיות שנפלו על הגנת המולדת ונרצחו במתקפה האכזרית. בתחילת כל תחרות יתקיים טקס לזכר אחד הנופלים או הנרצחים ובנוסף, כל משתתפי המירוץ יישאו ליד מספר החזה שעל גופם שם ותמונה של אחד הנופלים או הנרצחים.

אירוע השקת הספורטיאדה ה-41. .,
אירוע השקת הספורטיאדה ה-41/.

בחודש הקרוב יצא קול קורא בקרב מקומות העבודה ובמסגרתו כל גוף יוכל להגיש בקשה להנציח את היקירים שלו בשלל התחרויות. בנוסף, השנה ייפתח מסלול מיוחד עבור נכי צה"ל בענפי השחייה, ריצה ואופני טנדם במטרה לנסות לסייע להם להשתלב בענפי הספורט, להשתקם ולחזור במהרה לשגרה.

יו"ר מרכז הפועל, פרוספר בן חמו: "השנה אנחנו מקיימים את הספורטיאדה עם רגשות מעורבים, בצל המלחמה כשבליבנו החטופים, החללים והנרצחים. אך אני רואה חשיבות גדולה בקיום הספורטיאדה דווקא השנה, וגאה במרכז הפועל שמצא דרך מכובדת ומרגשת ולהנציח את האנשים שבזכותם אנחנו כאן".

מנכ"לית מרכז הפועל, כנרת צדף: "אני גאה ונרגשת להשיק את הספורטיאדה ה-41 שהוא אירוע הספורט העממי החשוב והגדול בישראל ומהגדולים בעולם. אירועי השנה האחרונה חידדו אצל כולנו את חשיבות בריאות הגוף והנפש ועל כן, קיום הספורטיאדה במיוחד השנה הוא נקודת אור עבור אלפי ספורטאים וספורטאיות במדינת ישראל. מרכז הפועל כבר שנה שלמה מלווה את משפחות החללים והנרצחים ומסייע להן להנציח את יקיריהם. גם הספורטיאדה, אירוע הדגל של מרכז הפועל הוא הזדמנות להעלות על נס את החללים והנרצחים ולחבק את המשפחות. זו זכות גדולה עבורנו"

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully