וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עידן מימון רוצה לעשות היסטוריה עבור רמת השרון - מול הקבוצה שאיתה הוא מזוהה יותר מכל

הפועל ראשון לציון חוזרת אחרי שש שנים למעמד גמר גביע המדינה בכדוריד. הסמל, שיעמוד הפעם על הקווים מנגד, בריאיון משותף עם הרוויה פאזין

הפועל ראשל"צ מול א.ס רמת השרון, ועידן מימון אחד, שמוסיף המון לגמר הגביע שייערך מחר (שישי, 15:45, היכל שלמה בתל אביב). רמה"ש למודת אכזבות בעשור האחרון - תגיע בפעם השנייה שלה בסה"כ לגמר גביע המדינה - והיא רוצה לעשות היסטוריה עם זכייה ראשונה בתואר. הפועל ראשל"צ, המועדון המעוטר בתולדות המפעל (16 זכיות), חוזר אל מעמד הגמר לאחר הפסקה של 6 שנים, מאז הפעם האחרונה שמימון הוביל את הקבוצה כמאמן לדאבל. המפגשים ביניהם שהתקיימו העונה ברמת השרון היו צמודים (37:37, עם שיוויון של רמה"ש בשניית הסיום, ו-28:30 עם מהפך של רמה"ש בדקות הסיום) - וגם לשני המאמנים, עידן מימון והרוויה פאזין, ברור: "אין יתרון לאף קבוצה".

מימון - 13 אליפויות. 12 גביעי מדינה. דאבל כאמור כמאמן ב-2018 (גביע כמאמן-שחקן ב-2016). כולם באדום של הפועל ראשל"צ. ועוד המון תארים ורגעים גדולים והיסטורים באדום בליגת האלופות, התראיין לאתר איגוד הכדוריד רגע לפני. אז האם הוא יפגין ויחצין רגשות, האם יהיה מאופק? "אני שומע את הרחשים מסביב, ומנטרל הכל. מרוכז רק בהכנה. לא רוצה שהפוקוס יהיה עליי. אני רק המאמן, ועושה הכל למען השחקנים, שיגיעו וייראו טוב. אותי מעניין שהקבוצה שלי תנצח. עם כל הכבוד וההערכה, וההזדהות שלי עם הפועל ראשל"צ - אני כבר שנה וחצי עובד במקום אחר. סיימתי יפה בהפועל. אי אפשר לשכוח ולקחת את מה שהיה. אני ממוקד במטרה שלי - להביא תואר לרמת השרון", שיתף. "יש רגשות, אבל אני מנתק. לא יודע מה יהיה שאגיע לאולם, לא מנסה לדמיין. ברור שזה לא אירוע רגיל עבורי. אני מאוד אמוציונלי. לא שומר רגשות. לא מסתיר. אני נותן לכל זה לבוא מעצמו, ואני גם בפרופורציות אחרות, כמו כולם, אחרי השביעי באוקטובר. אנחנו צריכים להגיד תודה כל יום על הזכות ליהנות מרגע כזה, כשרואים מה המדינה עוברת. אני הכי אמיתי. פרופורציה, גם אם אנצח, וגם אם אפסיד".

ועדיין - "כן, אני מכיר כל אחד ואחד בקהל של הפועל. יבואו אנשים, יגידו שלום, יגידו משהו. לי אסור לצאת מפוקוס, בשביל השחקנים. אני לא יכול לדעת מה יהיה, לטוב או לרע. אם הקבוצה שלי תנצח ניתן לרגשות להחליט בספונטניות איך ומה. גם אם ככה, וגם אם ככה, אני לא בא לפגוע באף אחד. מה שעשיתי בהפועל ראשל"צ - התארים, החוויות, זה יישאר לנצח. כמעט 40 שנה זה היה יותר מהבית שלי. חשוב שכולם יבינו, אני לא בא לעשות דווקא, לא בא להקניט. אני לא במקום הזה. אני בסך הכל בא לעשות טוב למקום שאני נמצא בו, ולעשות היסטוריה".

מאמן א.ס. רמת השרון עידן מימון עם מאמן הפועל ראשון לציון הרוויה פאזין. הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד, אתר רשמי
מאמן א.ס. רמת השרון עידן מימון עם מאמן הפועל ראשון לציון הרוויה פאזין/אתר רשמי, הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד

אתה בא לכתוב היסטוריה עם רמה"ש, אחרי פרקים גדולים בקריירה. עד כמה לחץ יש על המועדון?

"אני מקנא בשחקנים. אוהב את האווירה שלפני כמאמן, ובטח כשהייתי שחקן. הרבה קהל, עניין, משחק על תואר, כך שצריכים לבוא וליהנות. לתת 120 אחוז. אם זה יספיק - טוב. אם לא, נדע שנתנו הכל. אני אישית לא מפחד מלחץ, זה עושה לי טוב. אני אוהב להיות בלחץ, וכל הקריירה שלי, והתמודדויות בארץ ובאירופה - ידעתי להתמודד. יש כאן בסופו של דבר תהליך. בשנה הראשונה שלי, חוויתי עונה מורכבת. קיבלתי סגל שנבנה והיה חתום לפני. העונה זכיתי לבנות את הסגל, כמו שרציתי. עשינו הרבה שינויים. אנחנו בגמר ראשון, והחבר'ה מאוד נהנים. רק חסר לנו לעשות את ההיסטוריה. אנחנו צעד אחד משם. לא צריך לדבר איתם על מוטיבציה. זה ב'דרייב אין', ותהיה אווירה מטורפת. הרבה קהל יבוא, שלא מגיע לאורך העונה. דבר אחד למדתי לאורך העונה - גם שהשחקנים שלי היו עם הגב לקיר, הם ידעו לעמוד בלחץ. אין שום סיבה שלא יעשו את זה הפעם. אני בטוח שבשתי הקבוצות יש שחקנים שיידעו להתמודד עם לחץ. בסופו של דבר, עבנו קשה להגיע למעמד. עברנו את מחזיקת הגביע היוצאת באשדוד. ניצחנו בחצי גמר את חולון שהגיעה במומנטום מצוין, כך שמקווים לקצור את הפירות במשחק אחד, 60 דקות, מול מועדון ש-6 שנים לא זכה בתואר, כך שהרעב בשתי הקבוצות הוא גדול, והדברים הקטנים ינצחו".

מאמן הפועל ראשל"צ הרוויה פאזין, שהחליף את מימון בהפועל ראשל"צ: "אנחנו מאוד מתרגשים. מחכים לרגע הזה הרבה זמן. בתקופה שלי, זה גמר ראשון, ואנחנו מחכים להגיע אליו כמעט שנתיים. היה לנו מספיק זמן להתכונן טוב לגמר. אני מאוד בטוח בקבוצה שלי, שנהיה מוכנים לשחק נגדם. אנחנו מחוברים וזה נותן לי הרבה ביטחון לקראת הגמר. יחסי כוחות? שיחקנו נגדם בליגה פעמיים. משחק אחד הסתיים בשיוויון. במשחק השני גם הובלנו רוב המשחק, אבל הפסדנו. שני המשחקים היו ברמת השרון, וזו פעם ראשונה שאנחנו פוגשים אותם לא במגרש הביתי שלהם. אני מצפה למשחק קשוח, צמוד, שיוכרע בדקות האחרונות. רמת השרון קבוצה מצויינת. האיכויות שלהם ברמה גבוהה. הם שומרים על יציבות גבוהה. שני המשחקים בליגה בין הקבוצות מעניקים תחושה שיש לנו צ'אנס טוב. ניתן את הטוב ביותר ומקווה שנזכה לתמיכה גדולה מהקהל. זה מאוד חשוב ברגע הזה להרגיש את הדחיפה של האוהדים. אני מזמין את כולם לבוא ולראות כדוריד ומשחק טוב".

ומתקשר לפאזין, עוזרו - פז בן הרואה, יהיה היחיד ביום הגמרים המיוחד, שיהיה על הקווים בשני המשחקים. בראשון - כמאמן קבוצת הנשים. בשני, כעוזר מאמן קבוצת הגברים. ועוד כמה נקודות לקראת הגמר - שיהיה גמר ראשון ביניהם, ובכלל אחרי שליטה בשנים האחרונות של הפועל אשדוד, מחזיקת גביע המדינה בשלוש השנים החולפות, ומכבי ראשל"צ | שחקן אחד בלבד בגמר הזה יוכל לרשום זכייה שלישית ברציפות בגביע - וזהו ריסטו וויאצ'יץ', שעשה זאת בשנתיים הקודמות עם אשדוד. אם יעשה זאת יכנס לחוג מצומצם של שחקנים שזכו בתארים בשתי קבוצות (הזכורים לטוב - הם בויאן בוטוליה, פיליפ מריאן, טומיסאלב סטויקוביץ' ונובאק בוסקוביץ' עליו השלום) | זו תהיה ההופעה ה-26 של הפועל בגמר גביע - והיא גם זו שמחזיקה ברצף הזכיות הארוך ביותר במפעל - 11 - מסוף שנות השמונים ועד 1999. מתוך המאזן הכולל של 16 זכיות | בעוד רמה"ש הדיחה כאמור את מחזיקת הגביע מאשדוד וניצחה את חולון, ההעפלה של הפועל ראשל"צ לגמר נרשמה מול שתי הקבוצות עם סגלים ישראלים, מהבית התחתון בליגת ווינר - אס"א ת"א אחרי שתי ההארכות ברבע הגמר ומול בני הרצליה בחצי הגמר.

כרטיסים ניתן לרכוש בקופות ההיכל. לפני המשחק - איגוד הכדוריד יערוך טקס עם מסר להחזרת החטופים, ויחלוק כבוד לפני המשחק לשחקן וגיבור ישראל - עמרי רוזנבליט - לוחם שנפצע קשה ברצועת עזה.

ליאור גורמן שחקן הפועל ראשון לציון. הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד, אתר רשמי
ליאור גורמן שחקן הפועל ראשון לציון/אתר רשמי, הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד

חצאי גמר גביע המדינה בכדוריד הציגו שני משחקים שמשכו עניין רב ועשו הרבה כבוד לכדוריד הנשים, ובסופם הפועל ראשל"צ, מחזיקת גביע המדינה המכהנת (ניצחה את הרצליה בהארכה) ומ.כ חולון (שהדהימה את מכבי הארזים ר"ג עם מהפך בדקה האחרונה ושער ניצחון בשנייה אחרונה) העפילו וייפגשו מחר (13:15), לפני גמר הגברים בין א.ס רמת השרון להפועל ראשל"צ.

אז כמה נקודות לפני - זה יהיה גם הריקוד האחרון של ניצן דונאי, מהשחקניות הטובות, המובילות והמשמעותיות ביותר של כדוריד הנשים הישראלי, לדורותיו, שזכתה כאן ב-7 דאבלים בסה"כ! עם בנות הרצליה, מכבי ראשל"צ והפועל ראשל"צ, שיחקה בצמרת הכדוריד הספרדי - זכתה בו בתארים והופיעה במדי ברה ברה סן סבסטיאן בליגת האלופות, ושיחקה גם באלצ'ה ו-ולנסיה. את הקריירה היא תחתום בהפועל ראשל"צ, ולפני מפגש הגמר דונאי שיתפה: "מאוד מתרגשת ושמחה. העובדה שהמשחק האחרון בקריירה שלי הוא משחק על תואר, מוסיפה מימד עוצמתי למעמד מכובד בפני עצמו. קשה לסכם ולתמצת לכמה מילים קריירה של 22 שנים. כשהתחלתי לשחק הייתי ילדה שחלמה להגיע לשיאים, להוביל את הקבוצות הכי טובות בארץ ולשחק ברמות הכי גבוהות באירופה, והיום - רגע לפני המשחק האחרון שלי, אני מרגישה שוב כמו אותה ילדה בת 11, שרק התחילה לחלום. מבחינתי עכשיו זה לסיים את הדרך שעשיתי בטעם טוב, וליהנות בפעם האחרונה על המגרש".

הפועל ראשל"צ אומנם נושלה בשבוע שעבר מתואר האליפות שלה, אבל אין ספק שהיא איכותית ומנוסה מגיעה כפייבוריטית מול חולון, הפתעת העונה - קבוצה צעירה ושאפתנית שמתבססת על שחקניות בית וזרה אחת בלבד (השוערת אולה ניקיצינה).

נתונים מעניינים: המאמן עידן אהרונוביץ, שמדריך את חולון - הוביל בעונה שעברה את הפועל ראשל"צ לזכייה בדאבל. מנגד, זה שהחליף אותו, פז בן הרואה, שעוד לא מלאו לו 23, יהיה גם אחד שיעמוד על הקווים בשני הגמרים. כמאמן הנשים, וכעוזר מאמן הגברים של הפועל ראשל"צ שתתמודד מול רמת השרון. הפועל ראשל"צ תנסה לזכות בגביע שלישי בארבע השנים האחרונות. התואר האחרון של חולון היה מזמן, האליפות ב-2015, עם שיר וקרט, הכוכבת של כדוריד הנשים, שמובילה את הפועל כיום, ורשמה בלא מעט משחקים העונה מספרים כפולים בכיבושים. השתיים מעולם לא נפגשו בגמר, ומאזן הזכיות של השתיים עומד עד כה על 7 לחולון, עוד מימי קרית שרת חולון בשנות השמונים, ועל 6 של הפועל ראשל"צ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully