וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הזנחה במתקני הספורט בחברה הערבית. ח"כ דוידסון: "צריך לתת להם כלים"

בדיון בנושא הספורט בחברה הערבית שהתקיים היום בכנסת הוצגו נתונים עגומים: ל-60% מבתי הספר במגזר אין אולם ספורט, רק 8% מהספורטאים בענפים האישיים הם ערבים, 17% מהענפים הקבוצתיים

סימון דוידסון אשתו בהשבעת הכנסת ה-25, 15 בנובמבר 2022. ראובן קסטרו
סימון דוידסון אשתו בהשבעת הכנסת ה-25, 15 בנובמבר 2022/ראובן קסטרו

בדיון בנושא הספורט בחברה הערבית שהתקיים היום בכנסת הוצגו נתונים עגומים: ל-60% מבתי הספר במגזר אין אולם ספורט, רק 8% מהספורטאים בענפים האישיים הם ערבים, 17% מהענפים הקבוצתיים. הדיון נערך ביוזמת ח"כ סימון דוידסון שפתח ואמר: "צריך לתת כלים לספורט בחברה הערבית אבל בשביל זה חייבים כסף וראינו את חשיבות הספורט גם אצל המפונים שהחזיר אותם לשפיות. ספורט זה כלי דרמטי לשינוי בחברה הערבית".

ח"כ אחמד טיבי: "צריך לתת את הדעת על הפער במתקני הספורט. זמינות המתקנים במגזר הערבי נמוכה יותר וזה גורם גם לנחיתות במספר הספורטאים הערביים לעומת היהודים".

ח"כ יואב סגלוביץ: יש ממשלה שהחליטה לצמצם תקציבים לחברה הערבית. זה כוונת מכוון וזה גם בספורט. הממשלה הכריזה מלחמה על המאבק בפשיעה. הנתונים השנה- 244 נרצחים- הגרוע אי פעם. שר בלתי כשיר עומד בראש המשרד שאמור לטפל בזה. זה לא רק בספורט ולא רק נגד ערבים, אלא נגד הקבוצות שלא מיוצגות בקואליציה".

ח"כ מאיר כהן: "זה סיפור פוליטי ומי שאומר אחרת זה קשקוש בלבוש". זוהיר בהלול הוסיף: "ספורט זה קרש ההצלה של החברה המרוסקת שלנו. צריך לחלק תקציבים לפי מספר תושבים, תנאי סף כמו מגרש כדורגל, אולם ספורט, טניס ובריכת שחייה. לא יכול להיות שב-2024 עדיין מדברים על זה שאין בריכות ומגרשי טניס בחברה הערבית. זאת תעודת עניות לחברה הישראלית".

אחמד טיבי. דני מרון
זמינות מתקנים נמוכה. ח"כ אחמד טיבי/דני מרון

בתאל גרבי, מנכ"לית עמותת ערכים בספורט, שמפעילה פעילויות חברתיות וקהילתיות רבות בחברה הערבית ובחברה הישראלית בכלל לקידום ערכים באמצעות ספורט : "הספורט הוא הכלי לחיזוק החוסן ולמניעת התנהגויות שליליות. הזנחת הספורט בחברה הערבית דורשת טיפול רב מגזרי חוצה משרדים. אסור להפוך את לסיפור פוליטי כי זאת הבטן הרכה של החוסן החברתי שלנו".

פאדי מוסטפא מערוץ הספורט: "אני חוזר לדקה 70 בסכנין כשמנשה זרקה נכנס למשחק. באותו זמן היו 6 מקרי רצח בחברה הערבית ואותו בן גביר מצא זמן להתעסק בשריקות בוז - שאני מגנה - אבל התעלם מאנשים שקיפחו את חייהם. אני מתבייש לדבר על מתקני הספורט בחברה הערבית. בושה שאלה מתקנים בשנת 2024. לבנות גדר וקולר לשתייה זה לא מתקן ספורט, זה מקום מחולל פשיעה".

נציג של מרכז מחקר המידע של הכנסת הציג את הנתונים העגומים: בענפים אישיים רק 8% מהספורטאים ערבים, בספורט הקבוצתי- רק 17.5%" ח"כ סימון הוסיף: "ב-60 אחוז מבתי הספר במגזר אין אולמות ספורט".

ח"כ חאמד עאמר: "המספרים האמיתיים אפילו יותר גרועים. התקציב למגזר הערבי עבר קיצוץ של 50%".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully