וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איגוד השחייה ביקש מהאיגוד העולמי פתרונות לקביעת קריטריון לפריז

בשיחת וידאו עם בכירי האיגוד העולמי, שהופסקה בשל אזעקות, הוסברו ההשלכות של אי השתתפות באליפות העולם בקטאר. חליקה: "אם המדינה והשב"כ יאשרו - נגיע לדוחא"

תיקתקנו: קליפ סיכום אירועי היום בספורט, 6.12/ספורט1

שיחת וידאו בין איגוד השחייה ואיגוד הכדורמים בישראל לבין בכירי איגוד השחייה העולמי התקיימה אתמול (שלישי) במטרה למצוא פתרונות לקביעת קריטריונים אולימפיים לפריז 2024, אם ישראל לא תוכל להשתתף מסיבות ביטחוניות באליפות העולם שתתקיים בדוחא שבקטאר בפברואר הקרוב.

עשרה נציגים מהאיגוד העולמי, שהשתתפו בפגישה, קיבלו בתחילתה סקירה כללית על המצב הביטחוני בישראל. במהלך השיחה החלו להישמע אזעקות שגרמו לעיכוב מכיוון שמספר משתתפים נאלצו להיכנס למרחבים מוגנים. כל ענף הציג את ההשלכות של אי השתתפות בדוחא באשר לקביעת הקריטריון לפריז, כאשר אם לא יימצאו פתרונות אלטרנטיביים יהיה בלתי אפשרי לקבוע קריטריונים למשחי השליחים בבריכה, לתחרויות המים הפתוחים, לשחייה האומנותית ולכדורמים.

המסר של האיגודים הישראלים היה שאם השב"כ יאפשר מבחינה ביטחונית למשלחת לצאת לדוחא, אז ישראל תשתתף באליפות העולם. באיגוד העולמי הביעו הזדהות עם הטרגדיה שעוברת ישראל, המסר שלהם היה שהם מבינים את המצב, ישקלו את כל הפתרונות האפשריים ויעלו אותם לדיון בפגישה נוספת שתתקיים בעוד כעשרה ימים.

נבחרת השחייה האומנותית של ישראל. סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה, אתר רשמי
נבחרת השחייה האומנותית של ישראל/אתר רשמי, סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה

כידוע, בטוקיו 2020 סיים מתן רודיטי במקום הרביעי בתחרות המים הפתוחים. נבחרת השחייה האומנותית נמצאת בשנה האחרונה בטופ העולמי - בשקלול האולימפי של שלושת התרגילים הקבוצתיים היא סיימה במקום החמישי באליפות העולם השנה ביפן ובמקום הרביעי בתרגיל הדואט. כך שללא דרך חלופית לקביעת קריטריון, או כרטיס חופשי, הספורטאים והספורטאיות לא יוכלו להתחרות בפריז.

יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה: "ביטחון הספורטאים מבחינתנו הוא מעל הכול, אנחנו מעוניינים להגיע לדוחא ונעשה זאת רק אם המדינה והשב"כ יאשרו לנו להיות שם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully