וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשלחת הישראלית הרשמית למשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס נחתה בישראל

חגיגות בנתב"ג: כבוד אדיר למדינה במשחקי העולם של ספיישל אולימפיקס: 25 מדליות למשלחת הישראלית לאולימפיאדה המיוחדת. ספורטאי המשלחת התחרו בשמונה ענפי ספורט, ברמות התחרותיות הגבוהות והמאתגרות ביותר

הנהלת ספיישל אולימפיקס וספורטאים. מימין לשמאל גון צורי ראש המשלחת, סוניה ינושוק טניס, אבי בנבנישתי, מיר סגל, שרון לוי בלנגה וקרן שרעבי, סמנ:כלית ספיישל אולימפיקס. בן מלניק,
הנהלת ספיישל אולימפיקס וספורטאים. מימין לשמאל גון צורי ראש המשלחת, סוניה ינושוק טניס, אבי בנבנישתי, מיר סגל, שרון לוי בלנגה וקרן שרעבי, סמנ:כלית ספיישל אולימפיקס/בן מלניק

אתמול בערב, ננעלו משחקי העולם של ספיישל אולימפיקס בטקס נעילה מרהיב בברלין ואחר הצהריים המשלחת נחתה בישראל עם לא פחות מ - 25 מדליות 9 מדליות זהב, 8 מדליות כסף, ו - 8 מדליות ארד. משחקי העולם של ספיישל אולימפיקס לספורטאים וספורטאיות עם מוגבלות קוגנטיבית, הסתיימו אתמול בצהריים בברלין בהם השתתפו כ - 7,000 ספורטאים וספורטאיות מ - 190 מדינות אשר התחרו ב-26 ענפי ספורט. כמו כן כ - 20,000 מתנדבים, 3,000 מאמנים וכ - 300,000 צופים יהיו חלק מאירוע הספורט הייחודי.

מדינת ישראל יוצגה במשחקים הבינלאומיים על ידי נבחרת הכוללת 35 ספורטאים, מאמנים ומלווים כאשר הספורטאים הישראלים התחרו בשמונה ענפי ספורט: אתלטיקה, ג'ודו, טניס, שחייה, אופניים, טניס שולחן, כדורגל ואף באולינג. את הספורטאים הנרגשים קיבלו בשדה התעופה המשפחות הנרגשות, נציג משרד התרבות והספורט סגן ראש מנהל הספורט אבי בנבנישתי שברך את הספורטאים על הישגיהם הרבים, מנכ"לית ספיישל אולימפיקס ישראל ועוד.

השתתפותה של ספיישל אולימפיקס ישראל במשחקים הבינלאומיים התאפשרה באמצעות שיתוף פעולה של מגוון גופים בישראל הכוללים את משרד התרבות והספורט ומפעל הפיס, נותני חסות בניהם אל על המטיסה הרשמית של המשלחת הישראלית למשחקים בברלין, טיוטה ישראל אשר נתנה חסות להפקת סרטון לקמפיין גיוס המונים לקראת ברלין, שרין טכנולוגיות אשר אימצה את נבחרת הנשים בכדורגל, רשויות מקומיות שנתנו תמיכה כספית לספורטאים בעירם הנוסעים לברלין, ואנשים נלהבים המאמינים בערך של שוויון הזדמנויות לכולם. אירוע משמעותי זה משקף את ההכרה והתמיכה ההולכת וגוברת מצד הרשויות הישראליות, ומחזקת את מחויבותן לטפח את ההכללה ולהעצמת אנשים עם מוגבלות שכלית.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: "אני מברך את כל הספורטאים והספורטאיות על הישגים יוצאים מן הכלל באולימפיאדה המיוחדת. אני מודה לארגון ספיישל אולימפיקס ישראל על פעילותו לקידום ספורטאים עם לקות קוגנטיבית, ולמאמנים ולמאמנות על מעטפת הליווי המקצועית. ספורטאי המשלחת מהווים עבורנו השראה גדולה, אנחנו גאים בהם ואיתם לאורך כל הדרך".

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי בירך היום את נבחרת הספורטאים הישראליים לספיישל אולימפיקס: "אנחנו מבקשים להודות לכם מעומק הלב על רגעים של שמחה וגאווה לאומית עצומה. הוכחתם שוב שמגבלה לא מונעת את היכולת לפרוץ גבולות - להעז, לחלום ולהגשים בענק. מפעל הפיס גאה לתמוך בפעילות הנפלאה הזאת שמטרתה לחשוף לעולם את היכולות האדירות הטמונות באנשים עם מוגבלות, להוות השראה לאחרים ולהעמיק את שילובם של אנשים עם מוגבלות בספורט בקהילה ובחברה.מפעל הפיס הציב את הסיוע לאנשים עם מוגבלות בראש סדר העדיפויות של הארגון בפעילותו הציבורית, והשותפות הזאת היא נדבך נוסף מתוך עשייה חוצת ארגון במגוון רחב של תחומים ובראשם: מתן הזדמנות שווה בכל תחומי החיים. נמשיך להשקיע מאמצים ומשאבים רבים למען מטרה זו גם בעתיד."

שרון לוי בלנגה מנכ"לית ספיישל אולימפיקס:" אני נרגשת לעמוד כאן ולקבל את הספורטאים והספורטאיות שלנו. כפי שהבטחנו חזרנו לארץ עם שלל מדליות. ניצחונות בתחרויות והמקצים בדרגי התחרויות הגבוהים ביותר. מדובר בהישגים פנומנאליים לספורטאים והספורטאיות שלנו. אני רוצה להודות לשותפים שלנו שבזכותם כל המהלך הזה התאפשר, משרד התרבות והספורט, מפעל הפיס, אל על, טיוטה ישראל, שרין טכנולוגיות אשר אימצה את נבחרת הנשים בכדורגל, ורשויות מקומיות שנתנו תמיכה כספית לספורטאים בעירם הנוסעים לברלין. רק כך רוח ההכללה והכרה בפוטנציאל העצום הטמון בכל פרט, תנצח. אנו יכולים ליצור ביחד עולם שמעריך באמת גיוון ומקיים את עקרונות השוויון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully