וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות התאגידים הגישה בקשה לצו פירוק עמותת מכבי בני ריינה

15.5.2023 / 12:58

בדיקה של יחידת רשם העמותות מצאה חלוקת רווחים אסורה, חשש לקידום מטרות זרות, נכסים שהועברו לידיים פרטיות והעברת כספים לצדדים שלישיים. תגובת המועדון: "טענה מגוחכת וחסרת שחר, אין עילה לפירוק, וגם אם כן - הקבוצה תמשיך בליגת העל"

בעלי בני ריינה סעיד בסול בריאיון לאחר הבטחת ההישארות/ספורט1

יחידת אכיפה ובקרה ברשות התאגידים שבמשרד המשפטים הגישה בקשה למתן צו פירוק לעמותת מכבי בני ריינה - העמותה לקידום הספורט והנוער בריינה, המחזיקה בקבוצת הכדורגל מכבי בני ריינה, בשל ליקויים חמורים בעמותה ובכלל זה חלוקת רווחים אסורה וחשש לקידום מטרות זרות. הבקשה הוגשה לאחר שיחידת רשם העמותות והחל"צ קיימה הליך פיקוח בעניינה של העמותה.

דו"ח תוצאות פיקוח שפורסם ב-15 בפברואר קבע כי בהתנהלות העמותה נמצאו ליקויים מהותיים, המהווים עילת פירוק בהתאם לסעיף 49 לחוק העמותות, ולפיכך תיק העמותה הועבר להמשך טיפול יחידת אכיפה ובקרה של רשות התאגידים, אשר כאמור הגישה היום בקשה למתן צו פירוק כנגד העמותה לבית המשפט המחוזי בנצרת.

דו"ח תוצאות הבדיקה שערכה יחידת רשם העמותות בעניינה של מכבי בני ריינה קובע, בין היתר, כי נמצאו ליקויים חמורים ומהותיים בהתנהלות העמותה, היוצרים חשש מהותי לחלוקת רווחים אסורה ולכך שנכסי העמותה הוברחו לידיים פרטיות ושימשו לקידום מטרות זרות. עוד הצביע הדו"ח על כך שבדיקה מעמיקה של התנהלותה הכספית של העמותה מעלה תבנית שיטתית, אשר נמשכה לכל אורך שנות הפיקוח (2017-2020), של העברת כספי העמותה לצדדים שלישיים ולידי חברי ועד, בניגוד לדין, ללא נתיב בקרה ראוי, ומבלי שהצליחה העמותה להוכיח כי כספים אלה אכן שימשו לשם קידום מטרותיה המאושרות.

הבעלים של בני ריינה, סעיד בסול. מאור אלקסלסי
בעלי מכבי בני ריינה, סעיד בסול/מאור אלקסלסי

עו"ד שולי אבני שוהם, רשמת העמותות וראש רשות התאגידים: "ממצאי הדו"ח מעלים חשש כבד להתנהלות שיטתית, בלתי תקינה, המונעת נתיב בקרה ברור של הכנסות והוצאות העמותה, באופן המעלה חשש לשימוש בנכסי העמותה עבור מטרות זרות תוך חלוקת רווחים אסורה. עמותות המתנהלות בניגוד להוראות הדין פוגעות בתדמית של כלל העמותות בישראל ומובילות לפגיעה חמורה באמון שהציבור נותן בארגונים אלה. אנו נפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו בשירות, בפיקוח ובאכיפה כדי למגר התנהלויות מעין אלו ולהגביר את אמון הציבור במגזר השלישי".

עו"ד טובה פריש, מנהלת יחידת אכיפה ובקרה ברשות התאגידים: "יחידת אכיפה ובקרה ברשות התאגידים פועלת ללא לאות על מנת להבטיח אכיפה מיטבית כלפי עמותות וחברות לתועלת הציבור, שנמצאו הפרות חמורות בהתנהלותן".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

תרפיית מציאות מדומה: טיפול להתמודדות עם חרדה

בשיתוף zap doctors
שחקני בני ריינה. דני מרון
"בכל מקרה, הקבוצה תמשיך את פעילותה בליגת העל". שחקני מכבי בני ריינה/דני מרון

תגובת מועדון מכבי בני ריינה: "אין נגד הקבוצה עילת פירוק ולא היה מקום מלכתחילה לבקש פירוקה. דו"ח תוצאות הפיקוח עליו מסתמך רשם העמותות, המתייחס לשנים 2017-2020, הינו שגוי מעיקרו ולמעט טענות הנוגעות לאי סדרים רישומיים (שבינתיים תוקנו), אין בו ממש. במהלך השנים הללו לא רק שלא הועברו כספים של העמותה לצדדים שלישיים, אלא אותם צדדים שלישיים העמידו לה מיליוני שקלים ואף הפקידו עבורה ערבויות בנקאיות במיליוני שקלים, כך שהטענה בדבר הוצאת כספים מהעמותה למטרות זרות הינה פשוט מגוחכת וחסרת שחר.

בכל מקרה, כל הנושאים הנזכרים בדוח מתייחסים לתקופה עת הקבוצה הייתה בליגות הנמוכות וברור כי אין להם שום רלוונטיות להיום. היה מצופה מרשם העמותות לבחון את התנהלות העמותה בשנים 2021 ו-2022 ולא להתבסס על מקרים מן העבר, כאשר באים לטעון לאי סדרים ולפרק עמותה המהווה גאווה לבני ריינה ולמגזר הערבי.

להערכת העמותה, קבוצת הכדורגל מכבי בני ריינה לא תיפגע בכל מקרה מהליכים אלו והיא תמשיך את פעילותה בליגת העל, גם אם העמותה תפורק, דבר שהעמותה מאמינה שממילא לא יקרה".

  • עוד באותו נושא:
  • בני ריינה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully