וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לראשונה: שר בממשלת ישראל הגיע להעניק גביע בטורניר המשלב אנשים עם מוגבלויות

בשישי האחרון התקיים אחד ממשחקי הדגל של טורניר "שווים בכדורגל" אותו מוביל ארגון ספיישל אולימפיקס ישראל יחד עם מנהלת הליגות, ההתאחדות לכדורגל, התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל, משרד התרבות והספורט ועיריית באר שבע. השר זוהר: "נבחן תוספת תקציב"

מפגש ספיישל אולימפיקס עם השר מיקי זוהר. סלי פטל,
השר מיקי זוהר עם אנשי ספיישל אולימפיקס/סלי פטל

במשחק שהתקיים בשישי האחרון באצטדיון טרנר בבאר שבע כחלק משבוע הספורט של ישראל, המתקיים בחסות משרד התרבות והספורט, התחרו קבוצות היוניפייד (קבוצות משולבות) של ספיישל אולימפיקס: מכבי ת"א, הפעול ת"א, מכבי חיפה, הפועל ירושלים, הפועל פ"ת, מכבי עירוני אשדוד, הפועל ב"ש, הפועל ירושלים, הפועל כ"ס ומכבי נתניה. בתום הטורניר התקיים טקס הענקת הגביעים ושיחה של שחקני שווים בכדורגל עם שר הספורט מיקי זוהר. כאמור, מדובר בפעם הראשונה בה שר בממשלת ישראל מגיע להעניק גביע בטורניר בו משתתפים אנשים עם מוגבלויות.

במסגרת הטורניר עלו על כר הדשא כ - 250 שחקני כדורגל מהקבוצות השונות. בבית א' התחרו הפועל ירושלים 2, הפועל פ"ת ומכבי עירוני אשדוד. בבית ב' התחרו הפועל ב"ש, הפועל ת"א ומכבי חיפה. בבית ג' התחרו הפועל ירושלים 1, הפועל כפר סבא, מכבי נתניה ומכבי תל אביב. למשחקי הגמר עלו הפועל ב"ש התחרתה מול הפועל כפר סבא, הפועל פ"ת מול הפועל ירושלים 1 ומכבי נתניה נגד עירוני אשדוד.

בסיום המשחק, התקיים טקס הענקת גביעים לקבוצות הזוכות בבתים השונים. את הגביעים העניקו לשחקנים שר התרבות והספורט מיקי זוהר, משה שינו זוארץ יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שרון לוי בלנגה מנכ"לית ספיישל אולימפיקס ישראל, מאיר אלפסי מנהל אגף הספורט בעיריית באר שבע וחן אביטן רמ"ט שר התרבות והספורט. בתום הטקס העניקו שחקני שווים בכדורגל מגן תודה לשר הספורט מיקי זוהר המציין את תודתם העמוקה לפועלו בקידום אנשים עם מוגבלויות בספורט. המגן על המגן הוצגו צילומים של ספורטאי ספיישל אולימפיקס בתחרויות השונות ומכתבי תודה אישיים לשר.

שווים בכדורגל. סלי פטל,
שווים בכדורגל/סלי פטל

במסגרת טקס הענקת הגביעים, שר התרבות והספורט מיקי זוהר אמר למשתתפי הטורניר: "אני רוצה להודות לכם. הצהריים האלו אני מאוד נרגש. אני נרגש לראות אתכם, משחקים ומנצחים ואני גאה בכם, בשבילי זה הסיפוק הגדול ביותר כשר התרבות והספורט".

לאחר טקס הענקת הגביעים התקיימה פגישה מצומצמת בין שר הספורט, יו"ר ההתאחדות לכדורגל ומנכ"לית ספיישל אולימפיקס שרון לוי בלנגה ומספר מצומצם של שחקני שווים בכדורגל, כאשר האחרונים שיתפו את השר בחוויותיהם והעלו מגוון שאלות. השר, שהיה קשוב מאוד הבטיח לעשות כל שביכולות לקדם את ליגת שווים בכדורגל.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: אנו נעשה פעולות ומאמצים ונבחן הגדלת תקציבי ליגת שווים בכדורגל. בנוסף, נבחן קידום מהלך במסגרתו נבחרות כדורגל אשר יפעילו קבוצת שווים בכדורגל יקבלו תוספת תקציב. עוד נגדיל ונקדם בחינה של מהלכים רחבים לשלב ילדים וגם בני נוער בפעילות המופלאה של שווים בכדורגל. בהזדמנות זו אני רוצה להודות ליו"ר ההתאחדות לכדורגל משה שינו זוארץ על תמיכת ההתאחדות הרחבה בהפעלת הפרויקט, לעיריית באר שבע ולמחלקת הספורט על ההשקעה האדירה בהפעלת האירוע ולגברת שרון לוי בלנגה מנכ"לית ספיישל אולימפיקס ישראל על הנחישות וההתמדה בקידום אנשים עם מוגבלויות בחברה דרך הספורט".

משה שינו זוארץ יו"ר ההתאחדות לכדורגל:" אני מאוד נרגש להיות פה היום. מדובר באירוע מכונן, אירוע בו אנחנו משלבים אנשים עם צרכים מיוחדים ואנשים ללא צרכים מיוחדים ומחברים אותם יחד ומראים איך כולם שווים וכולם יכולים לחבק את המשחק יחד. אנחנו רוצים להודות לשר התרבות והספורט על התמיכה המסיבית שלו בפרויקט שווים בכדורגל. אני רוצה להודות למנכ"לית ספיישל אולימפיקס שרון לוי בלנגה על העבודה המדהימה של ספיישל אולימפיקס בהנגשת הכדורגל לכולם. אנחנו בהתאחדות לכדורגל גאים להיות שותפים בפרויקט הזה. תודה רבה לכל מי שהגיע היום, אתם עושים עבודה מדהימה. המטרה שלנו היא לראות ילדים ובני נוער נוספים מצטרפים לשווים בכדורגל ולהיות פרויקט הרבה הרבה יותר גדול עם חיבור אדיר לקהילה. למען כולנו".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

התהליך המסקרן של מיחזור אריזות מתכת

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר
טורניר שווים בכדורגל. סלי פטל,
טורניר שווים בכדורגל/סלי פטל

שרון לוי בלנגה, מנכ"לית ספיישל אולימפיקס ישראל: "תשומת הלב מייצרת הכלה ושינוי חברתי דרך המגרש בהשראת עקרון פשוט - להתאמן יחד, לשחק יחד, להיות מאוחדים למטרה אחת על המגרש- לנצח ולהתחרות יחד. הספורט הוא כלי מהיר לידידות ולהבנה בין ספורטאים עם וללא מוגבלות . בהזדמנות זו אנחנו רוצים להודות לעיריית באר שבע ולאגף הספורט של העירייה שהרימה את רף הטורנירים של שווים בכדורגל ונרתמה באופן יוצא דופן לאירוע. בנוסף ברצוננו להודות להתאחדות לכדורגל על ההירתמות לפרויקט ולשר התרבות והספורט שכיבד את האירוע והגיע לברך, מדובר בפעם ראשונה בישראל ששר מגיע לטורניר שווים בכדורגל".

גון צורי מנהל ספורט ארצי ספיישל אולימפיקס ומנהל תכנית שווים בכדורגל: "פרויקט שווים בכדורגל הנו אחת הדרכים המופלאות ביותר לקדם אנשים עם מוגבלויות בחברה. הספורט הנו כלי נפלא לחיבור בין אנשים. תודה לעיריית באר שבע אשר בזכותה הגשמנו היום חלום, ולחברת כיוונים שנתנה לנו את המתקן הכי טוב בישראל לאנשים הכי טובים בעולם. מדובר בפריצת גבולות לאפשר לשחקני שווים בכדורגל לשחק על כר הדשא עליו משחקים הכדורגלנים הטובים במידה"

פרויקט "שווים בכדורגל" של ספיישל אולימפיקס, מאגד יחדיו קבוצות יוניפייד (קבוצות משולבות). בפרויקט שווים בכדורגל, כל קבוצה מורכבת מספורטאי "ספיישל אולימפיקס" ספורטאים מיוחדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, כאשר הספורטאים ללא מוגבלויות, הנם אוהדי הקבוצות השונות והם גם מתפקדים כמנהלי הקבוצות בהתנדבות מלאה ומתוך חיבור לחזון ושילוב של ספורטאים עם מוגבלויות בחברה אותו מובילה ספיישל אולימפיקס ישראל. כיום, הליגה כוללת 10 קבוצות וכ-360 שחקנים הפעילים כיום בליגה.

קיימים מספר עקרונות ייסוד במשחקי היוניפייד. הראשון שבהם מאפשר לכל השחקנים להשתתף במשחק - שחקן עולה למינימום 6 דק על המגרש • לכל שחקן בקבוצה יש תפקיד מוגדר • כל שחקן מקבל הזדמנות שווה להראות את כישוריו • הצוותים מורכבים מכמעט 50% שחקנים עם ו - 50% שחקנים ללא מוגבלות. • אין אימונים נפרדים כל חברי הקבוצה מתאמנים יחד.

ייתרון קבוצות היוניפייד ברור, דרך כוחו של הספורט ויצירת פלטפורמה תחרותית ניתנות מספר הזדמנויות שונות עבור ספורטאים עם וללא מוגבלות. הליגה מקנה לספורטאים המיוחדים אפשרות להראות חוזקות, יכולות, כישורים והצלחה והכי חשוב הכרה ותחושת שייכות. בנוסף, הקהילות בחברה/ האוהדים בליגה נחשפים דרך הספורט ליכולתיהם של ספורטאי ספיישל אולימפיקס, באמצעות הליגה אנחנו שוברת מוסכמות, דעות קדומות ומנפצת תקרות זכוכית בחברה הישראלית.

ספיישל אולימפיקס הינו הארגון הבינלאומי המוכר והיחיד בעולם לספורט משלב עבור אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית (הנמכה קוגניטיבית, תסמונת דאון, מוגבלות שכלית- התפתחותית, אוטיזם) הוועד המקצועי מספק הכשרות, קורסים ומוביל אתיקה מקצועית לצד פלטפורמה רב ענפית של תחרויות, בארץ ובחו"ל הארגון העולמי מקיים כל ארבע שנים את האולימפיאדה היחידה בעולם עבור אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית המוכרת תחת הIOC - משחקי העולם של ספיישל אולימפיקס, בענפים אולימפיים שונים.

  • עוד באותו נושא:
  • ספורט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully