וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית הדין העליון של ההתאחדות ידון בעתירה נגד זימון אצילי לנבחרת

3.10.2022 / 14:15

ארגוני נשים שילבו כוחות ועתרו לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל כבר לפני כשבועיים: "טרם הפנים את חומרת מעשיו"

תיקתקנו: סיכום אירועי היום בספורט, 3.10/פלייר

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל החליט לקיים דיון בעתירה שהוגשה נגד זימון עומר אצילי לנבחרת ישראל. הדיון יתקיים ב-19 באוקטובר ב-10:00 בבוקר. העתירה הוגשה לאחרונה על ידי כמה ארגוני נשים בישראל, בדרישה לבטל את ההחלטה לזמן את אצילי בעקבות פרשת הכדורגלנים והקטינות בה היה מעורב.

על פי העתירה, שהוגשה על ידי עורכי הדין אורי קידר, אבי בלום, אורי כהנא ונדב בנאסייג ממשרד נבו קידר בלום המתמחה במשפט ספורט מגדרי, "החלטת ההתאחדות להחזיר את אצילי לנבחרת ישראל, בתקופה סמוכה כל כך למעשים החמורים ולחשיפת ההתכתבויות החושפות את האמת בפרט, אינה סבירה ואף אינה חוקית שכן ההתאחדות פעלה בניגוד לקוד האתי של הנבחרת ובניגוד לתקנון המחייב הליך בדיקה של וועדת האתיקה בטרם החלטה האם אצילי מתאים לייצג את ישראל במדי הנבחרת הלאומית".

שחקן נבחרת ישראל, עומר אצילי. ברני ארדוב
הדיון ב-19 באוקטובר/ברני ארדוב

במסגרת העתירה, חברו יחד שדולת הנשים, איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית וקבוצת "בונות אלטרנטיבה", בדרישה לבית הדין לבטל את השתתפותו של עומר אצילי כבר במשחק הקרוב נגד נבחרת אלבניה ולהקפיא את זימונו לנבחרת ישראל עד לעריכת שימוע בפני ועדת האתיקה של ההתאחדות שתבחן את התאמתו לייצג את ישראל במדי הנבחרת כנדרש בסעיף 14 לקוד האתי של הנבחרת.

עוד נטען בעתירה כי ההחלטה לזמן את אצילי לסגל נבחרת ישראל סותרת את הדרישה הנורמטיבית אותה קבעה ההתאחדות לכדורגל לשחקניה בתקנון נבחרת ישראל, הקובע (בסעיף 4 לקוד האתי) כי: "על שחקן נבחרת להיות ער לעובדת היותו מודל לחיקוי, במיוחד לבני נוער ולשחקנים צעירים ולעובדת היותו מייצג את המדינה ואת חיי הספורט שלה. אי לכך, שחקן נבחרת חייב לשמור על מעמדה הייצוגי של הנבחרת ועל התנהגות ההולמת את מעמדו כשחקן נבחרת, בכל תקופה בה יימנה על סגל הנבחרת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully