ההתאחדות לכדורגל קיבלה את הסמכות להכשרת מאמנים: "מהפכה אמיתית"

בעקבות תיקון חוק הספורט תועבר להתאחדות הסמכות הבלעדית להסמכת מאמנים ומדריכים: "ישפר את רמת התכנים, המקצועיות והפיקוח"

15/12/2021
וילי רוטנשטיינר מתארח בסערה בממלכה אצל לירן שכנר (ספורט1)

משרד התרבות והספורט העביר הבוקר (רביעי) תיקון בחוק הספורט שמעביר להתאחדות לכדורגל את הסמכות הבלעדית להסמיך מאמנים ומדריכים בדרגות השונות על פי אמנת אופ"א. ההתאחדות תפעל לשיתופי פעולה עם המוסדות ההכשרה החיצוניים להכשיר לדרגות B ו-C על פי הקריטריונים של אופ"א.

נציגי מינהל הספורט וההתאחדות לכדורגל עמלו על בניית מתווה שיאפשר גם לכל המאמנים שהוכשרו עד היום על פי חוק הספורט להיכנס למסלול ההכשרות של אופ"א מבלי להתחיל את הכשרותיהם מההתחלה. שר התרבות והספורט חילי טרופר: "אני מברך על המהלך החשוב שמצעיד את הכדורגל הישראלי בעקבות המדינות המובילות בענף. אני סומך על ההתאחדות לכדורגל ומשוכנע שהכשרות אופ"א ישפרו את המאמנים והמדריכים בכדורגל הישראלי בכל הרמות".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון: "מדובר במהפכה אמיתית, בכלי ובנדבך משמעותי שיאפשרו לנו להבטיח את ההכשרה הטובה ביותר למאמנים ולמאמנות, מי שאחראי לגידול ולטיפוח דור העתיד של הכדורגל שלנו. אנחנו זוכים להערכה גדולה מאופ"א הודות לאגף הדרכה מתקדם, חדשני ואיכותי ואני משוכנע כי התוצאות יראו בטווח הקרוב והרחוק. תודה גדולה לשר הספורט חילי טרופר, שהכיר בחשיבות המכרעת של השינוי המתבקש, הבטיח להוביל שינוי חקיקתי ו-וידא שכך יהיה. השר והצוות המצוין שלו במשרד עובדים אתנו על הנושא קרוב לשנתיים והבשורה היום היא תרומה אדירה לפיתוח הכדורגל שלנו".

רונן הרשקו, המשנה למנכ"ל ההתאחדות לכדורגל: "המתווה שאושר עונה על הצרכים המקצועיים של הכשרות מאמני הכדורגל בישראל, ישפר את רמת התכנים, המקצועיות והפיקוח בנושא, יאפשר לכלל מאמני הכדורגל אשר יוכשרו בישראל להיות מאמנים מוכרים על ידי אופ"א וכתוצאה מכך יפתח להם אפשרויות אימון בכל המדינות החתומות על אמנת המאמנים של אופ"א ולא רק בישראל כפי שהיה עד כה".

  • ההתאחדות לכדורגל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully