עברה הצעת חוק לפטור ממס על מענקים למדליסטיים אולימפיים

הצעת החוק של חבר הכנסת אופיר כץ מהליכוד עברה בקריאה טרומית: "לא יתכן שהמדינה תגבה מס על התגמול המועט שאלו מקבלים ביחס להשקעה הרבה שלהם"

07/12/2021

הצעת החוק של חבר הכנסת אופיר כץ לפטור מוחלט ממס על מענקים לספורטאים מהוועד האולימפי עברה היום (שלישי) בקריאה טרומית. כיום, לפי פקודת מס הכנסה, הספורטאיות והספורטאים נאלצים לשלם מס בגובה 35% על סכום מענק הזכייה שלהם.

הטענה היא כי ספורטאים אלו מקדישים כל רגע דל בחייהם, וגם מיטב מכספם ומכספי הוריהם על מנת להצטיין בענף בו הם מתחרים, לכן לרוב, לא יהיו בעלי הכנסה נוספת ולא יתבצע אפילו קיזוז מזערי של המס והם ישלמו את מלוא הסכום של המס. לדוגמה, פורסם כי זוכה מדליית הזהב השנה, ארטיום דולגופיאט נדרש להחזיר כ- 208,000₪ ממענק הזכייה שלו לרשות המיסים.

טוב לדעת (מקודם)

מבצע מיוחד לגולשי וואלה על המזרונים הטובים בעולם

מוגש מטעם ד"ר קומפורט
חבר הכנסת מהליכוד אופיר כץ. יח"צ,
"מקווה שנביא את ההצעה לחקיקה מלאה בהקדם". כץ(צילום: יח"צ)

חבר הכנסת אופיר כץ: "מדינה שלמה עוצרת נשימתה עם זכייה של כל אחת ואחד מהספורטאיות והספורטאים שלנו. הם התאמנו לרגעים האלו זמן רב והשקיעו אין ספור משאבים. הם מהווים גאווה לאומית. לא יתכן שהמדינה תגבה מס על התגמול המועט שאלו מקבלים ביחס להשקעה הרבה שלהם. אנחנו חייבים לדאוג לספורטאיות והספורטאים שלנו ולעודד אותם להמשיך ולהצטיין בתחומם. אני מברך על העברת הצעת החוק בקריאה טרומית, ומקווה שנביא אותה לחקיקה מלאה בהקדם".

  • מדליה אולימפית

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully