מדליית זהב ליונתן קפיטולניק באליפות העולם באתלטיקה לנוער

הישג עצום לקופץ לגובה בן ה-18. כחודש אחרי שטיפס לראש הפודיום באליפות אירופה, הוא זכה גם באליפות העולם שנערכת בניירובי, קניה. עבר את כל הגבהים עד 2.19 מטר כבר בניסיון הראשון ולבסוף קבע שיא אישי עם 2.26 מטר. אפריפה שביעי ב-200 מטר

  • יונתן קפיטולניק
יונתן קפיטולניק לאחר זכייתו במדליית זהב באליפות העולם עד גיל 20 (איגוד האתלטיקה)

מדליית זהב ליונתן קפיטולניק באליפות העולם לנוער באתלטיקה. כחודש אחרי שטיפס לראש הפודיום באליפות אירופה לנוער שנערכה בטאלין, אסטוניה, הקופץ לגובה בן ה-18 רשם הישג עצום עם זכייה בתחרות שמתקיימת בניירובי, קניה. הוא עבר גובה של 2.19 מטר וזה הספיק לו בשביל הניצחון היוקרתי, ואחרי שכבר הבטיח את מדליית הזהב, שבר שיא אישי כשעבר 2.26 מטר.

קפיטולניק ויתר על גובה התחלתי של 2.00 מטר, והחל את האליפות בגובה 2.06 מטר. לאחר מכן הוא היה היחיד שעבר את כל הגבהים בניסיון ראשון: 2.10 מטר, 2.14 מטר, 2.17 מטר ו-2.19 מטר.

הישראלי הצעיר מחזיק בשיא אישי של 2.25 מטר והוא היה הפייבוריט לזכייה לאור העובדה שהקופץ הסיני, לונג צ'ן (בעל שיא אישי של 2.26 מטר), נעדר מהתחרות. היום הוא שיפר את שיאו האישי בסנטימטר אחד ולאחר מכן ניסה לעבור גם 2.31 מטר, אבל שם כבר פסל. בסיום הוא אמר: "דחפתי את עצמי בכל קפיצה לעשות את הטוב ביותר שאני יכול. מאוד שמחתי לעבור כל גובה בניסיון הראשון ולמרות שלא הצלחתי לעבור 2.31, אני מאושר".

מסימיליאנו לויו האיטלקי זכה במדליית הכסף עם 2.17 מטר והארד הלך למתאוש קולודזייסקי הפולני, שגם כן עבר 2.17 מטר.

עוד בוואלה!

יונתן קפיטולניק זכה במדליית זהב באליפות אירופה עד גיל 20

לכתבה המלאה
הישג ענק. קפיטולניק (צילום: GettyImages, Joosep Martinson)

בלסינג אפריפה הגיע למקום השביעי בגמר הריצה ל-200 מטר. האצן הישראלי עצר את השעון על 21.03 שניות, הרחק מהמנצח הניגרי אודודי צ'ודי אונווזוריקה, שקבע 20.21 שניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully