משרדי הספורט והבריאות: לא יוטלו מגבלות בשל הקורונה בשלב זה

בפגישה בין שר הבריאות לבין שר התרבות והספורט סוכם כי בקבינט הקורונה לא יידונו הגבלות הנוגעות לתחומי התרבות והספורט

06/07/2021

בתום סדרת דיונים שהתקיימה אמש (שני) בין שר התרבות והספורט, חילי טרופר, לבין שר הבריאות, ניצן הורוביץ, ובהשתתפות בכירי משרדיהם הוחלט כי יש להימנע ככל שיתאפשר מהגבלות התקהלות שיפגעו בפעילות ענפי התרבות והספורט, שניזוקו קשות בשנה האחרונה. שר הבריאות ושר התרבות והספורט רואים עין בעין את חשיבות התרבות והספורט לחוסן הלאומי.. השיח הממושך התמקד בהגבלות הנבחנות על רקע מדדי התחלואה העולים.

לבסוף, סוכם בין השרים כי נכון לשלב זה אין עדיין צורך בבחינת הגבלות על התקהלות באולמות התרבות ובמגרשי הספורט. עוד סוכם כי משרד הבריאות יגבש המלצות לדיוני קבינט הקורונה בהתאם להתפתחויות ולמדדי התחלואה, ותוך קשר רציף עם הגורמים במשרד התרבות והספורט.

עוד בוואלה!

ארוחה שלמה בסיר אחד: תבשיל צ'ילי קון קרנה על מדורה בשטח

וואלה! רכב בשיתוף דאצ'יה
חיילי טרופר 12 באפריל 2021. יונתן זינדל, פלאש 90
בשלב זה לא יידונו הגבלות על ענפי הספורט השונים. טרופר(צילום: פלאש 90, יונתן זינדל)

שר הבריאות ניצן הורוביץ: "השבועיים האחרונים מבהירים לכולנו שנגיף הקורונה לא הלך לשום מקום ונידרש לחיות איתו עוד זמן רב. כדי שנוכל לבלום את התחלואה הגוברת תוך פגיעה מינימלית בשגרת החיים, עלינו לאמץ נהלי קורונה קבועים, המבוססים על הגבלות מתונות שיישארו בתוקף לתקופה ממושכת. משרד הבריאות בראשותי יעשה כל מאמץ שלא לפגוע בענפי התרבות והספורט, החיוניים כל כך לחוסן הלאומי. כל מהלך אפשרי ייבחן בצורה מעמיקה ותוך שיח פתוח עם שר התרבות והספורט ואנשי משרדו. ננהג באחריות ולא בהיסטריה. אבל חשוב לזכור - רק התנהלות אחראית של כל אחת ואחד מאתנו, ובראשה השלמת מבצע החיסונים הלאומי, יבטיחו שחיי השגרה בישראל יישמרו".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "יש עליה בתחלואה אך עלינו לעשות מאמץ מרבי כדי לא לשתק את עולם התרבות ובעולם הספורט שנפגעו קשות בשנה האחרונה. עלינו ללמוד לחיות לצד הקורונה ולנסות להמנע מהגבלות ככל הניתן. אני מודה לשר הבריאות, ניצן הורוביץ, שותף אמת לדאגה לאמנים ולספורטאים, על הרצון לסייע להם ככל הניתן ועל דיונים ענייניים שכל תכליתם רווחת אנשי התרבות והספורט. אני מקווה שהעליה בתחלואה תיבלם ובכל מקרה נמשיך לעשות הכל למען עולמות התרבות והספורט, כדי לאפשר להם להמשיך לפעול גם בתוך המציאות המורכבת".

  • חילי טרופר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully